Mráz ve vegetačním období v roce 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
28.3.2024 15:48

První plody Pinkcotu po 7 letech, to nebude optimální sorta k Poděbradům. Jinak perfektní fotky, Marku. 400 metrů u Náchoda je to samé, co má Petr z H. u Brna, ale tam se opožděné kvetení výhodně doplňuje s polohou stromů na kopci. Někdo tady sháněl Congat. Kupoval jsem ho minulý rok v Uherském Ostrohu (e-shop). Měli tam i Anegat a Koolgat. Vyfotil jsem pro pana MH plůdky Bebeca a Vanillacotu, ale úplně stejné to není. Roub je výše a blíže k domu, kdežto stromek Vanillacotu je dále a je níže. Plůdky na něm při dotyku opadaly. Na roubu bude lepší výsledek, ale je teprve 28.3. indecision

Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Bebeco
Bebeco
Bebeco
Bebeco
Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 25.3.2024 20:44

Dnes prišli ďalšie odrody. 

Marhule
Marhule




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 26.3.2024 20:47

No jo, mít klima jako v Murciiyes, jim tam letos asi ani nemrzlo.A pak ještě ty jejich nové odrůdy..smiley

Tady severovýchod dnes ráno -4°C celou noc jasno bezvětří až do rána, meruňky většina po odkvětu nebo v dokvětu... skoro totálka hlavně ty raně kvetoucí jako Tsinami, Pricia, Tyrintos, Harmat, Hacihaliloglu, Soledane, Vanillacot taky... A naopak ty pozdně kvetoucí ještě kvetou jako jsou Forum, Vynoslivyj, tak jen probírka.

Leskora stále vzdoruje, tak 5% živých po odkvětu, to je tak co 10cm plod kdyby vydržely - letos překvapila v odolnosti. Před týdnem byly mrazy -5°C, ale meruňky ještě kvetly, takže vydržely byla taky jen probírka. No jo, březen za kamna vlezem. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.15 (?), 27.3.2024 20:50
Náchodsko po úterním ranním mrazu -5 stupňů - Somo to celkem zasáhlo, většina květů rezavých, zůstalo jen pár bílých. ULA naopak počkala s kvetením a i teď je ve stavu poupat před květem. Obě meruňky byly před prvními mrazy ošetřeny Championem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.3.2024 21:04
Já jsem zvědavý jak se bude u nás dařit Kuresia. Na youtube jsou k vidění krásné štavnaté plody. Letos mi došel stromeček, trochu slabší špičáček kontejnerovaný. Vadou na kráse je pouze to, že odrůda byla štěpovaná na dost starou a silnou podnož. Srůst je pevný, ale pahýl na podnoži jsem musel zahladit a ošetřit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2024 9:50

V úterý údajná nejnižší teplota pro zdejší oblast 0,5°C, což by odpovídalo rannímu 1°C na teploměrech. Nadmořskou výšku a polohu pána na Náchodsku neznám, ale rozdíl se stejnou nadmořskou výškou zde a na Osoblažsku, respektive za rohem na Opavsku u pana MH je dosti výrazný. Jak u mrazů v zimě, tak nyní na jaře. Bergarouge a Sweet Red nepřekvapil a opět se potvrzuje i nízká mrazuodolnost marhuľky Tsunami. U ostatního bych předpovídal nadprůměr. Ještě je ale brzy říkat "hop".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 28.3.2024 13:51
U nás u Poděbrad bylo minimum -1,5 st. Plůdek Congatu, který je zasažený v květináči kupodivu přežil. Na další fotce je Pinkcot, který si po první mrazové probírce nakonec vedl lépe než jsem si myslel, a to díky dlouhé periodě kvetení (od 4.3.), což je u něj první pozitivum po 7.letech.co ho mám.
..
..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.135 (?), 28.3.2024 14:21
Nadmořská výška u nás na Náchodsku je zhruba 400 metrů nad mořem, jsme podhůří mezi Orlickými horami a Krkonošemi. To má určitě vliv na počasí, vegetace oproti Hradci Králové je cca o 14 dní opožděná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2024 15:48

První plody Pinkcotu po 7 letech, to nebude optimální sorta k Poděbradům. Jinak perfektní fotky, Marku. 400 metrů u Náchoda je to samé, co má Petr z H. u Brna, ale tam se opožděné kvetení výhodně doplňuje s polohou stromů na kopci. Někdo tady sháněl Congat. Kupoval jsem ho minulý rok v Uherském Ostrohu (e-shop). Měli tam i Anegat a Koolgat. Vyfotil jsem pro pana MH plůdky Bebeca a Vanillacotu, ale úplně stejné to není. Roub je výše a blíže k domu, kdežto stromek Vanillacotu je dále a je níže. Plůdky na něm při dotyku opadaly. Na roubu bude lepší výsledek, ale je teprve 28.3. indecision

Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Bebeco
Bebeco
Bebeco
Bebeco
Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Vanillacot (roub na San Castrese)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 28.3.2024 16:16
Pinkcot zaplodil, ale je např. bezkonkurenčni v tom jak vymrzá v pupenech, což už se tady x krát probíralo. Zkouším si na něm očkování, jinak by byl už v pánu. Marek.
..
..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.3.2024 16:39
Pinkcot v kráse kvetení může konkurovat i mandloním. Je škoda ho kácet, prvotřídní medotvorná odrůda. Dejte se na včelaření, pokud už nevčelaříte. Ani nevím jak letos dopadla tato odrůda v sadech v Buchlovicích (1 ha). Nenápadně jsem tam napsal dotaz přes jejich formulář, ale asi to neodešlo... Zastarelé PC-TV vybavené, už mohu odesílat jen na zahradách a v minulosti na blogspotu, ale to jsem už pár měsící nezkoušel. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika