Klejotok na meruňce Hargrand



host - 151.215 (?) 
25.6.2015 16:18, zobrazeno: 5969x

Minulý rok na podzim jsem vysadil meruňky Hargrand a Bergeron. Letos jsem je někdy v půlce dubna poprvé ostříhal. Bergeron o.k., na Hargrandu se v místech všech řezů udělal klejotok (pokud se to tak jmenuje - zaschlá světle žlutá kapka). Všechny rány jsem ihned po řezu ošetřil latexem, klejotok po pár dnech prorazil barvu a udělala se kapka. Stromek zdá se roste normálně, mám s tím klejotokem něco udělat a pokud ano, kdy je vhodný čas? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.6.2015 16:43

Kapka klejotoku nemusí znamenat žádný velký problém. Já osobně však s touto odrůdou problémy mám, i když je zde chválena. Nějaký problém měl i Milan a teď přesně nevím, jestli se už s Hargrandem rozloučil, či ne. Máme ho s Milanem na Rubiře a stejně jako Milanovi, tak i mně roste velmi slabě. Plody jsou stále podezřele malé a v minulém roce nebyly k ničemu. Jestliže jsem dříve četl, že v západní Evropě Goldrich vytlačil Hargrand, tak se tomu nedivím. Bylo to z důvodu vyčerpání a úhynu stromů po větších úrodách. Jinak klejotok se může objevit u řezných ran a často se objevuje na místech zasažených moniliovým úžehem. U broskvoní klejotok proráží časem i po nátěru latexem. Myslím na místech řezných ran.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.3 (?), 4.5.2020 13:38
Dobrý den, mám stejný problém. Po řezu za květu jsem ošetřila rány steparskym voskem a ten nyní na některých větvích popraskal a meruňka roní mízu. Mám s tím něco dělat? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika