Goldrich meruňka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
22.7.2017 23:17

Hlavním tahounem sezóny je jako vždy GOLDRICH meruňka, jak usměvavá paní nazvala mile toto vlákno. Úroda vysoká, plody většinou v rozmezí 80-90g. V měkké marmeládové konzistenci velmi slušná meruňková chuť. Před touto fází zralosti dužnina pevná s velmi dobrou schopností přepravy. 

Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.7.2017 23:17

Hlavním tahounem sezóny je jako vždy GOLDRICH meruňka, jak usměvavá paní nazvala mile toto vlákno. Úroda vysoká, plody většinou v rozmezí 80-90g. V měkké marmeládové konzistenci velmi slušná meruňková chuť. Před touto fází zralosti dužnina pevná s velmi dobrou schopností přepravy. 

Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.7.2017 18:03

Ale chápu, že pan Vysloužil a Kuky při pohledu na svoje prázdné Goldrichy asi jen kroutí hlavou. Na druhou stranu si myslím, že pan Milan Fiala může svého mrtvého Goldrichu docela litovat. Co se týče mě, tak už jsem meruněk momentálně dost přejedený. Jeden vzrostlý Goldrich by doma úplně stačil.

Goldrich meruňka
Goldrich meruňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 31.86 (?), 2.4.2018 13:41

Zaciatok sezony Goldrich 2018.. mino BA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 2.4.2018 15:14

Goldrich meruňkasmiley na našich zahradách už zdomácněla a patří ke stabilnímu sortimentu. Někdo tady psal, že je to jedna z nejadaptabilnějších odrůd na prostředí. I v minulém roce přežila všechny mrazové nástrahy bez újmy, a jako jedna z mála měla nadprůměrnou úrodu. Jsem zvědavý, jak dopadne letos, holka. Některé meruňky jsou totiž po mrazivém únoru pro tento rok předčasně "odepsané".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.244 (?), 3.4.2018 15:32

keď čítam túto diskusiu, tak mi je až do plaču. crying už 8 rokov máme na záhrade 2 krásne veľké stromy marhule odrody goldrich. každý rok bohato zakvitnú, vytvoria sa plody o veľkosti 1€ mince a potom po mrazíku -1°C všetko opadá. za celé tie roky, čo ich máme sme ich ešte ani raz neochutnali. vraj mrazuodolná odroda. ak tohto roku nezarodia, tak sú na našej záhrade posledný krát aj napriek tomu, že sú to krásne veľké košaté stromy. ale okrem 5 fúrikov lístia v jeseni z nich nič nemáme. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.163 (?), 4.4.2018 10:29

U mne na severní Moravě na Hlučínsku jsem Goldrich také vykopal, po několik let oproti jiným meruňkám prokazatelně mrzly pupeny, nerodil,ostatní meruňky ano. Navíc chuť byla jen průměrná. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.4.2018 11:11

U mne na severní Moravě na Hlučínsku jsem Goldrich také vykopal, po několik let oproti jiným meruňkám prokazatelně mrzly pupeny, nerodil, ostatní meruňky ano. Navíc chuť byla jen průměrná. Martin

Zpočátku to vypadalo na mrazuodolnost na úrovni VP. V posledních letech mám asi více štěstí, protože Goldrich drží. Nyní květní pupeny Goldrichu na MY přežily únor zcela bez úhony a i Goldrich na B-VA, který kvete nejdříve ze všdch zdejších meruněk, jelikož se na broskvoňovém semenáči pravděpodobně dříve probouzí, vypadá prozatím dobře. Přednosti jsou jasné. Velké a pevné plody, vyšší odolnost proti moniliové hnilobě, při úplném vyzrání i slušně meruňková chuť. Velmi dobrá skladovatelnost. Nevýhodou je, že plody "nabírají" cukry až při změknutí. Často až když padají na zem. Nevýhodou může být i cizosprašnost. Tam, kde jsou v blízkém okolí jiné meruňky je plodnost Goldrichu ovšem vysoká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 4.4.2018 12:46

zilochovicko-mam goldrich asi 7-8 rokem a nemel jsem z ni nikdy nic.. vse vzdy pomrzlo.. letos by to snad mohlo vyjit a po pripadnem sberu ji vykopu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.93 (?), 3.4.2018 17:09

Některé meruňky jsou totiž po mrazivém únoru pro tento rok předčasně "odepsané".

Ako je na tom u vás s kvetnými pukmi Pisana?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 25.6.2018 18:17

Spadly už i nějaké ty Goldrichy. Momentálně průměr. 

Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika