Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všechny příznivce meruněk. Já osobně jsem ze začínající meruňkové sezóny přímo nadšen, protože jsem díky velmi brzkému kvetení z žádnými meruňkami nepočítal, takže slavím a raduji se alespoň z toho, co zbylo. S tím vybarvováním je to fakt zvláštní. Někde uzrála Vesna (-9 VP) a Pinkot (-10 VP) a tady ještě není zcela zralá ani Leskora  (-17 VP). Ale pozvolna začíná žloutnout Karola (-10 VP). Orangered (-12 VP), stejně jako Veselka (-11 VP) jsou však překvapivě ještě zelené. Byla zde řeč o Lejuně (-12 VP), kterou chválil pan Vysloužil. Něco na této odrůdě být musí, když si ji ovocnáři zvolili jako vhodnou odrůdu na dozrávání mezi Leskorou a Karolou. Mně Lejuna zašla na moniliový úžeh a trpěla i silnou suchou skvrnitostí. Jako náhradu jsem zvolil právě Veselku a Orangered. Osobně bych nejraději vyměnil i Karolu a VP, jelikož trpí pro mě velkou nectností a to hnilobou ještě nezralých plodů. Chuť může být také kolísavá, od vynikající k průměrné. Klidně by se mi líbilo místo VP Liborovo oblíbené Kioto, pokud by netrpělo výše zmíněnými neduhy. Pinkot prozatím chuťově nepřesvědčil ani Miloše, ani mě. V současné době jsou naprosto úžasné plody Radky. I s PPV v "zádech" jsou plody velké, s vydatnou, silnou a šťavnatou dužninou. Dobře vyzrálé měkčí plody mají dužninu rozplývavou s výbornou meruňkovou chutí. Svoji velikostí a právě šťavnatou, rozplývavou dužninou připomínají nějaké velmi kvalitní pozdní odrůdy, kde je snad jen chuť ještě koncentrovanější. Předstihují i Leskoru, kde další dozrávající plody upadly poněkud do průměru. Tyto v současnosti méně chutné plody Leskory by byly jistě předstiženy plody Spring Blush a to mnohem větší řízností, ovšem mám dojem, že budou choulostivé na pokles teploty pod 0°C, stejně jako Pinkot. Chtěl jsem ještě požádat Davida, aby připoměl ten Tomcot. Díky.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika