Kvitnutie marhul 2014



RaDL - (17) - 3.51 (?)
27.3.2014 13:51

Na hradištsku bylo předevčírem -1,5°C a hned to padalo dole některé meruňkové květy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 26.3.2014 16:28

Hm takze vyzera to tak ze prve kvety sa objavia za 2-3 dni, plny kvet si netrufam odhadnut lebo sa tu citelne ochladilo. Vyhliadky pocasia su tak pesimisticke, az sa mi to zda ako zly sen. Ked si predstavim ze minuly rok kvitla niekedy zaciatkom maja, tak to je rozdiel viac ako mesiac.

Takze tak. Inak Pani, tu uz by som povedal nejde len marhule, ale aj o ostatne druhy ktore su uz takisto v pokrocilom stadiu (rychlica nemecka, topfirst, althanova, a dalsie druhy, nehovoriac o vinici a broskyniach), kludne sa moze stat ze tento rok bude ovocia maaaalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.3.2014 18:01

Uvidíme, uvidíme. Nezoufejte, pane P.Z. Držím Vám palce. Budete muset pod stromem možná párkrát "zatopit". Otázka je, jak Vás to bude dlouho bavit. Těch nocí může být i více. Prozatím nevidím na týden do předu žádný problém, pokud se předpověď nezmění. Bardějovsko je daleko, takže nevím, jaká je předpověď u Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RaDL - (17) - 3.51 (?), 27.3.2014 13:51

Na hradištsku bylo předevčírem -1,5°C a hned to padalo dole některé meruňkové květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 27.3.2014 14:08

U nás meruňka rozkvetla nádherně už o víkendu a když předevčírem začalo mrznout, šli jsme se ženou v 22h celý 4 letý strom zamotat do netkané textilie a na chvíli jsem pod ním zapálil malinký ohníček... No a druhý den přišel vítr a jak ta textilie poletovala, tak všechny květy očesala na zem a zůstalo je pár kvítků uvnitř koruny...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.3.2014 14:16

Už druhé ráno byl v sudě s vodou tenký 3mm led.První večer jsem netkanou textílií obalil taky, tím jsem pár kvítek očesal.Už jsem to opustil, neobaluju... a kvítka?...jsou na stromku živá, bílá.Evidentně menší, krátký mrazík vydrží.Taky to může být Championovým postřikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 27.3.2014 15:30

Inak i ja som mal podobny zazitok. Ked som si marhulu kupil, tak hned prvy rok mala jeden kvet, samozrejme som chcel aby z toho kvetu bol plod, a tak som ju pred ocakavanym mrazikom zabalil do textilie. :)

Rano cely nateseny ze mraz nebol, som ju isiel odbalit, a pri odbalovani, som ho nechtial odlomil. To bolo smutku. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 27.3.2014 20:53

No mě vyrašil květní pupen na Hargrandu, který jsem zasadil letos v březnu, ale já jsem ho odstranil, na tak malém stromku je to spíš zátěž, ale každopádně mě to překvapilo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.3.2014 9:38

S letním časem k nám přišlo o víkendu i letní počasí. Pokud jde o mě, tak bych bral letní čas napořád, tak jako je tomu na východ od nás, kde si letní čas ponechali a nemyslím tím Slovensko. Jak je na tom s meruňkou senický pán Paľo, to už poznáme, ale co pan P.Z. na Bardejovsku? Už Vám kvete a jaká je u Vás prognóza dalšího počasí? Když jsem viděl dlouhodobou předpověď počasí na duben, tak by se zdálo, že teplá zima přešla plynule do teplého jara a žádná hrozba ztráty ovoce v důsledku mrazu by už přijít nemusela. Mám dojem, že i přes zhnědnutí některých květů díky středečnímu slabému mrazu, by úroda mohla být přesto nadprůměrná. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 31.3.2014 11:22

Obávám se, že 31.3. je to velmi odvážný odhad. Nicméně moc rád bych mu věřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 31.3.2014 11:33

Dnes sa otvorili prve 3 kvety, do vecera mozno pribudnu dalsie, tak musim si niekedy najst cas na postrek sporgonom. Plny kvet odhadujem za 3-5 dni, potom nieco nafotim ak bude cas.

Predpoved hlasi niektore dni prizemne mraziky, ale verim ze to dopadne ok, som pripraveny zadymovat. Za posledne dni sa to uz u nas riadne pohlo, a niektore ovocne druhy maju predstih aj viac ako mesiac. Ludia tu uz zacaly sadit zeleninu a pod. vo velkom, tak hadam ze sa to pocasie bude spravat tak, ako by sme si pri takejto pokrocilej vegetacii predstavovali. Pozdravujem do Pardubic a prajem bohatu urodu.

PS: Rano som objavil na mladej leskorke, vydobane niektore rastove puciky, akoby napoly odseknute, skoro som infarkt dostal, neviete co za potvora to moze mat na svedomi ? Zvysne som zakryl sietkou, dufam ze aspon niektore budu ok, keby to nebol mladucky spiciak tak ma to az tak netrapi, ale v tejto situacii kazdy pucik je cenny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika