Moniliový úžeh



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?)
28.4.2013 9:39

Ja chapem faze dokvitania tak, ze je to stav ked kvitnu (dokvitaju), posledne kvety.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 27.4.2013 7:13

Jak moc je nutné oba případné postřiky provádět různými přípravky? V letech minulých jsem na oba postřiky použil Baycor. Letos jsem to chtěl prostřídat, ale časové důvody mě donutily použít opět jeden přípravek na obě ošetření (tentokrát Horizon).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.4.2013 8:41

Podle mě je lepší, pane Mikeši, použít jeden přípravek na dvakrát, než ten samý jen jednou. Pokud se pamatuju tak jsem Horizon používal také dvakrát a výsledek byl dobrý. Před chvílí jsem dokončil postřik také Horizonem. Je oblačno, takže nebyla ani rosa a je prozatím bezvětří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 27.4.2013 19:05

Chci se zeptat co přesně znamená stříkat podruhé ve fázi dokvétání. Stříkal jsem dnes Baycorem merunky ve fázi kdy už z nich lítají okvětní lístky ve velkém. Je to tedy fáze dokvétání? Přitom ale vrcholové výhony teprve začínají kvést, zejména u Bergeronu.Ale převážná část merunek i Bergeronu už opadává okvětní lístky- asi z 50%. Má ještě význam stříkat v pondělí? Chci koupit Horizon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.4.2013 20:08

Ještě jedním postřikem určitě nic nezkazíte, právě naopak. Moje poprvé nepostříkaná Lerosa vypadá zbědovaně. Alespoň vidím, jaký obrovský rozdíl je mezi ošetřenými a neošetřenými stromy. Dotěrný moniliový úžeh je vždy připraven zasáhnout neošetřená místa. Záleží také na citlivosti odrůd. Neošetřená Kompakta dopadla lépe. Však se také uvádí její zvýšená odolnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 27.4.2013 21:00

No myslím aby postřik podruhé měl nějaký účinek... když už asi v pondělí bude opadáno 95% okvětních plátků...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.4.2013 22:05

Ošetřuje se na počátku kvetení a při dokvétání. Pokud jste na počátku kvetení ošetřil, a dnes jste stříkal podruhé, tak to stačí. Pan Vinšálek tady osvětlil princip působení Baycoru a Horizonu. Doporučil stříkat právě v tomto pořadí. Abych pravdu řekl, tak pokud by bylo chladno a deštivo v průběhu celého kvetení, tak bych ošetřil klidně třikrát. To ale letos nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 27.4.2013 23:02

No mě už v 1. příspěvku zajímala přesnější definice fáze dokvétání... píšu to tam jasně. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 28.4.2013 9:39

Ja chapem faze dokvitania tak, ze je to stav ked kvitnu (dokvitaju), posledne kvety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 33.75 (?), 28.4.2013 9:59

Fenologické fázy sú dobre definované, pozrite v literatúre, našiel som dačo len tak narýchlo aj na internete, napr. tu alebo tu. Hľadajte "phenology", alebo "stages of development".

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 28.4.2013 11:00

Je hnusně a má být hnusně, déšť a zima. Pro monilii to je jako dělané!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika