Odruda merunky Pinkcot



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?) 
2.10.2010 21:44

Údajně má delší dobu kvetení /vykvétá postupně/, což může mít za následek, že se jí podaří překonat krátkodobé mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 3.10.2010 15:55

Letos mi porvé zaplodila, ochutnali jsme pár plodů a musím konstatovat, že z konkurenčních odrůd Veecot, Bergeron a Darina je Pinkcot nejchutnější. Tedy alespoň letos... Já meruňky pěstuji ve sponu 4 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.105 (?), 10.10.2010 22:11

Pinkcot je jen částečně samosprašná. Takže nějaké plody mohou vzniknout i bez cizího opylovače. Pokud jde o velikost, záleží na podnoži, řezu a věku. Na WA-KO švestce při věku do 15 let mohou stačit i 3m od druhé meruňky. Na meruňkovém semenáči nebo myrobalánu v dobrých podmínkách nemusí u dospělého stromu s kotlovitou korunou stačit ani 5 m. Je to novější odrůda, takže starší stromy na přesnější porovnání u nás asi nejsou. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 10.10.2010 22:47

Kytky mi jdou, ale v ovocnářství jsem dost mimo. Mám meruňku Bergeron teprve dva roky a chtěla bych ještě jednu. Koukám, co píšete o Pincot a ve školce, kam chodím pro stromky ji mají. koukala jsem na NETu na charakteristiku. Vy píšete, že je opravdu chutná. Tam je, že má červenou dužinu - tak to jsem koukala a i na obrázku je hodně červená... no, já mám meruňku vžitou jako krásně oranžovou s malinko červeným líčkem. U babičky jedna moooc stará je, chuťově výborná, raná, ale co je to za odrůdu nikdo netuší. Jenom hodně trpí monilií. Nevíte, jak je to s náchylností k monilii u Bergeronu a Pincotu? A Pincot je tam na podnoži Wagenheimova - což jsem si našla, že bude slivoň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 95.96 (?), 11.10.2010 13:11

Také děkuji pánům Mimmo, Pavlovi, Martinovi i paní Marii Kláře za své postřehy a informace o této odrůdě. Již jsem si ji objednala. O pouze částečné samosprašnosti se mnou vybraný prodejce v popisu odrůdy ale vůbec nezmínil. To, že máte pravdu, pane Mimmo, jsem si ověřila dalším pátráním na netu. Rozhodilo mi to dost mé plánování. Ach jo, ti prodejci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 11.10.2010 13:41

To, že WA-KO je zkratka té slivoňové podnože mně napadlo  Já mám místa dost, uvítala bych klidně i velký strom, bohužel nabízí jen tohle 

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 11.10.2010 8:35

Meruňku Pinkcot mám třetím rokem ve 380 mnm. Letos jsme prvně ochutnali dva plody, které se dočkaly plné zralosti. Kvete bohatě a opravdu postupně, ale bez dosahu jiné kvetoucí meruňky moc plodů nezůstane. Dužninu nemá červenou, ale oranžovou. Možná jen trochu tmavší. A chuť výbornou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 11.10.2010 10:49

Tak děkuji za reference, asi ji na jaře koupím  Mají tam snad 10 odrůd, tak jsem se nemohla rozhodnout kterou. Ještě jsem váhala nad druhou broskví, ale tu asi vzdám, protože už dvakrát odešla, tak vysadím radši meruňku, kterou mám stejně mnohem raději než broskev  My jsme tu jen asi 308 mnm  ovšem ledové vichry a studená jílová půda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.105 (?), 11.10.2010 11:57

Ta slivoň (Wagenheimova = WA-KO) je dobrá na menší stromky. Zasaďte raději na podzim a na jaře silně zastřihněte. Od 15.10. do 15.11. je ta nejlepší doba na úspěšnou výsadbu meruňky. Broskev na jaře. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 92.52 (?), 21.11.2010 22:08
PINKOT mam som snim spokojni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika