Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
1.3.2017 22:29

Pro menší dávky je ideální na ředění kapalný Horizon. Na 10 litrů postřiku se totiž dává 10 ml Horizonu, takže třeba na 5l se dá 5ml, na 3litry 3ml atd. Myslím si, že pokud budete úzkostně počítat metry čtvereční plochy, tak se Vám může stát, že strom pořádně nepostříkáte, zvlášť jestli máte starší postřikovač. Letorosty by měly být, jak u kadeřavosti, tak u moniliového úžehu, pořádně "omyté" se všech stran. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 162.103 (?), 1.3.2017 19:32

Dávka Signum na kôstkoviny je 7,5g do 10 L vody na 100m2.  100m2 je myslené že tých 10 litrov postreku vystačí na 100m2 alebo sa mení koncentrácia pri inej ploche? Pri jednom strome je tiež 7,5g do 10L vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 1.3.2017 20:34

V tomto případě se ošetřuje koncentrací 0,075 %. Postřik se ukončí ve chvíli, než začne stékat. Velkovýroba má přesnější aplikační techniku a může proto použít i dávku na hektar a zohlednit i prostorovost kultury, my zahrádkáři to řešíme takhle. Čili strom nebo stromek a hektar nebo ar - stále se ošetřuje 0,075% koncentrací do začátku skanutí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 162.103 (?), 1.3.2017 22:14

Ďakujem za info, uvažujem nad použitím tohto prípravku. Zatiaľ ešte nemám na to postrekovač, nikdy som chemicky neošetroval, ale ani ešte nepestoval marhule...wink Keď tak, postriekam aspoň niektoré vetvičky malým ručným postrekovačom 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.3.2017 22:29

Pro menší dávky je ideální na ředění kapalný Horizon. Na 10 litrů postřiku se totiž dává 10 ml Horizonu, takže třeba na 5l se dá 5ml, na 3litry 3ml atd. Myslím si, že pokud budete úzkostně počítat metry čtvereční plochy, tak se Vám může stát, že strom pořádně nepostříkáte, zvlášť jestli máte starší postřikovač. Letorosty by měly být, jak u kadeřavosti, tak u moniliového úžehu, pořádně "omyté" se všech stran. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.3.2017 8:45

Postřik Vám nemusí vyjít hlavně tenkrát, když ošetřujete opakovaně vyšší, špatně přístupné partie stromu, protože nemáte v takových místech jistotu dobrého pokrytí. Já mám 15 let starý postřikovač a mám ho stále z toho důvodu, že jsem k němu mohl tenkrát dokoupit libovolné množství šroubovacích nástavců. Ovšem ve větší výšce tlak rychleji klesá, takže musím neustále pumpovat a pumpovat. Ideální by bylo pořídit si akumulátorový postřikovač. Otázka je, jestli ten za dva tři tisíce, je stejně dobrý, jako ten za osum. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.3.2017 10:09

Otázka je, jestli ten za dva tři tisíce, je stejně dobrý, jako ten za osum

To je asi jen řečnická otázka - samozřejmě není. Od povolujících popruhů až po rychle klesající kapacitu akumulátoru.Taky k těm levným se nedodává příslušenství, např. delší nástavce (nebo mně se je nepodařilo sehnat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 2.3.2017 10:47

mně se je nepodařilo sehnat    Takže při výběru postřikovače je třeba postupovat opačně, tedy napřed vybrat kvalitní prodlužovací nástavec a k němu odpovídající postřikovač. Mně se osvědčil teleskopický karbonový prodlužovací nástavec 120-230cm od firmy solo. Postřikovačů k němu nabízí firma dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.3.2017 11:35

Ano, přesně tak. Mně se osvědčil taky. Akorát že ta lehounká teleskopická trubička stojí stejně jako celý levnější postřikovač..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 2.3.2017 12:06

Ano, naprosto s Vámi souhlasím. Samozřejmě už je ale vhodné koupit i trochu lepší postřikovač. Mně stačí ke spokojenosti zádový menbránový pákový solo 425 comfort. Na konci plně nataženého nástavce je při postřiku stále ještě takový tlak, že tryska obvykle ustřelí dozadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2017 20:01

Blíží se doba postřiku proti moniliovému úžehu peckovin. Signum by se zřejmě dalo použít samostatně na začátku i na konci kvetení, jelikož má preventivní i léčebné účinky, přesto provedu první postřik opět Talentem s přimíchaným Zatem. Ideální by bylo, trefit se do začátku kvetení a suchého počasí. Když se to s pracovních důvodů nestihne, tak alespoň stříknout do květu před prvním deštěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika