Moniliové spále 2024 STOP



host - 81.144 (?)
27.3.2024 20:56
Nejen pod názvem přípravku, ale hlavně pod účinnou látkou se dá na stránkách agro.basf.cz najít info. U řepky účinost od 5 C nad nulou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 17.3.2024 8:36

Meruňky jsou v plném květu, včera byly vydatné přeháňky, dnes má být bez deště a relativně teplo. Od zítra citelné ochlazení s ranními mrazíky. V podvečer udělám postřil Belanty + Champion. Dal bych Signum, ale ten jsem aplikoval před týdnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 17.3.2024 10:24
Já stříkal dnes ráno Luna Experience + Champion proti mrazu. Mrazík byl už dnes ráno a zima je venku i teď a fouká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 27.3.2024 20:30

Dnes jsem provedl postřik proti moniliové spále meruňky přípravkem Belanty při dokvétání. Píše se, že Belanty je odolné srážkám, ale nic bližšího. Tak jsem pátral a našel jsem, ale jen pro řepku, že déšť za třicet minut po postřiku už nevadí. Meruňce bych dal času více, nemá ještě tolik lupení, jako řepka. Tak hodinu, dvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.3.2024 20:56
Nejen pod názvem přípravku, ale hlavně pod účinnou látkou se dá na stránkách agro.basf.cz najít info. U řepky účinost od 5 C nad nulou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.3.2024 15:39
Tak jsem dnes horko těžko několik hodin stříkal v tom větrném počasí těch pár odkvetlých meruněk co mám. Vždy když se hodně rozfoukalo, čekal jsem, a pak zase pokračoval. Pokud stromy zachvátí úžeh, budou moci výrobci Belanty říci, že to bylo tím větrem. Nevěřím u nás v lepší povětrnostní podmínky přes celé Velikonoce a určitě bude i pršet. Pomalu abych šel koupit novou lahvičku, protože na višně mi to už určitě nevystačí. :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 29.3.2024 21:18
Ve úterý 26.3. jsem dal postřik při odkvétání přípravkem Signum. Ten vítr byl velká komplikace, 4 stromy jsem stříkal hodinu. Čekal jsem až se vítr aspoň trochu zmírní. Na višně budu muset objednat Belanty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 29.3.2024 22:16

Jo, bylo to jak "lásky mezi kapkami deště (s poryvy větru)". Tak už jen za snahu by nějaká ta meruňka mohla kápnout, ne?!wink Jsem opatrný optimista!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 7:19
Záleží jakým zařízením jste stříkal? V takovém větru je nejlepší klasický postřikovač s teleskopem požadované délky a je jedno jestli na ruční a nebo jiný pohon. Rosičům nižší cenové skupiny, se kterým mám zkušenosti bych věřil asi jako výsledku, když jednu dobu mladí agronomové učili dělat zemědělce hnůj přímo na poli, bez chéva a bez vrstvení v hnojišti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 68.54 (?), 31.3.2024 9:12

Před dvěma dny jsem provedl třetí postřik. První byl Signum, druhý Signum + část porostu Belanty a tento třetí opět Signum. U Belanty se mi zdá, že špatně "barví vodu", taková řidina, jen nepatrně zakalená bílá voda, něco jako když rozpouštíte ve vodě tekutý Decis. Možná to tak má být a možná se opravdu hůře rozpouští. Každopádně bohaté kvetení a do toho mráz vykonaly své. Do zmrzlých květů se pravděpodobně s chutí pustila monilie. Stromy, které nezmrzly a jsou blíže k domu se krásně zelenají (VP, Goldrich) a některé jsou prozatím jen "rezatá sušina" maximálně se zeleným koncem, jinak mimo toho spáleniště od začátku větve až na konec vzhled "staré rezaté železné trubky". (Orangered, Harogem, Eearly Orange, Harcot).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika