Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ahoj, Petře! Prepáč mi oneskorenú odpoveď. Nebol som pár dní doma. Keď som zakladal novú záhradku, zháňal som mrazuodolnú New Jersey A32, alebo Veselku. Nakonec to dopadlo tak, že som v Droždíne kúpil jednu z dvoch ponúkaných odrôd- Leskoru. Tá druhá bola kanadská neskorá, tuším Veecot. Veselka má v porovnaní s Leskorou väčšie plody, je samoopelivá, ale je iba stredne sladká. Okrem Vehardy je treba z veselských odrôd so sladkokyslou dužinou pripomenúť aj napr. Vegamu, Velboru, Velitu, Vesprimu a Vestar. Najmä Vestar má veľmi dobrú chuť plodov. Velbora vyžaduje podobne ako Maďarská, VP či Ligeti Óriás teplejšie polohy. Vemina má sladké plody, pravdepodobne vďaka materskej odrode Rakovského, ktorá bola spolu so Sabinovskou na Slovensku dlhé roky najviac pestovaná. Plody Rakovského boli prekrásne vyfarbené, bohužiaľ vyzrievali nerovnomerne. Posielam foto mojej Leskory 2 týždne po obratí plodov. Najvyšší čas urobiť letný rez a ďalšie presvetlenie koruny. Konáre Leskory rastnú pod dosť ostrým uhlom. Vpravo je 12-ročná Kordia na vtáčnici zabrzdená v raste nadmernou úrodou z júna. Za plotom mini-záhradky je lán slnečníc. Paľo
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika