Ananasová meruňka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 172.3 (?) 
5.1.2013 12:21

Bohutická meruňka se liší od Ananasové, strom vypěstoval někdy z druhé poloviny 19. stol neznámý sadař z obce Bohutic u Moravského Krumlova. Je menšího vzrůstu a pěstiel pohodlně může většinu úrody sklízet ze země, má pravidelnou korunu. Jediný co může mít splečného s ananskou je to, že plody jsou docela velké taky, voňavé, sladké, šťavnaté a jdou dobře od pecky. Bohužel pěstování a množení se dnes nikdo komerčně v Bohuticích už nikdo nevěnuje, njeznámější školka ovocných stromů našeho regionu a Bohutické meruňky je v Kadově. Pěkný pozdrav z Bohutic zasílá Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.112 (?), 29.5.2013 21:16

Nebudu zakládat nové vlákno a dotaz vložím sem, když už tu zmíněná odrůda byla nakousnuta. Máte někdo ve svém meruňkovém "vozovém parku" odrůdu Bohutickou? Případně nějaké pěstitelské zkušenosti a postřehy z let minulých?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.42 (?), 29.5.2013 21:26

Ananasová meruňka.

Zkuste tento dotaz na Lednici. Tam mají vynikající genofond- Ing. Boris Krška -Nevím kolik má dalších titulů.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 29.5.2013 23:53

Mno obávám se že Lednice zklame jak v případě Bohutické, tak Ananasové meruňky. Genofond tam je rozsáhlý to ano, ale spíš zaměřený na všemožné zahraniční odrůdy- Čína, Persie... nebo na novošlechtění. Meruňkovyý fajnšmekr typu Prof. Kršky by ale předpokládám věděl, kde tyto odrůdy nalézt...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 30.5.2013 10:07

Odrůdu není problém nalézt nebo zakoupit (ovocná školka Venuta Kadov), ale jde mi spíše o zkušenosti zdejších pěstitelů s touto odrůdou (Bohutická).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dusan14 - (1) - 83.11 (?), 15.11.2015 10:35

Dobrý deň. Chcem sa prostredníctvom tohto fóra dopátrať ku kôstkam, alebo česky k peckám zo semenáča ananásovej marhule, za účelom jej ďalšieho množenia. Kôstky musia byť zo semenáča, teda s pravokorenného - teda nevrúbľovaného a neočkovaného stromu. Ďakujem za akýkoľvek typ. Všetkým veľa zdaru praje Dušan Zámečník Nové Mesto nad Váhom, mobil 0915182854

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.11.2015 23:55

Pravokořené meruňky se nepěstují a nepěstovaly se ani v minulosti. Pokud si ji tedy někdo nevypěstval sám doma.  I kdyby ano, pecky nedají záruku, že z nich vyrostou stejné "ananasky". Chcete-li množit tuto (nebo jakoukoli jinou) odrůdu, hledejte stromy a z nich si berte rouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.3.2016 20:47

Vybodněte se na kocku, udělejte si výlet na Moravu, ovocná školka Kadov u Moravského Krumlova nabízí Bohutickou i Ananasku, zatím je jich dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.116 (?), 10.4.2016 2:39

Tak už je v zemi Ananaska z Kadova. Doufám, že se ji bude u nás dařit. Jsem rád že ji mám.yes

I čtyři rostlinky révy vinné z Velkých Bílovic jsou v zemi. Od obou dodavatelů velice solidní jednání, doporučuju všem obě firmy! LTM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.4.2016 7:42

Taky jsem po ní tolik toužil, až jsem se rozjel přes celou Moravu.Koupil jsem dvě Ananasové velké(Znojemské) a dvě Bohutické, třetí mi pan Venuta dal zdarma.Bohutická patří do sortotypu Velkopavlovické, roste zakrsle, plody jsou střední až velké, aromatické-vynikající, zvláštnosti jsou dvě jádra v pecce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika