Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu



host - 175.47 (?)
18.2.2019 13:05

Kioto je nejhorší co jsem kdy měl. Odešel mě už třetí stromek. Nechci už ani zadarmo. Začíná to klejotokem a končí na ohni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 8.3.2014 13:18

Kmínek praskl, protože nebyl před zimou nabílený (nebo obalený bílým papírem). Předčasná míza pak zmrzne a tím vznikne prasklina. Do vaší vlhčí těžší půdy nedávejte meruňkovou podnož (řada MVA apod.), ale spíše slivoňovou (švestky, ryngle nebo i ten myrobalán). Já mám v nadm. výšce kolem 500 m Bergeron, Vehardu, Lealu, Leskoru a Pinkcot. V písčité půdě je mám na MVA-2, broskvomandloni a myrobalánu a v jílo-hlinité na švestce a zelené ryngli. Sázejte blízko domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.250 (?), 13.3.2014 6:52

Děkuji, zas jsem o něco chytřejší, tak teď pátrám po vhodné meruňce na trhu, docela bych brala v kontejneru, nějaký silnější stromek, našla jsem zatím jen docela pěkný stromek goldrich na zelené ryngli, nevím však ,jaká tato odrůda je, stále ale toužím po kiotu- to ta vzpomínka, ve Fytosu teď v nabídce nemají,  Bergeron mají na prodej stromků na myrobalánu, tak nevím.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 13.3.2014 7:02

Docela se divím, že v této době sháníte kontejnerovaný stromek.Vdyť můžete v této době bez problémů sázet prostokořený.Kvalita kontejnerovaného se ani nepřibližuje dobře založeným prostokořeným.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.250 (?), 14.3.2014 20:20

Asi proto, že jsem měla na kontejnery vždy štěstí, byly to starší stromky, které se mi krásně rozrostly a doba čekání na úrodu se zkrátila. Prostokořenným stromkům se ale nevyhýbám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.47 (?), 18.2.2019 13:05

Kioto je nejhorší co jsem kdy měl. Odešel mě už třetí stromek. Nechci už ani zadarmo. Začíná to klejotokem a končí na ohni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.155 (?), 27.3.2012 11:12

Veecot, asi nejvíce odolná odrůda proti mrazu u nás, původem z Kanady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 27.3.2012 12:05

Žádnou, meruňka je jednak velmi citlivá na mráz v květu a po odkvětu a kvete velmi brzy. Tak ji spolehlivě zasáhnou pozdní mrazy které tu trvají do června. Zasaďte révu. Ta mrazům obvykle unikne. Musela byste mít polohu s vyjímečným mikroklima, třeba mírný jižní svah, okolí alespoň od severu chráněné zástavbou, ideálně paneláky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.58 (?), 27.3.2012 12:29

To jste mě moc nepotěšil.Namořská výška se pohybuje kolem 520 m.n.m.Je to Jižní část Českomoravské vrchoviny.

Sousedi meruňku mají a jde jim dobře, ale oni ji mají právě docela chráněnou je místěna mezi stavbou a přístavbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.3.2012 13:11

Já myslím, že nějakou mrazuvzdornou zkusit můžete. Když nepůjde, tak nepůjde. Samozřejmě by měla být na celodenním slunci a pokud možno u nějaké stěny, která akumuluje teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.58 (?), 27.3.2012 13:37

A poradíte mi jakou odrůdu zvolit? Hodne jsem se dočetla o odrůdě Bergeron a doporučena mi byla Kioko.Meruňka by byla situovaná na jižní sranu celý den by byla na sucém místě, kde se celý den opírá sluníčko, pokud je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika