nejaromatictejsi odruda



kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?)
3.7.2015 10:35

A ještě ke srovnávání Pinkcotu a VP. Velkopavlovickou jsme měli a samozřejmě je chuťově o hodně lepší. Jenže já tyto nové meruňky co mám s VP neporovnávám, protože to by pak každá nová byla horší. Prostě je hodnotím mezi sobě rovnýma odrůdama a Pinkcot mi prostě chutná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
            
host - 47.253 (?), 2.7.2015 11:21

Nu, já vyrostl, asi jako většina ostatních, na VP. A z Pinkcotu jsem byl zklamán (než jsem jej nechal přeplodit následkem čehož to zabalil). Možná to bylo přeplozením, možná okrajovou oblastí, ale jeho chuť byla jen průměrná. Jaksi prázdná - nemastná neslanná. Akorát cukrů, akorát kyselin, akorát šťávy, akorát aromatu. Na slovo akorát si člověk v okrajové oblasti zvykne, jen nesmí semtam dostat do pusy Velkopavlovickou. Ta mu znovu připomene Meruňku s velkým M.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 2.7.2015 12:40

Je to tak, většina odrůd meruněk nemá tak širokou paletu chutí, narozdíl třeba od jablek, a ani rannost nevyváží (alespoň u mě) tu chuťovou mezeru mezi nimi a VP. Kdo je meruňkový panic, ať raději neochutnává dobře vyzrálou VP, protože s velkou pravděpodobností se dlouho něčeho lepšího nedočká smiley.

Kupodivu mi to ale tak úplně nefunguje u modrých peckovin - Domácí vs. zbytek odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 2.7.2015 15:04

O tom, že VP, Maďarská, aj. jsou jiná chuťová liga, není sporu. Ale na rozdíl od p. Mikeše, mně ta ranost ten časový rozdíl vyrovná. A nejen u meruněk. I třešně Rivany jsem snědl ve větším množství než Těchlovany, Kordie a Vany, jejichž rozdíl ve velikosti, konzistenci i chuti je ještě větší než mezi Aurorou a VP. Kde mi to nefunguje, to jsou jablka. Letní sorty se těm podzimním nevyrovnají ani za cenu ranosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.7.2015 8:13

Ale jo, taky mám např. Leskoru, na kterou se budu těšit, až zaplodí a plně se jí s radostí nafutruju, ale ten plus mnus půlměsíc do "vépéček" se dá snáze vydržet. Něco jiného by bylo, kdyby byl dostatečný prostor pro výsadbu. U jablek je ten časový odstup v konzumní zralosti mezi letními a zimními daleko větší, než u meruněk (běžně u nás pěstovaných), proto tu "jablečnou rannost" vítám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.7.2015 14:07

A nemáte něco jiného? Pinkcot by měl dozrávat později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.142 (?), 3.7.2015 10:31

Pinkcot to bude určitě a i ta doba zrání odpovídá

kema83

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 3.7.2015 10:35

A ještě ke srovnávání Pinkcotu a VP. Velkopavlovickou jsme měli a samozřejmě je chuťově o hodně lepší. Jenže já tyto nové meruňky co mám s VP neporovnávám, protože to by pak každá nová byla horší. Prostě je hodnotím mezi sobě rovnýma odrůdama a Pinkcot mi prostě chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 3.7.2015 14:08

Pinkcot před Leskorou dozrávat asi nebude.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 3.7.2015 16:20

Tak i tady je psané, že zraje Pinkcot na začátku července. I co můj známý má Pinkcot, tak už ho má zralý.

Přehled zralosti doporučených odrůd peckovin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 3.7.2015 16:32

U nás v podkrkonoší - 350 m.n.m.  Pinkcot zelenej jak brčál a ani náznak nějakého dozrávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika