Meruňka s velkou korunou



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 139.23 (?) 
26.5.2021 11:14, zobrazeno: 5829x

Dobrý den vespolek. Náhodou jsem na jednom neudržovaném políčku (Hodonínsko, 240 m.n.m)  objevil velkou meruňku - průměr koruny je cca 8m. Kromě těch nejspodnějších větví -asi zmrzlých- vypadá strom velice dobře. Srnky v nedalekém mlází o ni nejevily zájem - že by ji ožíraly. Podle množství malých plůdků odkvetla dobře. Mě se takový strom líbí, tak se ptám. Co je potřeba pro vypěstování takovéhoto velkého stromu? Stačí velký spon? Děkuju a pěkný den přeju. MK

Meruňka 8m koruna
Meruňka 8m koruna
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.232 (?), 26.5.2021 21:57

pravdepodobne je potrebný správny podpník. v tomto prípade asi marhuľový (meruňkový) semenáč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 27.5.2021 8:52

Může to být štíplé na švestce, mráz má jistě taky podíl na suchých spodních větvích, stejně tak i letité přistínění těch partií, třeba i monilie. Potěšilo by jistě nejen mě, kdyby autor pokračoval ve zpravodajství o ojedinělém stromu nadáleyes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.82 (?), 27.5.2021 20:18

Rád budu reportovat. Příští týden se tam vypravím zase a udělám další fotky. Hledám v okolí té meruňky pozemek ke koupi a pokud se mi to podaří, tak se budu místních vyptávat, co je ta meruňka zač. Přikládám ještě jednu fotku, na které je vidět uschlý kmen druhé meruňky, asi byly vysazeny současně, moc blízko u sebe. Svah je jižní. MK

Meruňka druhé foto
Meruňka druhé foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.154 (?), 10.6.2021 11:38

Kmen.

kmen
kmen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.196 (?), 12.4.2022 9:59

Ty spodní větve jsou ožrané od zvěře, samozřejmě nemůžu soudit takhle na dálku, ale vypadá to tak. Máme v sadě zvířata a koruny jsou zespodu zarovnané do roviny všechny přesně do té výšky kam dosáhnou, ze začátku to vypadalo přesně takhle. Teď už tam nejsou větvičky bez listů a listy a větvičky, které rostou níže vždy zarovnají všechny do stejné výšky, vypadá to hezky udržovaně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.154 (?), 10.6.2021 11:37

První plody se začínají vybarvovat.

první plody se začínají vybarvovat
první plody se začínají vybarvovat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.131 (?), 13.1.2022 6:09

Jak velkou úrodu nakonec meruňka měla nevím, nedostal jsem se tam. Až na podzim jsem udělal toto foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vlado44 - (4) - 64.46 (?), 13.1.2022 11:27

Krásny neudržiavaný strom, ale aj ten pozemok na kopci by mohol marhuliam vyhovovať. Poznám takú obrovskú marhuľu, neviem či to je návod, ale poviem Vám ten jej príbeh. Pred 25 rokmi zomrel svokor. Svokra so švagrinou upravovali pozemok pri chlievoch od prasaťa, vykopali na inom mieste veľkú jamu a všetok hnoj od prasiat do nej navozili. Priamo do tej jamy s hnojom zasadili nanovo kupovanú marhuľu a pochválili sa tým. Vtedy som im povedal, že ten stromček im hnoj spáli. Mýlil som sa, nespálil, majú najmenej takúto veľkú marhuľu veľkosti stredne veľkej čerešne. Nie je šanca obrať všetky plody, padané marhule sa hádžu do suda na vypálenie, nik ten strom nereže. Sme v n.m. 200m. a aj keď marhule tu často zamrnú, tu na jedenie, na koláče vždy niečo zostane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.4 (?), 10.2.2022 12:34

Navštívil jsem meruňku. Pokud mě zrak neklame, tak ve větvích zůstaly mumifikované plody. Asi by měly být odstraněny.

Meruňka v zimě
Meruňka v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika