Betinka🍑



Stránky: 1,  2   
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?) 
8.12.2023 8:35, zobrazeno: 1875x

Betinka marhulka má s ňou niekto skúsenosti, pozeral som videá na YouTube tam ju majú vysadenú na Ukrajine. 

Betinka
Betinka




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.12.2023 9:05

mám jí 4. rokem, víc je ve vlákně Betinka a Adriana. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 9:38

Psal mi pan Mart. že Betinku zlikvidoval kvůli časnému kvetení a zmrznutí. Dodal, že s Adrianou je to stejné a já dodám, že roub Candely na tom nebyl také lépe. Na zahradě on.line, se údajně píše, že meruňka Fardao rozkvétá o 14 dní později. Fardao nemám, ale Farhial a Farclo ze stejného "pytle" rozhodně tak pozdě nekvetou a zdá se, že budou také zmrzat. I když samozřejmě nekvetou tak časně, jako falešné Fardao se Spomyšle, což je jakási raná odrůda. Podobně pozdě, nevím jestli zrovna o 14 dnů, kvete falešná Vesna, ale plody nejsou nějak zvlášť chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.12.2023 10:43

Já mohu srovnat jen Betinku a Karolu, které mám od sebe 5 metrů. Sedmnáctiletá Karola loni na jaře zmrzla celá, dozrálo asi 5 plodů. Na nesrovnatelně menší čtyřleté Betince přežilo a dozrálo 12 plodů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 9.12.2023 14:04

Ďakujem za príspevky pánov P.P. a Waltra pýtali sa na ňu kámoši záhradkári nič som o týchto odrodách nevedel, takže sadiť ich určite nebudú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 17:43

Pan PP pěstování meruněk na Křemešnické vrchovině vzdal, když prohlásil, že je to pouze a jenom trápení zahrádkáře. Je to škoda, protože jsme tím pádem přišli o dalšího pěstitele meruněk, který by sem mohl umístit příspěvky i s případnými fotkami. Pokud jde o rezistenty Adriana, Betinka, Candela a Sophinka, tak poslední z nich si pořídil doktor MV, ale pochybuju, že nás s výsledky pěstování seznámí zde na tomto fóru. Ale typoval bych, že Sophinka déle rozkvétat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 9.12.2023 18:54

Odstup, satane! Vzdal, protože zahrada je v neobyčejně blbé poloze, kde vše teplomilné, pokud není nalepeno na zeď, nevyhnutelně zmrzá. Fotky nebudou, těch pár merulí si koupím. Mimochodem, letos byla taková úroda hroznů, že jsem upatlal i trochu vína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 21:53

Fotky tedy jedině u příbuzných v Polabí. Taky by to nebylo špatné. Mít tak kopec jako Petr z H, že. Ale tam je to nejvýš 450 metrů. Největší senzace by samozřejmě byla vypěstovat meruňky tam, kde se jim nedaří. Ovšem všechno má svoje limity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 8.166 (?), 9.2.2024 11:17
budou letos nějaké meruňky?
Betinka
Betinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.2.2024 11:39

Těžko říct, pane Waltere. Narašené je to všechno dost a nejvíc ty cizí choulostivé odrůdy, i když tyhle české rezistenty také, jak vidno na vaší fotce. Já z těch čtyřech mám jen tu Candelu, o které mně pan profesor Krška z VŠÚO Hlovousy napsal, že je z nich skutečně nejchutnější, ale je to slabě rostoucí (sloupovitá) meruňka. Možná právě proto mně ten roub tak málo rostl. Ten nový stromek se minulý rok sotva ujal a přírůstky jsou sotva 10 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika