Goldrich meruňka



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 81.144 (?) 
14.5.2022 13:25
Pane Petře utčitě záleží z jakého úhlu je fotka pořízena. Já měl Goldrichů 5 nyní mám už jen jeden, ale v tuto dobu plody nemám tak kulaté jako na vašich fotkách spíš protáhlejší. Cedulky ze školky mám od všech ještě uskladněné. Provedl jsem na všech odrůdách vzhledem k velkému suchu, a protože se zdá, že se bude ještě zhoršova, t dost drastickou probírku plodů. Nemá cenu stromy v tomto nečase ždímat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 14.5.2022 22:15

Goldrich je opravdu k neutahání. Mráz nemráz. Když pán založil vlákno s názvem Goldrich nerodí, tak jsem jen kroutil hlavou. Přitom se jedná o cizosprašnou odrůdu a kvete mně na broskvoňovém semenáči mezi prvními. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.5.2022 23:22

Tak snad letos budou plody Goldrichu i u nás chutné, když nejen tuto odrůdu tak vydatně zavlažuju. Ani si nedokážete představit to vypětí všech sil při těch téměř mínus sedmičkách v květu, kdy jsem topil, aby plody byly až u země. Aby je i dětská ručka mohla vlastnoručně utrhnout. Já už na broskvonovém semenáči nechci nic, merunky se neosvěčily a broskve sice některé rostly a plodily dobře, ale bez závlahy to bylo špatné. A pak se člověk nazavlažoval a stejně je nakousaly včely...:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.5.2022 14:37

To opravdu netuším, jestli budou u Vás plody chutné. Nechci to zakřiknout, ale na Goldrichu jsem si cenil i to, že si prakticky všechny plody si zachovají slušnou meruňkovost a dužnina vyzrává rovnoměrně v celém plodu. U některých odrůd jsou první zralé plody vynikající a další už spadnou do fádního průměru. Problém je pouze s těmi kyselinami, které se převládají v plodech dost dlouho. Co se týče podnože broskvoňový semenáč, tak se na něm této meruňce daří opravdu skvěle, mnohem lépe než samotným broskvoním na broskvoňovém semenáči. Pouze je více patrná mírná chloróza na listech více než u ostatních meruněk, které chlorózou netrpí. I Orangered na broskvoňovém semenáči Montclar roste dobře. Naopak jediná meruňka na broskvomandloni dobře neprosperuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 15.5.2022 15:29
Každému chutná něco jiného. Mně osobně třeba Pinkcot taky nepřipadne jako top, ale byla u nás před lety v době zrání návštěva z merunkářsko-vinařské oblasti od Lednice. A na chuti Pinkcotu nenašla nic špatného...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.7.2022 14:10

Pán z Buchlova není spokojen, KUKY nevím, ale já jsem s Goldrichem dlouhodobě spokojen. Meruňková chuť na slušné úrovni, jedna z nejméně praskajících a hnijících odrůd.

Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.7.2022 14:47

GOLDRICH - jedna z nejpěstovanějších meruněk v Evropě, je to nejlepší, co tady mám z hlediska plodnosti, velikosti plodů, jejich vyrovnané kvality, odolnosti proti praskání a hnití, výborného zdravotního stavu stromu, nenáročnosti na prostředí.

Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika