Meruňky Pincot a Kioto



host - 43.70 (?)
5.7.2012 11:08

Literatura uvádí, že většina odrůd meruněk je samosprašná. Nevíte, zda meruňka Tomcot a Pincot je samosprašná popřípadě jakého opylovače potřebuje? Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 111.157 (?), 16.7.2012 12:36

Vdaka Palo, Petre za Vase skusenosti! Mozem potvrdit ze St. Julien/Topend mi v ilovici s bridlicou rastie, aj ked s mensimi prirastkami ako Myrobalan/Katinka. Je to ale oproti Gisele (50% rastu semenaca), ktora mala po 5 rokoch vlasocnicove korienky polomeru 0,5m, predsa len vitalnejsia podnoz - 75% semenaca (vtacnica tiez problem u mna nema). Rovnako slaba ako Gisela pri ceresniach, je pri slivkach Wavit (50%), ktora s Kiotom neprezila a kedze Montclar/Bergeron mi tiez moc nerastie, zvazoval som vhodnu podnoz pre Kioto (broskyne na GF677 mi zatial rastu dobre a na rozdiel od kiwi bez chloroz). Na vyber bol minulu jesen St. Julien a Rubira (?), takze asi ostane len St. Julien, semenace v ponuke nie su, a aj ked VP na semenaci rastie dobre, prva uroda bola az po 8 rokoch, tolko sa mi nechce cakat. Poistim to este pristepenim Kiota do koruny Myrobalanu aby to bolo sicher a strom marhulo-slivka bude atrakcia v zahrade wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 13.246 (?), 7.7.2012 18:12

Zdravím do Bratislavy, Libor! Nečakal som, že v blízkosti Dunaja bude tento rok mrazová kalamita pre marhule horšia ako u nás "na severe". Vyzerá to, že Kioto až tak mrazuodolná nebude. Po chuťovej stránke, zdá sa, podľa skúseností viacerých, budú najkvalitnejšie Bergeron, Radka a Leskora. Rozmýšľam aj nad názorom p. Honzu: "Podmínky stanoviště hrají u meruněk velkou roli." Neviem, ako to myslel, ale predpokladám, že pôdu či obsah humusu v pôde, ako tento faktor niektorí preceňujú (višne, rynglóty), tým p.Honza nemyslel. Domovinou marhúľ neboli úrodné a vlhké čínske nivy, ale horské svahy s chudobnou pôdou. Nenáročnosť k dusíku a fosforu im zrejme ostala v génoch po predkoch. Preto sa dnes niektorí čudujú, prečo marhule málo kvitnú, keď im každoročne doprajú bohatú vrstvu kompostu pod korunou. Dôležitejší je svahovitý pozemok privrátený k slnku bez vysokej spodnej vody a s dostatkom draslíka v pôde. Ak máš doma v záhradke ílovicu, nesťažuj si. Stále je to lepšie ako suchá piesčina. Moji rodičia pestovali v Znojme kvalitné marhule na dlhovekých vysokých stromoch v superílovici. Podľa mňa pre chuť plodov je rozhodujúca odroda a teplá poloha. Ak je kultivar navyše mrazuodolnejší a monilioodolnejší, potom na tvári záhradkára ostáva: smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.4 (?), 2.7.2012 21:08

Okraj Brd,610m.n/m.4letá meruňka Kioto- letos první úroda cca140ks.,velmi rúzné velikosti.teď o víkendu trošku nepatrně začaly žloutnout.Zde je vše zpožděné proti Plzni minimálně o týden, nemluvě o J.Moravě.Zimu přečkala naprosto v pohodě.bylo max.-18. Pokud jde o květnové mrazy-ve stadiu cca 1cm velikosti plodů, ukázalo digitální čidlo umístěné v koruně stromu ve výšce 1,5m -1,2 stupně v5 hod.Nic nezmrzlo,,zato z 10metrů vzdálené Reginy do 14 dnů opadalo 80% třešní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.7.2012 11:08

Literatura uvádí, že většina odrůd meruněk je samosprašná. Nevíte, zda meruňka Tomcot a Pincot je samosprašná popřípadě jakého opylovače potřebuje? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 5.7.2012 11:32

Nejsem žádný velký pěstitel meruněk dík nadmořské výšce.Spíš ze zvědavosti jsem dal Pincot a Kioto, ale co jsem se zde dočetl tak většina meruněk je částečně samosprašná.Tak že je dobré aby v blízkosti byla jiná meruňka a pak by neměl být problém v opylení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.7.2012 11:45

V širokém okolí jiná meruňka není, zbývá naroubovat opylovače do koruny, ale jakého?  Dík za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 5.7.2012 12:01

Pokud máte vedle sebe Pincot aTomcot, a pokud kvetou nastejno, tak by to mělo stačit.Alespoň doufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.7.2012 12:31

Mám jen Tomcot a jak jsem uvedl výše, široko daleko žádná jiná meruňa není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 6.7.2012 21:54

Tak naroubovat opylovače kvetoucího ve stejnou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 8.7.2012 8:39

Díky za info, v zimě si objednám rouby odrůdy, která kvete ve stéjnou dobu a budu se těšit na domácí meruňky. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika