Životnost valca



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?)
12.12.2009 7:41

Máte tušení kolik by ho to, co doporučujete oproti 1900 korunám za nový válec stálo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 45.173 (?), 11.12.2009 18:54, zobrazeno: 11900x

Zdravím,

Mám 6 mesiacov motokolobežku s benzín.motorom.

Po najazdení 3000km sa mi vydral valec a nový by stál aj s piestom 1900 Kč.

Servisman mi napísal že ten valec má životnost cca 2000km.

Je naozaj nutné menit valec aj piest? nestačí dat väčšie piestne kružky alebo piest?

Záruku mi nato nechcu uznat vraj som to nadmerne používal.

Ale nikde nepíšu kolko km má životnost valec alebo iná sučiastka v motore.

Používal som nimi odporučaný mot.olej VALVOLINE SYNPOWER 2T v pomere 1:40 po zábehu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 11.12.2009 19:21

 Pokud stojí válec s pístem 1900, tak to bude nejspíš čína a nebude tam nikasil, tedy hliník na hliník a bude to odcházet, nezbude vám, než se více odrážet nohou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.173 (?), 12.12.2009 11:19

vo valci je dáky kov ale neviem aký presne, hliník to neni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 11.12.2009 20:47

Pokud beru, že jste s tím jezdil průměrně 20km/h, tak je to cca 150 motohodin. Zamítnout reklamaci s tím, že to je "běžné opotřebení" nebo nadměrné používání? To bych se hodně cukal.  Pokud se chcete bránit, tak od prodejce chtějte písemně důvod zamítnutí reklamace. Pak si nechte udělat posudek od soudního znalce a dejte je k soudu. V takových případech často stačí prodejci vysvětlit váš další postup a on změní názor. Jednejte slušně, ale rázně - křičet a hádat se není potřeba.

Pokud je v návodu napsáno, že to je určené k používání "hodina opatrného koloběžkování za týden", tak to vyreklamovat samozřejmě nepůjde...

Jinak válec z lehké slitiny bez nikasilu nebo podobné úpravy považuju za konstrukční chybu - takový motor by se vůbec neměl objevit na trhu (a pokud ano, tak s výrazným nápisem "Pozor šmejd!")   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 12.12.2009 7:41

Máte tušení kolik by ho to, co doporučujete oproti 1900 korunám za nový válec stálo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 12.12.2009 8:34

 Pravda, soudní znalec by byl určitě dražší, já bych prošel manuál, jakou píšou životnost a nechal bych prohlídnout válec a píst odborníkem, třeba přes mot. pily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.47 (?), 12.12.2009 9:23
Pro autora otazky. Budte rad, ze jste s tim 3 tisice najel. Mel jsem take cinsky motor a cca po 2 tisicich km lezi v dilne se ztratou komprese. Koupil jsem za 6000,-kc Hondu a mam klid. Muj prvni motor byl Jonsered z roku 1993 made in U.S.A. a s tim jsem najel 8 tisic km., takze zivotnost cinana odpovida cene. Pro Gl. Spise bych pocital 1mth=10km. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.130 (?), 12.12.2009 9:35

Malý predajcovia sa nebráni servisovať aj takéto značky ale je tu ale, a to:

- na dané stroje nie je možné nič zohnať, servis prebieha všeliakým prispôsobovaním a strávi pri tom mnoho času a to platiť nikto nechce.Ak má niekto zaplatiť 2-3K za stroj ktorý stojí 4-6K tak servis stráca zmysel.

- každy zásah do stroja nesie zo sebou veľký risk že sa niečo zniží čo nie je možné ničím nahradiť.Typ.príklad Hurikan sanie, uložené v plastovom medzikuse Made in Elektrolux a je krehké.O pol otáčky viac a máte zarobené.Toto zázračné uloženie používa aj Partner a aj najmänší Jonsered.

-takéto stroje kupujú typicky ľudia ktorý sa nechcú nechať ošklbať Stihlom, Hq alebo Domarom a myslia si že kupujú stroj ktorý budú dediť ešte aj ich vnuci. Pokiaľ sa dám nahovoriť na takýto servis tak riskujem opletačky z obchodnou inšpekciou lebo ak zaplatí zákazník len materiál a neaké 2-3stovky za prácu tak som prehlásený za zlodeja a ihneď začnú písať o najnovšom zlodejovi v ich okolí.

-čiže všetko čo sa u nás opravuje je vyladenie karburátora, pokiaľ to nepomôže odporučíme mu hľadať iného chudáka ktorý sa na to dá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.173 (?), 12.12.2009 12:01

To je pravda že nato nič okrem sviečky a hadičky tu nekupite a kupovat to zo zahraničia výde kôli vysokému poštovnému poriadne draho.

Ja som dal zanu aj s pošt.cca 400 EUR a nový motor stojí bez prevodovky 159 EUR.

Ak sa predajca odhodlá predávat takéto haraburdy tak by mal zato niest aj zodpovednost a ak nie tak ich nepredávat.

Za totality sa vyrábali ovela kvalitnejšie motory, teraz je skoro všetko čínske bahno v peknom obale

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.173 (?), 12.12.2009 11:47

Za tu motokolobežku som dal cca 400 EUR čo je na tu životnost prehnaná cena.

Mal som ruský motor na bicykli ale tam ani po 8000km som nemal vydratý valec ale zase niečo bolo s klukou po 2000km.

Keby bolo dostat tie odtrhové ramienka do toho starého motoru, tak ho nepredávam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika