Lepové desky a meruńka?



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?) 
3.4.2017 21:19, zobrazeno: 2253x

Zdravím, chci se prosám pěkně zeptat, jestli se vyvěšují bílé, nebo jiné lepové desky při květení meruněk?

A taková podotázka, jestli je nutné střikat stromek proti moniliole laxa, pokud s ní loni nebyl problém? Stromek je vysazen třetím rokem(druhý stromek od podzimu). Starší dneska nahodil květy, ten nový má sotva nalité pupínky(odrůda by to měla být pozdější než Vicot. Už ale nevím jak se jmenuje).

velice děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
proky - (25) - 241.241 (?), 4.4.2017 9:24

také připojuji svou otázku, v sobotu jsem dělala další postřik na meruňky horizon, na broskve kuprikol a na ostatní jabloně, hrušeň, třešně a višeň sulka, začínají se objevovat mravenci, dát lepové pásky na kmen nebo do koruny pověsit lepové destičky, nově zasazená meruňka vypadá, že pokvete, mám květy nechat, nebo raději vyštípat pro zesílení kořenů a celého stromku

děkuji předem za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 4.4.2017 15:16

mravenci roznášejí mšice, tak jestli už na lístcích nějaké mšice jsou, tak lehce poklepej stromek a mravenci začnou zdrhat(není nutno je hned zabíjet). A jak už se bude zdát, že žádný neutíká, tak ještě poklepej(zatřes). A začnou utíkat zase :-) Až bude stromek bez mravenců, tak dej ty pásky... Dával jsem vazelinu a je 100%. Nutno ji aplikovat na igelit, který se dole zahne tak, aby případná vazelina neunikala na kmínek. Tata používá obyčejnou, já zkusil grafitovou. Obě jsou 100%. Na podzim sundat. V průběhu roku povolit utažení(nejspíš palníkem(drátkem), at se to nezařeže... Zpravidla vystačí jedna aplikace vazeliny na celou sezonu.

Lepové desky na jabloně či švestky a třešně se vyvěšují tak týden dva dopřednu(mi bylo řečeno),než vykvetou. Ale meruňku nevím. Nikde jsem se o tom zatím nedočetl. Tak nedávám.

Jinač taky přidávám svou radost, nově zasazená meruňka už nalívá pupeny taky a ráno jsem si všiml, že už lezou malinkaté lístečky. Takže přežila těch -21°C :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika