Jak upravit korunu meruňky Bergeron?



host - 187.13 (?)
4.5.2014 0:33

Dobrý večer, díky za reakci. V současné době je kmínek vysoký cca 95 cm. Jaká výška by dle vás byla optimální? Marta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 4.3.2014 18:21

Tenhle návrh se mně také docela zamlouvá, kdy to případně střihnout?

Stacilo by po urodě, pokud nějaká bude?

Vloni nezarodila, tak bych byl docela letos zvědavý jaké meruňky budou chutově.

A otázka jak donutit vyhnat nové letorosty tam kde máte nakresleny zelené čáry.o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.3.2014 20:00

Pokud radikální řez, tak jedině nyní, na jaře, potom už to nemá cenu.Nově narostlé letorosty potřebují do podzimu vyzrát, zdřevěnět,aby bez uhony přečkaly zimu.Není třeba se obávat, že výhony v místě značení, tak jak jsem je nakreslil nenarostou.Dokonce jich naroste více, budete si moci vybrat které ponechat,a nepotřebné pak během léta  odstranit.Meruňka má v kůře nespočet spících pupenů, které čekají na silnější tok mízy.Pokud je stromek na stanovišti alespoň druhým rokem dobře zakořeněný, silnější tok mízy na jaře po řezu stromku probudí spící pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 5.3.2014 9:25

Ještě bych Vás poprosil co s Kioto meruňkou, jestli to upravit obdobně jak Bergerona / už jsem dle Vašeho nakresu omydlil :p) /

nebo nějak jinak zastřihnout popř.nechat tak?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 5.3.2014 11:28

Stromek Kioto je už zapěstovaný s terminálem, proto bych ho vcelku už nepředělával, ale jen upravil.Žádoucí je vyšší kmínek, tak jak to máte Vy,což se mi líbí.Spodní patro čítá čtyři silnější kosterní větve-je jich příliš, proto vyholuje terminál nad nimi.Nechal bych to tak.

Snažil bych se oslabovat spodní tlustou kosterní větev, která velmi konkuruje terminálu.Při oslabování této silné boční větve by se měl uplatnit Záhnův řez na oslabeně aktívní čípek.Tento první řez jsem naznačil modře.Za rok,za dva, až boční větev zesílí,nebo se vyprofiluje jiná,vhodnější,pak uřezat níže na červené čáře.

Všechny níže zapěstované kosterní větve sesazovat řezem na větve nižšího řádu, i boční obrost, aby tolik nerostly výše, ale aby rostly do boku, a tím se podpořilo rozvětvování.Všechny řezy jsem nevyznačil, jen některé, protože celá situace je na snímku nezřetelná.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.13 (?), 29.4.2014 12:54

Dobrý den,

broskev je ostříhaná a přichází na řadu meruňka Bergeron. Poradíte mi prosím, jak ni? Hezký den Marta


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.13 (?), 29.4.2014 12:56

Obr. 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.13 (?), 29.4.2014 12:56

Obr. 3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.4.2014 12:07

Není rozpoznat od paty výšku kmínku.Máte několik způsobů zastřižení stromku,a založení korunky.Založit korunku výše, spodní výhony odstranit.Dále vyvázat motouzem vrcholový výhon blíže středníku.Při vyvazování dbát na to, aby se při ohýbání nevylomil.Je možnost vyvazovat přihybáním postupně.Pokud se tento vylomí, vyvázat jiný vhodný vrcholový, narostlý během sezony.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.13 (?), 4.5.2014 0:33

Dobrý večer, díky za reakci. V současné době je kmínek vysoký cca 95 cm. Jaká výška by dle vás byla optimální? Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 2.6.2014 15:22

Tak podávám hlášení o stavu Bergeronu, přežil radikální střih a má se čile k světu


2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika