Nejranější odrůdy meruněk



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
21.6.2017 15:41

Červenoplodý Totem to sice není, ale přesto mně udělala tato záměna za Rubistu z Kruhu u Jilemnice radost. Dozrála 20.6. 2017, což je tady u mě rekordně brzo. Jarní mráz udělal probírku, takže z obsypaného stromku květy nakonec zbylo jen 10 plodů. Jejich hmotnost je v rozmezí 40-50 g. Nezbývá, než si popřát dobrou chuť. smiley


"falešná" Rubista

"falešná" Rubista

"falešná" Rubista

"falešná" Rubista
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.6.2017 19:23

Leskora má malé až střední plody (30-50 gramů).Jestli máte plody ještě mennší, tak strom jednoduše na těch pár meruňek "zapoměl" a věnuje se růstu.Podobně se vloni zachoval Bergeron, na stromě který za optimálních podmínek dává 90-120 kg ovoce (50-80 gramů) měl 23ks 40-ti gramových meruňek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 16.6.2017 22:05

Tsunami k dnešku. Zkusím je na stromě ještě pár dní nechat, co to udělá.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 16.6.2017 23:58

Pokud máte pod (nezmrzlou) meruňkou dlažbu nebo beton, dejte si tam v předstihu seno nebo plachtu. Je jich škoda.

Meruňky padající na dlažbu
Meruňky padající na dlažbu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 17.6.2017 6:52

Beton ne, ale travnatý svah - sešup 30 m dolů. Většinou ve svahu ukotvím staré okapy, které toho hodně zachytí (hlavně u jablek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 17.6.2017 12:34

Dobrý den. Nechci se Vás, pane Mikeši, nějak dotknout, ale těšil jsem na Váš příspěvek o kupovaných plodech meruněk odrůdy Carmen. Pravděpodobně máte obavy z případného "políčku" uštědřeného panem Vysloužilem ve smyslu: "už tady máme zase ovoce z obchoďáku", ale komu letos meruňky zmrzly, tak ten by si jistě kvalitní meruňky v obchodech koupil rád. Já osobně jsem si už nějaký rok meruňky v obchodech nekoupil z důvodu silného podtržení a tudíž velmi slabé meruňkové chuti takto podtržených kupovaných plodů, ale proč nemít radost, že v tomto ohledu nastal konečně nějaký pokrok a lze sehnat kvalitní meruňky i mimo vlastní zahradu. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 17.6.2017 21:08

Obavy z políčku určitě nemám od kohokoliv a ani já rád nekupuju podtržené ovoce v super a hypermarketech. Ale dobrá. Na počátku týdne mne v jednom hyper- zaujaly meruňky "v akci" - už proto, že voněly, což u těchto podtrženek nebývá obvyklé. Dvě namíchané odrůdy, jedna z nich na štítku bedny uvedena jako odrůda Carmen. Pár plodů jsem ze zvědavosti zakoupil a ejhle - navenek nijak moc barevně atraktivní, byť velké, uvnitř šťavnaté, chutné, aromatické. Zakoupil jsem stejnou odrůdu v jiném městě a mám je tu ještě teď. Po 5 dnech skladování se chuť ještě o dost zlepšila a kacířsky musím dodat, že se moc neliší od nedostižné VP. Je to asi výjimka, ale tato odrůda mě velice mile překvapila.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.6.2017 19:00

Já osobně jsem rád za takové informace, pane Mikeši a jsem zvědavý, jestli ty plody Carmen někdo sežene. Odpověď na otázku, co mně zmrzlo a co ne, jsem už dával. Nezmrzly stromy v blízkosti obytného domu a to VP, Goldrich, Veharda, Marlen, Ceglédi Óriás. Dále mají něco málo Leskory, Ledana, Lejuna, Lenova, Sprin Blush, Big Red, Kioto, Bergarouge, Bergeron, Bebeco, Veselka. Nejvíc mě zklamal Orangered, jehož veškerá, bohatá násada opadala až asi za čtrnáct dnů, přitom nejevila žádné známky mrazového poškození. Zklamaly jako vždy i Sundrop, Harcot, Harogem, Early Orange, dále Bergeval, Tomcot, Shamade, Veecot, Pinkcot, na víc si teď nevzpomenu. U Bebeca a San Castresse jsou plody nějaké moc malé, tak nevím, jak to s nimi nakonec dopadne. Přidávám fotky současného vybarvení raných odrůd.


"Fake" Rubist
Aurora
Aurora
Big Red
Big Red
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 19.6.2017 21:11

Jak se Vám dlouhodobě jeví Lenova v odolnosti na mrazy. Tady si jich letos zřejmě vůbec nevšimla. Jestli je to jejím pozdním kvetením, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.6.2017 21:33

Pochybuju, pane Mikeši, že Vám někdo odpoví, protože Lenova je každému celkem "ukradená"smiley. Nevím, že by se mimo nás o ní někdo zmiňoval. Letos nezmrzla, v minulém roce si nejsem jistý. Chtěl jsem ji už zlikvidovat, ale kvůli Vám jsem to neudělal ještě zcela. Psalo se o ní, že je vysoce odolná proti mrazu v květu, snad je to pravda a Vy to můžete potvrdit nejlépe. V chuti mě vůbec nezaujala, plody jsou malé a hlavně zraje dost pozdě, kdy zrají kvalitnější meruňky. Taky je možné, že se bavíme každý o jiné odrůdě. Kupoval jsem ji tenkrát přímo v Holovousích. Podobně se loučím i s Kompaktou.

Spring Blush
Spring Blush
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.6.2017 15:41

Červenoplodý Totem to sice není, ale přesto mně udělala tato záměna za Rubistu z Kruhu u Jilemnice radost. Dozrála 20.6. 2017, což je tady u mě rekordně brzo. Jarní mráz udělal probírku, takže z obsypaného stromku květy nakonec zbylo jen 10 plodů. Jejich hmotnost je v rozmezí 40-50 g. Nezbývá, než si popřát dobrou chuť. smiley


"falešná" Rubista

"falešná" Rubista

"falešná" Rubista

"falešná" Rubista
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika