Betinka🍑



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
9.2.2024 12:53

mám už jen Karolu a ta tolik narašená není, ale možná je to tím, že je úmyslně umístěna v polostínu za stavbou altánu. Jinak tady v ČB je suma ročních teplot nepříznivá pro pěstování meruněk a tak ani neuvažuji o rozšíření, snad jen kdybych sehnal rouby třeba Leskory nebo jiných odolnějších odrůd, ty bych pak narouboval někam do té Karoly. Jiné je to s broskvoněmi, které tu pěstuju víc, než 25 let a alespoň dobrou úrodu mám každý rok. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 212.219 (?), 9.2.2024 12:39

U české odrůdy, a navíc novinky, bych tak brzo nalévání květních poupat nečekal.  Máte, pane Walter, i jinou odrůdu na porovnání, třeba běžnou VP nebo Leskoru?  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.2.2024 12:53

mám už jen Karolu a ta tolik narašená není, ale možná je to tím, že je úmyslně umístěna v polostínu za stavbou altánu. Jinak tady v ČB je suma ročních teplot nepříznivá pro pěstování meruněk a tak ani neuvažuji o rozšíření, snad jen kdybych sehnal rouby třeba Leskory nebo jiných odolnějších odrůd, ty bych pak narouboval někam do té Karoly. Jiné je to s broskvoněmi, které tu pěstuju víc, než 25 let a alespoň dobrou úrodu mám každý rok. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 10.2.2024 10:18

Na meruňky obecně tu je kosa to je pravda, i tak jste v teplotně příznivější oblasti, když vám to tak brzo všechno raší. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.172 (?), 10.2.2024 11:07

Betinku jsem po počátečním nadšení že jsem ji sehnal po několika letech vykopal, velmi brzo rozkvétala a květy pravidelně zmrzaly. Adrianu prozatím ještě mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika