Meruňka Tsunami



morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?)
11.6.2020 8:13
Včera som si pochutnával na plodoch meruňky Tsunami, najlepšie chutia keď sami padnú zo stromu.Chuť plodov by som určite hodnotil za veľmi dobrú, pri niektorých plodoch možno aj za výbornú.Keďže ide o takto skorú odrodu, tak klobúk dole pred jeho chuťou.Pomali ale iste dozrieva aj malinoostružina.
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 19.6.2018 21:58

Tsunami - za mě velmi dobrá meruňková chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.6.2019 12:15

Musím uznat, že TSUNAMI je asi nejchutnější odrůda z dnes už staršího sortimentu velmi raných meruněk. 

Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 5.6.2020 9:16
Včera som mal možnosť skonzumovať prvú marhuľku v tejto sezóne.Jeden plod odrody Tsunami my spadol zo stromu, kôli nezvanému hosťovi vo vnútri plodu.Už tam bolo aj trocha sladkosti a vychutnal som si ho ako by to bol Bergeron alebo Maďarská.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.6.2020 15:25

Pěkná "mňamka", pane Morvaji. V Podunajské nížině to máte hodně brzo. Tsunami bohužel není odolná vůči mrazu, stejně jako jiné meruňky, jinak je ale velice chutná. Určitě je mnohem víc k vychutnání než ten můj "Thyrintos", který ovšem na rozdíl od Tsunami nějaké plody má. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 11.6.2020 8:13
Včera som si pochutnával na plodoch meruňky Tsunami, najlepšie chutia keď sami padnú zo stromu.Chuť plodov by som určite hodnotil za veľmi dobrú, pri niektorých plodoch možno aj za výbornú.Keďže ide o takto skorú odrodu, tak klobúk dole pred jeho chuťou.Pomali ale iste dozrieva aj malinoostružina.
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.6.2020 20:08

Já můžu jen vzpomínat.smiley Fakt je, že Tsunami je kvalitativně hodně povedená meruňka. Malinoostružiny zrají takhle brzo? To čumím. yes Jaká je to sorta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 12.6.2020 9:24
Bohužiaľ neviem o akú odrodu malinoostružiny ide.Asi tak 6-7rokov dozadu som si ju doniesol od mojej bývaľej priateľky, ktorá si to zas doniesla od svojej mamy.Ja to mám doma vysadené asi na piatich miestach.Ak by ste o ňu mal pán Petr záujem, na jeseň Vám z nej rád pošlem.😊
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.6.2020 9:42

Co jsem tak v rychlosti propátral na internetu, tak by to mohla být populární odrůda Tayberry. Udělal jste moc dobře, pane Morvaji, že jste sem dal ty fotky. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.6.2020 15:16

Dobrý den a dobrý den, pane Morvaji. Dnes mně přišly z e-shopu sazenice malinoostužin. O mezidruhové křížence jsem se nikdy moc nezajímal, ale proč se tomu bránit, že. Takže, pán Morvai, dobrý nápad s těmi fotkami. Těšíme se na další fotky toho, co Vám právě zraje na zahradě. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.6.2021 19:32

Jak tak koukám v tomto vlákně, první plody jsem měl na Tsunami před dvěma lety, a byly i více do červena. Co se týče Thyrinthosu, tak ani největší plody nedosahují lahodnosti Tsunami. 

Thyrinthos
Thyrinthos
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika