Příspěvky uživatele - 34.159

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 28.4.2016
Dobrý večer, S některými Vašemi názory se ztotožňuji, s některými ne, oblast Břeclavsko. 1) Pěstuji stromy až na vyjímky na vzrůstnějších podnožích (myrobalán, MM106...) 2) Spony mezi stromy jsem chtěl také větší, v řadě 5 dole a nahoře 4... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk, 10.4.2016
Mohl by jste prosím přiblížit, kvůli jakým vlastnostem jste z Hargrandu nadšen? (I když to do vlákna ranných meruněk nepatří). Já jsem vycházel z teorie, i když 2 km od domu jsou sady, kde mimo jiné odrůdy i Hargrand mají. Jinak 30 stromů, to je... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk, 9.4.2016
Taky jsem se nechal zlákat ranností Tsunami, kterou jsem sehnal pouze jako špičák, jinak byla z podzimu vyprodaná. Mám sice rannou Leskoru, s níž jsem prozatím (mám ji 5 let) velmi spokojen, v mých podmínkách Břeclavska zraje na... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 3.4.2016
Provedl jsem u vysazených broskví vpostřik Kuprikolem a Sulikolem ve směsi po 20 březnu. Netrpělivě čekám, jak boskve vyraší, jestli bude kadeřavost. Cresthaven je slabší, mám trochu podezření, že to nezvládne.Pod stromky jsem rozhodil síran amonný,... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 19.3.2016
Dobrý den, 1) co se týče clingu, neměl jsem možnost ochutnat, takže možná budu litovat, že nemám. Ale chci výhradně na přímý konzum, ovoce nezavařujeme. Původně mě lákala pevná konzistence kvůli trvanlivosti, kdo pěstuje ovoce tak ví, že napřed... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 18.3.2016
Taky si myslím, že kvetou spíše mandloně. Bydlím blízko Hustopečí a žádnou meruňku jsem kvést neviděl, ale mandloně ano. Karel
Výsadba 5 broskvoni, 18.3.2016
Ještě se pokusím oživit diskuzi, odrůdy jsem si vybral podle doby zrání od nejranějšího Sprincrestu (-25), nektarinka TENA (-10) nektarinka Superqeen (-4) Benedicte (+12) po CRESTHAVEN (+30). Další kritérium byla rozmanitost, kvůli dětem jsem chtěl i... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 13.3.2016
Děkuji za věcnou reakci a cenné rady. Sleduji pravidelně diskuzní forum, informace si musí člověk sice nechat projít filtrem "selského" rozumu, na který věřím, ale zase jsou informace pěstilů z praxe nedocenitelné.  Až dosadím poslední dvě... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 13.3.2016
Vlastně ještě jeden dotaz, myslíte si, že stačí zasazené stromky postříkat kuprikolem se sulikolem, nebo to již nemá cenu a popř. nasadit nějaký systemový fungicid? Karel
Výsadba 5 broskvoni, 13.3.2016
Dobrý den, nahodil jsem toto téma zejména z hlediska mnohokrát probírané vhodnosti podnoží a taky z hlediska výběru odrůd. v naší oblasti se kromě vinic pěstují také broskve a meruňky. Všimněte si prosím, že mám u 5 broskví 4 druhy podnoží, rád... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 12.3.2016
Dobry den, Dnes jsem ke svym 5 jablonim, 1merunce, 1 svestce a 1 hrusce vysadil 3 broskvone, Springcrest na GF 677, Superqueen na Rakoniewicke a Benedicte na Sant Julien. Příští týden se chystá vysadit ještě Crest Haven a nektarinku Tena oboje na... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika