Nejranější odrůdy meruněk



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?)
26.6.2014 14:12

happy: jojo já už Pincot jím od minulé středy / Zlínsko/ a každé ráno je jich nejmín 10 popadaných a měkké jsou už jak sr... :o), ale ta chut se mně vloni zdála lepší, je to takové nevýrazné, jalové,asi tím že to je nejméně 14 dní uspíšené

popadané během 1 hodiny
popadané během 1 hodiny
týden padají a za chíli bude hotovo
týden padají a za chíli bude hotovo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.6.2014 22:12

Pane 41.143 a Milane, popřípadě Libore, Veharda je ještě zelená, ale co mě překvapuje více, že je stále zelený ten Orangered. Že by zase nějaká "faleš"? Plůdky Pincotu dokonale vymrzly, takže nic. Žádné zkoušky vybarvování ani chuti se letos nekonají. Mráz byl totiž proti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 25.6.2014 13:58

Zdravím, Orangered je Petře u nás taky zelený, ale klid, je ověřený, letos tu prostě zraje déle, Radka je oranžovočervená, ve švu ještě žlutá, ale tvrdá, včera jsem jednu zkusil, na červené straně vcelku jedlá, jinak ještě ne. Tsunami nemá vůbec nic, zrovna tak skoro nic Goldrich, něco je na Hargrandu, ale ten má dost šasu, vcelku plodí Bergeron, taky zelený, Lejuna,  Leskora tam sem tam něco má, barví, ale taky je ještě poměrně pevná.tak uvidíme. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.18 (?), 25.6.2014 11:47

Určitě je to možné, letos je vše mimo zajeté koleje, vloni ještě byla Leskora zelená a letos je již opadaná, třeba třešně i když sem nepatří jsem jedl 9.5.2014.Včera, když jsem kontroloval jak začínají vybarvovat sousedovic Velkopavlovické, tak jsem zjistil, že mám zralé hruštičky, což ve mně vyvolalo vlnu nadšení, pak že jen na Balkáně. Právě je v optimální zralosti sousedova, kterou jsem identifikoval jako Lejunu (je kulatá, ale zdaleka ne tak štavnatá jako Leskora), chutí mi připomíná spíš Auroru, taková lehce mdlá, ale pochopitelně k termínu, zaplat panbuh za ni. Pokud mne někdo opraví budu povděčen. Zdraví Ivoš z Hrušovan.

24.6.2014
24.6.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.18 (?), 25.6.2014 11:49

Včerejší svačinka.

24.6.2014
24.6.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.18 (?), 25.6.2014 11:51

detail

24.6.2014
24.6.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 26.6.2014 14:12

happy: jojo já už Pincot jím od minulé středy / Zlínsko/ a každé ráno je jich nejmín 10 popadaných a měkké jsou už jak sr... :o), ale ta chut se mně vloni zdála lepší, je to takové nevýrazné, jalové,asi tím že to je nejméně 14 dní uspíšené

popadané během 1 hodiny
popadané během 1 hodiny
týden padají a za chíli bude hotovo
týden padají a za chíli bude hotovo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.6.2014 21:23

Zdravím všechny příznivce meruněk. Já osobně jsem ze začínající meruňkové sezóny přímo nadšen, protože jsem díky velmi brzkému kvetení z žádnými meruňkami nepočítal, takže slavím a raduji se alespoň z toho, co zbylo. S tím vybarvováním je to fakt zvláštní. Někde uzrála Vesna (-9 VP) a Pinkot (-10 VP) a tady ještě není zcela zralá ani Leskora  (-17 VP). Ale pozvolna začíná žloutnout Karola (-10 VP). Orangered (-12 VP), stejně jako Veselka (-11 VP) jsou však překvapivě ještě zelené. Byla zde řeč o Lejuně (-12 VP), kterou chválil pan Vysloužil. Něco na této odrůdě být musí, když si ji ovocnáři zvolili jako vhodnou odrůdu na dozrávání mezi Leskorou a Karolou. Mně Lejuna zašla na moniliový úžeh a trpěla i silnou suchou skvrnitostí. Jako náhradu jsem zvolil právě Veselku a Orangered. Osobně bych nejraději vyměnil i Karolu a VP, jelikož trpí pro mě velkou nectností a to hnilobou ještě nezralých plodů. Chuť může být také kolísavá, od vynikající k průměrné. Klidně by se mi líbilo místo VP Liborovo oblíbené Kioto, pokud by netrpělo výše zmíněnými neduhy. Pinkot prozatím chuťově nepřesvědčil ani Miloše, ani mě. V současné době jsou naprosto úžasné plody Radky. I s PPV v "zádech" jsou plody velké, s vydatnou, silnou a šťavnatou dužninou. Dobře vyzrálé měkčí plody mají dužninu rozplývavou s výbornou meruňkovou chutí. Svoji velikostí a právě šťavnatou, rozplývavou dužninou připomínají nějaké velmi kvalitní pozdní odrůdy, kde je snad jen chuť ještě koncentrovanější. Předstihují i Leskoru, kde další dozrávající plody upadly poněkud do průměru. Tyto v současnosti méně chutné plody Leskory by byly jistě předstiženy plody Spring Blush a to mnohem větší řízností, ovšem mám dojem, že budou choulostivé na pokles teploty pod 0°C, stejně jako Pinkot. Chtěl jsem ještě požádat Davida, aby připoměl ten Tomcot. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 26.6.2014 22:17

Dnes jsme ochutnali prvních 5 meruněk loni sázené Karoly (bohužel, nenafotila jsem) - jako všechny prní meruňky byla úžasná - stejně ji hodnotlila i ovčanda Chipsi. Velkopavlovická (3 plody) má zatím brčálovou barvu. Elena - Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 255.170 (?), 27.6.2014 22:25

Díky za informaci, já měl zafixováno, že Pincot je až po Velkopavlovické. Ale s tou mrazuvzdorností to tímpádem nebude tak slavné.  Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.75 (?), 26.6.2014 22:35

Ano je to možné. Zajtra ak treba pripojm aj fotku. Som z juhu stredného Slovenska a moje tri plody som ochutnal už 22.6. Síce by ešte trochu zniesli ale bál som sa že ma niekto s ochutnávkou predbehne. Krásne žlté, veľké mäsité, chuť celkom dobrá, možno trochu menej aromatická ale som bol spokojný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika