Meruňka s velkou korunou



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 35.220 (?) 
11.2.2022 22:08
Odstraňování mumifikovaných plodů u velkých meruněk je obtížná a časově náročná práce. I když se to nezdá, jeden strom ze žebře s 3metrovou tyčí mi trvá tak čtvrt hodiny. Některé plody jsou tak přischlé, že jdou odstranit jen s větví. Je snad nejotravnější práce v sadě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 213.137 (?), 11.2.2022 18:57

To dá celkem dost práce a výsledek může být za rok ten samý. laugh

Ještě větší sranda je, když obrovské třešně v zahradách napadne jednoho,,krásného" roku neustálých dešťů monilie, a po zralosti namísto aby plody spadly pod strom, tak naprosto všechny drží mumifikované jak přibité - to jsou desetitisíce plodů z metrákových úrod v každé takové zahradě. Kdo by ty mumifikované pecky ze žebříku škubal? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1773) - 168.103 (?), 11.2.2022 20:26

tak samozřejmě to oklepání opravdu dá dost práce, o tom není pochyb. Ale každý takový stav, který popisujete, znamená rozsáhlou infekci monílie do okolí v následujícím roce. Kdo si to neuvědomuje, neměl by radši vůbec sadařit. Jenomže k sousedovi, který stromy neotrhá a napadené plody neoklepe, do zahrady nemůžeme. Možná taky proto se s monílií ve všech stádiích v poslední době setkáváme mnohem více, než v minulosti. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.137 (?), 11.2.2022 10:21

Opravdu velmi pěkný ovocný strom smiley. Podle těch mumifikovaných plodů to opravdu vypadá, že se strom nikdo znalý nestará, jinak by tam nebyly. 

Krásně jde vidět, že má dobré podmínky a polohu. Docela by mě zajímalo, zda v okolí nejsou k nalezení semenáčky. 

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.194 (?), 11.2.2022 15:50

Díval jsem se, ale našel jsem jen jednu rostlinku asi 2 m od kmenu ale nebyl jsem schopný rozpoznat jestli je to semenáč meruňky nebo není.

To místo zas tak super asi není, na pozemku jsou ještě dva uschlé stromy, na fotce zakroužkovány červeně. V zádu je pak vidět intenzivní sad.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 12.2.2022 6:43

Stav by výrazně zlepšil důkladný prosvětlující, zdravotní řez-určitě víc, než taky důležité, ale jen pouhé oklácení mumií-které jsem ostatně hlásil hned zkraje vlákna. Taky posečení, vyhrabání a zakrytí, odvezení či bezpečné spálení toho infekčního materiálu pod meruňkou i ořezu by bylo záhodno.Snad se Vám podaří majitele vyhledat a domluvit se. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.162 (?), 18.2.2022 12:49

Takže, meruňka má od příštího týdne nového majitele.

Má v úmyslu meruňku ošetřit a zasadit další ovocné stromy na pozemek (jaké to budou nevím).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.136 (?), 7.3.2022 16:42

Na pozemku,  trochu níže ve svahu je jakýsi keř, možná obrašená podnož uhynulého stromu. Ale jestli je to meruňka nevím. Foto je týden staré. Květy byly před otevřením.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 12.2.2022 8:16

Tvarem koruny to vypadá, že je to semenáček těch stromů v pozadí. Co já bych za to dal mít takový krásný strom na zahradě. Mě nedojdou ani jablka. Ochutnával jsem nyní Admirál. Nenadchlo mě to, tak doufám, že letos po první větší úrodě se to zlepší, ale poprvé se mi neprojevila pihovitost (přes léto nestříkám ca). V loni bylo též hodně chladno. Teď na sklonku pracovní ěry mě to teprve došlo. Mohu zde pěstovat jen letní a podzimní jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 80.183 (?), 23.2.2022 19:34

Ještě jeden uschlý strom je tam, už ležící.

Meruňka a uschlý strom
Meruňka a uschlý strom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika