Nejranější odrůdy meruněk



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
4.4.2016 20:47

Bez chemie se neobejdete, Radka je náchylná na monilový úžeh i hnilobu stejně jako VP.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 230.199 (?), 4.4.2016 11:52

Já jsem se rozhodoval mezi Radkou a Tsunami, dnes jsem objednal 2x Tsunami. Ale pořád nevím, zda by Radka nebyla lepší.

U Tsunami mně vycházelo, že je odolnější. Hlavně mě přesvědčily ty fotky z obchodu Na Zazvorce. Na slovenském webu napsali, že Tsunami rodí skoro, kvete neskoro, tak i proto.

Já pěstuji na jihu Brna, 208 m. Na Zázvorce udávájí 470 m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 4.4.2016 13:26

Doba kvetení není pro mě není moc důležitá. Jak rychle rodí, bude asi spíše dané podnoží. 

Máme Velkopavlovickou a tu monilióza ničí hodně a když nezničí květy, tak pak popraskají plody a je konec. Skoro žádné meruňky nesklidíme.

Stačí mi porovnání Radky a Velkopavlovické - monilióza -květ, plod, praskání v dešti.

Díky

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2016 20:47

Bez chemie se neobejdete, Radka je náchylná na monilový úžeh i hnilobu stejně jako VP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 5.4.2016 7:41

Přesto, že jsem proti monilii stříkala(asi ne dost) mi vloni Radka odešla na monilii komplet. Jsem naštvaná, byl to už poměrně velký stromek. Probrala jsem tady celé vlákno a nedá mi to... zkusím ji zasadit znova... na jiné místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.159 (?), 9.4.2016 19:04

Taky jsem se nechal zlákat ranností Tsunami, kterou jsem sehnal pouze jako špičák, jinak byla z podzimu vyprodaná. Mám sice rannou Leskoru, s níž jsem prozatím (mám ji 5 let) velmi spokojen, v mých podmínkách Břeclavska zraje na začátku července. Ale představa, že budu mít kvalitní meruňky v polovině června je příliš lákavá, než abych se o ještě rannější nezajímal. Oproti meruńkám považuji letní jablka na rozdíl od zimních podřadné, tak je nepěstuji. Abych si prodloužil sezónu meruněk, zasadil jsem letod i Hargrand, pro jeho velký plod a prý i zajímavou chuť. Vše na myrobalánu, který se mi zatím v mých podmínkách těžší jílovité půdy a sucha osvědčil.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 9.4.2016 20:30

no nad tou Tsunami je zajimave premyslet, ja jsem z Hargrandu tak nadsen, ze budu vysazovat na podzim cca 30 stromku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.159 (?), 10.4.2016 13:05

Mohl by jste prosím přiblížit, kvůli jakým vlastnostem jste z Hargrandu nadšen? (I když to do vlákna ranných meruněk nepatří). Já jsem vycházel z teorie, i když 2 km od domu jsou sady, kde mimo jiné odrůdy i Hargrand mají.

Jinak 30 stromů, to je asi na prodej? Z jednoho vzrostlého stromu může být sklizeň 70,80 100 i více kg meruněk, to člověk nespotřebuje, možná na pálení.

Děkuji za odpověď, Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.6.2017 12:52

Tsunami mi letos ještě neplodily. Ale stromky jsou silné, bujné a zdravé. Věřím, že zaplodí v příštím roce. Teď se na Balkáně sklízejí meruňky standardní chuti a konzistence, které jsou univerzálně využitelné. Patří k nim např. Ungarská (není to však naše Maďarská) nebo Bademka ("mandlová"). Co to dnes prodávali na trhu, nevím. Snad prvé z nich. Ale jsou kvalitní a velmi levné (2 leva, asi 27Kč/kg). Poslední třešně jsou vzhledem k pracnějšímu sběru o polovinu dražší. Moje meruňky budou snad za týden. 

Meruňky dnes v BG na obecním tržišti
Meruňky dnes v BG na obecním tržišti
Meruňky - detail
Meruňky - detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.14 (?), 5.6.2018 11:34

Radka sa začína vyfarbovať. U nás - Topoľčianky je to čas čerešní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 10.6.2017 0:59

6.6 su uz zrele prve marhule Tsunami, JZ Slovensko 130mnm. Chut neviem - neusla sa mi. Strom ma 2. rok, na podnozi 29C - pekne rastie, tento rok je dost zatazeny - bal som sa ze az moc, ale uz je zrely tak asi OK. Tsunami na Zahori mala par plodov a vsetky pomrzli - ale vlastne na vsetkych odrodach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika