Záhradný traktor Partner 12597 RB



mnkk - (23) - 48.96 (?) 
29.6.2011 10:09, zobrazeno: 18595x
Dobrý deň, chcel by som kúpiť tento záhradný traktor, má ho niekto? Akú máte s ním skúsenosť? cena 46000, servis blízko. plocha max 1000m2 1x za týždeň. Ešte zvažujem Husqvarnu ct126, ale tá ma záber iba 77cm, je lacnejšia o cca 2000. Nechcem investovať viac ako 46000 a za tie peniaze by som chcel najspolahlivejší traktor. O techniku mi nejde, hlavne nech je bezporuchový. Bude využívaný iba na kosenie. Ďakujem za každú radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pxe - (16) - 108.210 (?), 29.6.2011 13:18

...no neak som omylom stlacil BACK a sa mi moj siahlodlhy prispevok zmazal ;), tak skusim strucne este raz ;)

Mam P145107HRB, nemam problem.

Povodne som sa rozhodoval medzi HQ CTH126 a CTH151, ale bol z toho Partner. CTH126 mi v podstate vyhovoril predajca a P145107HRB mi ponukol ak strednu cestu.

Ked si pozries partner a HQ, tak si vsimni kolesa. Partner ich ma hrubsie, lepsie sa s tym jazdi, hlavne ked je vlhka poda.

Partner ma dva noze a sirsi zaber. HQ ma jeden noz a mensi zaber. Sirsi zaber = menej prejazdov = rychlesie pokosis. Co samozrejme niekedy mrzi, ze uz je hotovo... ;) Dva noze su podla mna lepsie ako jeden - lepsie to kosi vyssiu travu.

Partner ma aspon vpredu antiskalpovacie kolieska, HQ nema ziadne.

Motor je +/- to iste, ak nie uplne to iste - neviem isto, preto to netvrdim.

Partner ma vacsi kos = menej casto musis ist vysypat.

Prislusenstvo mas to iste.

HQ je HQ a Partner "len" pod HQ patri. Ked sa pozries na stare modely HQ, mam pocit ze Partner, tak minus jeden dva roky na original model od HQ. (Asi ako VW Polo a Skoda Fabia).

Niekomu sa paci viac HQ. Mne sa celkom paci aj Partnerov dizajn - ale toto je naozaj nepodstatne.

HQ ma tusim pocitadlo motohodin, mal som pocit, ze mi bude chybat, ale +/- si vies odhadnut kolko si kosil, pripadne si v mototechne za par EUR neake kupis. Ale nechyba mi to. Sam aj uvidis, ze je traktor lenivsi, takze ak si medzicasom nepribral, treba menit olej. ;)

Ak chcemat niekto silou mocou HQ, tak mu CT126 nikto nevyhovori, ale v tomto pripade by som isiel do vyssieho modelu (ale to je uz mimo tvojej podmienky).

Moj nazor je, ze P12597RB je za tie peniaze lepsia volba ako HQ CT126.

Tento najnizsi model od HQ, mi pride ako draha hracka.

Ked tak pozries P11577RB co je uplny "lacak" a maju ho aj v Baumaxe, tak to je alternativa ku CT126. A ten by som si nekupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mnkk - (23) - 48.96 (?), 29.6.2011 13:47
Podobne rozmýšlam aj ja. Som už na 99% rozhodnutý pre partner, ale radšej som tu napísal, lebo s traktorom do 50 tis skúsenosť nemám a ani nikto v okolí nemá. A vždy je nejáky model výrobcu, ktorý ma poruchy, alebo je super. Preto by som chcel vedieť ako komu funguje práve tento. Inak dík za rozsiahlu odpoveď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.171 (?), 29.6.2011 15:07

Chlapci kousek pod vámi je o tom diskuze.Občas se podívejte jestli to tu není!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mnkk - (23) - 48.96 (?), 29.6.2011 15:27
Mate pravdu, ale nie je tam konkrétny model na ktorý sa pýtam- nič som sa z neho nedozvedel. Preto som zadal novú diskusiu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mnkk - (23) - 48.96 (?), 18.7.2011 9:47
Nakoniec som kúpil husqvarnu cth126, ale iba preto, lebo partner nebol skladom, ani 97, ani 92. Dúfam, že bude jazdiť bez poruchy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika