Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?) 
8.3.2014 13:18

Kmínek praskl, protože nebyl před zimou nabílený (nebo obalený bílým papírem). Předčasná míza pak zmrzne a tím vznikne prasklina. Do vaší vlhčí těžší půdy nedávejte meruňkovou podnož (řada MVA apod.), ale spíše slivoňovou (švestky, ryngle nebo i ten myrobalán). Já mám v nadm. výšce kolem 500 m Bergeron, Vehardu, Lealu, Leskoru a Pinkcot. V písčité půdě je mám na MVA-2, broskvomandloni a myrobalánu a v jílo-hlinité na švestce a zelené ryngli. Sázejte blízko domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 75.250 (?), 13.3.2014 6:52

Děkuji, zas jsem o něco chytřejší, tak teď pátrám po vhodné meruňce na trhu, docela bych brala v kontejneru, nějaký silnější stromek, našla jsem zatím jen docela pěkný stromek goldrich na zelené ryngli, nevím však ,jaká tato odrůda je, stále ale toužím po kiotu- to ta vzpomínka, ve Fytosu teď v nabídce nemají,  Bergeron mají na prodej stromků na myrobalánu, tak nevím.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 13.3.2014 7:02

Docela se divím, že v této době sháníte kontejnerovaný stromek.Vdyť můžete v této době bez problémů sázet prostokořený.Kvalita kontejnerovaného se ani nepřibližuje dobře založeným prostokořeným.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.250 (?), 14.3.2014 20:20

Asi proto, že jsem měla na kontejnery vždy štěstí, byly to starší stromky, které se mi krásně rozrostly a doba čekání na úrodu se zkrátila. Prostokořenným stromkům se ale nevyhýbám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.47 (?), 18.2.2019 13:05

Kioto je nejhorší co jsem kdy měl. Odešel mě už třetí stromek. Nechci už ani zadarmo. Začíná to klejotokem a končí na ohni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.155 (?), 27.3.2012 11:12

Veecot, asi nejvíce odolná odrůda proti mrazu u nás, původem z Kanady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 27.3.2012 12:05

Žádnou, meruňka je jednak velmi citlivá na mráz v květu a po odkvětu a kvete velmi brzy. Tak ji spolehlivě zasáhnou pozdní mrazy které tu trvají do června. Zasaďte révu. Ta mrazům obvykle unikne. Musela byste mít polohu s vyjímečným mikroklima, třeba mírný jižní svah, okolí alespoň od severu chráněné zástavbou, ideálně paneláky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.58 (?), 27.3.2012 12:29

To jste mě moc nepotěšil.Namořská výška se pohybuje kolem 520 m.n.m.Je to Jižní část Českomoravské vrchoviny.

Sousedi meruňku mají a jde jim dobře, ale oni ji mají právě docela chráněnou je místěna mezi stavbou a přístavbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.3.2012 13:11

Já myslím, že nějakou mrazuvzdornou zkusit můžete. Když nepůjde, tak nepůjde. Samozřejmě by měla být na celodenním slunci a pokud možno u nějaké stěny, která akumuluje teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.58 (?), 27.3.2012 13:37

A poradíte mi jakou odrůdu zvolit? Hodne jsem se dočetla o odrůdě Bergeron a doporučena mi byla Kioko.Meruňka by byla situovaná na jižní sranu celý den by byla na sucém místě, kde se celý den opírá sluníčko, pokud je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika