Hledame odrudu dle popisu - merunky



Stránky: 1,  2   
host - 251.98 (?) 
29.4.2017 14:53, zobrazeno: 6781x
Dobry den, hledam odrudu merunky, ktera byla zakoupena v Kozolupech. Jejich nabidka je: Karola raná Lescora raná Harcot raná Goldrich středně raná Velkopavlovická středně raná Maďarská středně raná Bergeron pozdní Jednalo se o krasne oranzove merunky, spis mensiho vzrustu. Na strome jich bylo vzdy velke mnozstvi. Kdyz dozravaly, meli lehce cervene licko. Byly mekke, krasne sly od pecky a vosy je milovaly. Velmi sladke. Az moc. Delavali jsme z toho doma marmelady. Nevim jak ostatni merunky, ale pamatuji si 5 a uz bylo clpveku spatne. Hodne tezke. Bergerom a velkopavlovicka to nebyla. Pomuzete mi nekdo s tipem? Hledala jsem na netu, ale 1 obrazek a najdu k nemu 3 euzne odrudy. Nebyla pozdni. Samosprasne. Meli jsme 2 stejne odrudy. Strasne vas prosim pomozte mi!!! Mam trochu podobny obrazek, co jsem vystrachala z netu. Byl to strom sazeny pred cca 15 lety. Bohuzel se nedochoval. Merunky byly vynikajici, ackoliv velmi mekke... az moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 251.98 (?), 29.4.2017 14:59
Tzv rozkousal by je zrale i bezzuby!!😂 nektere zrale clovrk utrhl a oni ho hned opatlaly. Kdyz byla asi zrala moc brzy. To cervene licko meli malo, spis si drzeli nadherne oranzovou barvu sytou. Ale nektere to licko mely...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.98 (?), 29.4.2017 15:02
Toto by byla presna kopie... ale to je jeden obrazek. Na ostatnich ji nepoznavam... mate nekdo Goldrich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.199 (?), 29.4.2017 15:13
Marhule sú si natoľko podobné, že Váš opis sa dá "napasovať" na viaceré odrody. Mohla (ale nemusí) to byť napr. Maďarská (viď foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.98 (?), 29.4.2017 15:23
Noo presne takhle vypadaly!! Pamatuji si, ze tenkrat mame rekli, ze bude plodit lepe kdyz budou 2. Ale domu privezli 2 identicke stromy. To jsem byla dite jeste. A krasne plodily. Vim, ze spousta merunek ma tvrdsi plod. Ale tyhle se proste rozpadaly krasne. Kdyz jsou 2 identicke stromy, tak nemuze byt cizosprasna ne? Ja tu Madarskou risknu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.98 (?), 29.4.2017 15:41
Bylo mi receno, ze obrazek naprosto souhlasi! Souhlasi tedy, ze ta madarska je chutove vyborna? I kdyz kazdy jsme jiny a kaudy mame jinou chut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.199 (?), 29.4.2017 15:45
Ak Ste v teplotne priaznivej oblasti, tak s Maďarskou určite "neprohloupíte". Je to odroda považovaná za stále neprekonaný etalón kvality. Len nemôže byť pestovaná hocikde, inak by po nej radi siahli asi všetci milovníci marhúľ. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.98 (?), 29.4.2017 15:59
Praha 328 nadmorsla vyska
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.98 (?), 29.4.2017 16:17
Neco mi rika, ze to bude ona. Ta fotka na to dokonale sedi! Jeste jsem nenasla, zda je cizo ci samosprasna. Pamatuji si, ze zadna merunka, co jsem jedla, na ni chutove nemela. Hrozne me ta odruda rozmazlila. Ale rikam tady doma KRUCI VY NAKOUPITE STROMY A ANI SI NIKAM NEPOZNAMENATE ODRUDY!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 251.98 (?), 29.4.2017 16:19
Ne, ze mi ji nekdo vykoupi... ja ji jdu snad najit a rovnou objednat ;-) internetove obchody ji jeste maji i prostokorenou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika