Meruňky Pincot a Kioto



host - 43.70 (?)
5.7.2012 11:45

V širokém okolí jiná meruňka není, zbývá naroubovat opylovače do koruny, ale jakého?  Dík za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 111.157 (?), 16.7.2012 12:36

Vdaka Palo, Petre za Vase skusenosti! Mozem potvrdit ze St. Julien/Topend mi v ilovici s bridlicou rastie, aj ked s mensimi prirastkami ako Myrobalan/Katinka. Je to ale oproti Gisele (50% rastu semenaca), ktora mala po 5 rokoch vlasocnicove korienky polomeru 0,5m, predsa len vitalnejsia podnoz - 75% semenaca (vtacnica tiez problem u mna nema). Rovnako slaba ako Gisela pri ceresniach, je pri slivkach Wavit (50%), ktora s Kiotom neprezila a kedze Montclar/Bergeron mi tiez moc nerastie, zvazoval som vhodnu podnoz pre Kioto (broskyne na GF677 mi zatial rastu dobre a na rozdiel od kiwi bez chloroz). Na vyber bol minulu jesen St. Julien a Rubira (?), takze asi ostane len St. Julien, semenace v ponuke nie su, a aj ked VP na semenaci rastie dobre, prva uroda bola az po 8 rokoch, tolko sa mi nechce cakat. Poistim to este pristepenim Kiota do koruny Myrobalanu aby to bolo sicher a strom marhulo-slivka bude atrakcia v zahrade wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 13.246 (?), 7.7.2012 18:12

Zdravím do Bratislavy, Libor! Nečakal som, že v blízkosti Dunaja bude tento rok mrazová kalamita pre marhule horšia ako u nás "na severe". Vyzerá to, že Kioto až tak mrazuodolná nebude. Po chuťovej stránke, zdá sa, podľa skúseností viacerých, budú najkvalitnejšie Bergeron, Radka a Leskora. Rozmýšľam aj nad názorom p. Honzu: "Podmínky stanoviště hrají u meruněk velkou roli." Neviem, ako to myslel, ale predpokladám, že pôdu či obsah humusu v pôde, ako tento faktor niektorí preceňujú (višne, rynglóty), tým p.Honza nemyslel. Domovinou marhúľ neboli úrodné a vlhké čínske nivy, ale horské svahy s chudobnou pôdou. Nenáročnosť k dusíku a fosforu im zrejme ostala v génoch po predkoch. Preto sa dnes niektorí čudujú, prečo marhule málo kvitnú, keď im každoročne doprajú bohatú vrstvu kompostu pod korunou. Dôležitejší je svahovitý pozemok privrátený k slnku bez vysokej spodnej vody a s dostatkom draslíka v pôde. Ak máš doma v záhradke ílovicu, nesťažuj si. Stále je to lepšie ako suchá piesčina. Moji rodičia pestovali v Znojme kvalitné marhule na dlhovekých vysokých stromoch v superílovici. Podľa mňa pre chuť plodov je rozhodujúca odroda a teplá poloha. Ak je kultivar navyše mrazuodolnejší a monilioodolnejší, potom na tvári záhradkára ostáva: smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.4 (?), 2.7.2012 21:08

Okraj Brd,610m.n/m.4letá meruňka Kioto- letos první úroda cca140ks.,velmi rúzné velikosti.teď o víkendu trošku nepatrně začaly žloutnout.Zde je vše zpožděné proti Plzni minimálně o týden, nemluvě o J.Moravě.Zimu přečkala naprosto v pohodě.bylo max.-18. Pokud jde o květnové mrazy-ve stadiu cca 1cm velikosti plodů, ukázalo digitální čidlo umístěné v koruně stromu ve výšce 1,5m -1,2 stupně v5 hod.Nic nezmrzlo,,zato z 10metrů vzdálené Reginy do 14 dnů opadalo 80% třešní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.7.2012 11:08

Literatura uvádí, že většina odrůd meruněk je samosprašná. Nevíte, zda meruňka Tomcot a Pincot je samosprašná popřípadě jakého opylovače potřebuje? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 5.7.2012 11:32

Nejsem žádný velký pěstitel meruněk dík nadmořské výšce.Spíš ze zvědavosti jsem dal Pincot a Kioto, ale co jsem se zde dočetl tak většina meruněk je částečně samosprašná.Tak že je dobré aby v blízkosti byla jiná meruňka a pak by neměl být problém v opylení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.7.2012 11:45

V širokém okolí jiná meruňka není, zbývá naroubovat opylovače do koruny, ale jakého?  Dík za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 5.7.2012 12:01

Pokud máte vedle sebe Pincot aTomcot, a pokud kvetou nastejno, tak by to mělo stačit.Alespoň doufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.7.2012 12:31

Mám jen Tomcot a jak jsem uvedl výše, široko daleko žádná jiná meruňa není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 6.7.2012 21:54

Tak naroubovat opylovače kvetoucího ve stejnou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 8.7.2012 8:39

Díky za info, v zimě si objednám rouby odrůdy, která kvete ve stéjnou dobu a budu se těšit na domácí meruňky. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika