Mráz ve vegetačním období v roce 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
25.3.2024 19:18

Zítřejší předpovídaná nula snad žádné větší škody nezpůsobí. Co se týče stopek, tak podobně dlouhé jako Vanillacot je má u mě ještě pranýřované Bebeco. Stromek Vanillacotu je na tom podobně jako minulý rok po mrazech. Květy na pohled vypadají dobře, ale jen o ně trochu zavadíte, letí dolů. Roub na jiném místě by na tom mohl být lépe. Ve vyšších patrech jiných meruněk by mohlo být plodů prozatím nadbytek. Špatně vypadá ještě Tsunami. Společně s Aurorou i tradičně nejmenší odolnost k houbovým chorobám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 212.219 (?), 23.3.2024 14:26

Vyfotil jsem Vanilla cot, je to asi jediná odrůda, která má květy na dlouhých stopkách.

Mrazy udělaly zatím střední až silnou probírku, podle ranosti kvetení odrůd, zatím to tak zle nevypadá. MH

Vanillacot
Vanillacot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.3.2024 6:38

Farbaly a Fardao mám bohužel falešné. frownJinak dobrý postřeh, Martine. Květy na stromku i roubu mají podobně dlouhé stopky, stejně jako např. Thyrinthos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 24.3.2024 9:37

Všetky marhulky už odkvitli ale tieto odrody ešte len začali kvitnúť. 

Zard
Zard



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 24.3.2024 18:03

Pěkně bujně vám ten Zard roste.yes

Mám ho přištěpený v koruně, moc nenarostl ale hodně kvete, opravdu velmi pozdní kvetení - u mě je teprve část rozkvetlá. O 2 dny dřív je celkem taky dost pozdně kvetoucí Vynoslivyj a poprvé kvete i přiroubovaný Sugar pearls, taky pozdní kvetení na úrovni Farhialu.

Pozdně kvetoucí se zdá být i Farbaly. Farely ale kvete o trochu dřív asi v běžný termín takže ta mrazům nemusí uniknout. MH

Kvetení
Kvetení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 24.3.2024 18:04

Sugar pearls. MH

kvetení
kvetení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 24.3.2024 18:05

Farbaly, Farely. MH

kvetení
kvetení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 24.3.2024 18:08

Ještě k tomu Tyrintosu, květy na dlouhých stopkách nevidím, jen klasické. Na dlouhých stopkách má jen ta Vanillacot. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.3.2024 19:01

Delší stopky má Bebeco a San Castrese. Farhial nekvete až tak pozdně jako třeba Farbuz, ten bude možná rekordman. Zard použili ve Veselé u Piešťan ke vzniku Barbory a Vesprimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 24.3.2024 20:00

Keď ste prihlásený v niektorých šlach.staniciach eu tak vám posielajú novinky z ich sadov.Toto je z cotinternational čo mi poslali tam sa už roky zaoberajú šlachtením marhúľ z neskorím kvitnutim, aby marhulky prečkali jarné mrazi a mohli sa vysádzať do rôznych oblastí. Na fotkách je dátum kedy ich fotili tie skoré odrody sú už dosť veľké a tie nové odolné ešte len kvitnú Cracot, Coklicot.

Marhulky
Marhulky





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.3.2024 19:18

Zítřejší předpovídaná nula snad žádné větší škody nezpůsobí. Co se týče stopek, tak podobně dlouhé jako Vanillacot je má u mě ještě pranýřované Bebeco. Stromek Vanillacotu je na tom podobně jako minulý rok po mrazech. Květy na pohled vypadají dobře, ale jen o ně trochu zavadíte, letí dolů. Roub na jiném místě by na tom mohl být lépe. Ve vyšších patrech jiných meruněk by mohlo být plodů prozatím nadbytek. Špatně vypadá ještě Tsunami. Společně s Aurorou i tradičně nejmenší odolnost k houbovým chorobám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika