Zahradní traktor



host - 59.175 (?)
5.10.2014 12:35

Mám stigu bez koleček (v letáku je mají) netvrdím že jsou zbytečnost ale funkce je omezena skutečnou nezovnostì, jinak by musela být nerovnost ideálně na šířku žacího jak píše kolega a toho u mě nedosáhnu ani náhodou, stiga seče i při jízdě dozadu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 49.17 (?), 4.10.2014 20:00

Protoze aby zafungovaly, musi byt nerovnost pred vami na sirku celeho zaciho ustroji, v jakemkoliv jinem pripade (krtinec, mensi hrouda hlidny, vysotouply drn nebo zpola zahrabany balvan) to stejne vezmete predkem krytu a nasledne nozema. A pokud jsou jen vzadu, tak to s tim plovoucim zacim ustrojim nebude takova slava, protoze v takovem pripade se predpoklada pouze vodrovna poloha zaciho elementu = plovouci nebude ani predozadnim, ani stranovym smerem = zbytecnost. S MTD neudelate chybu, ale kolecka bych opravdu vubec do pozadavku nedaval. Pomuzou maximalne v najezdu do svazku a to jeste jen za predpokladu, ze tam jsou i predni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.175 (?), 5.10.2014 12:35

Mám stigu bez koleček (v letáku je mají) netvrdím že jsou zbytečnost ale funkce je omezena skutečnou nezovnostì, jinak by musela být nerovnost ideálně na šířku žacího jak píše kolega a toho u mě nedosáhnu ani náhodou, stiga seče i při jízdě dozadu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 50.195 (?), 5.10.2014 14:27

toto jsem našel u stigi v recenzy klouzající sedačka při prudkém zatáčení, není problém z traktoru vypadnout
    slabší motor, pouze na rovinatý trávník
    silný akustický signál při naplnění koše (praskne hlava :-))
    pokud se ucpe vyhazovací tunel na trávu je potřeba dlouhá ruka
    absence počítadla motohodin
    dlouhá dodací doba
    žlutá barva - lapač much

já mam strach kdybych ji koupil aby jsem vyjel kopce, protože jedno pole mam do kopce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 5.10.2014 15:23

Vypadnete ze sedacky jakehokoliv traktoru, pokud nema bocni operky, a takove se ve Vasem cenovem limitu (ani vysoko nad nim) nevyskytuji. Motor ma Stiga silnejsi nez MTD 125tka. Akusticky signal jsem neslysel, ale to je nepodstatny detail (u nam mem MTD je to ukrunte hlucne). Vyhazovaci otvor - totez - u traktoru se sbernym kosem je vzdy potreba dlouha ruka, jedno zda Stiga nebo MTD nebo jiny. Dodaci doba je delsi i u MTD, Garland je tim povestny. Barvu nedokazu posoudit, dle meho opet zcela nepodstatne.

Podle me jsou to zcela srovnatelne stroje, Vase pozemky jsou miniaturni a dle meho to zbytecne resite v nepodstatnych detailech. Ja s MTD pracuji na plochach 4000 a 3500 m2 a krome vule v cepech rizeni, za coz vyrobce nemuze, protoze plochy jsou extremne nerovne a dirovate - spis se divim, ze to jeste vubec drzi - nemam problem ani po dvou tezkych sezonach. Nicmene je to drazsi model delany pro WG, motor Kawasaki 2-valec a robustnejsi provedeni nez 125tka.

Ale kdyz tak ctu Vase uvahy, asi bych Vam doporucil uplne neco jineho, a to zvysit cenovy limit na 55 000 a poridit toto:

Zahradní traktor Expert 92.155 A

Sice nema hyrdorprevodovku, ale ma autodrive, tzn. sice mechanika, ale neradite jednotlive rychlosti, pouze pakou nastavite vpred nebo vzad a pak plynovym pedalem jedete. Radi si to samo. Je to spolehlive reseni a nekomfort razeni odpada. Oproti Stize nebo MTD 125 dostanete navic poctivejsi plecharinu, litinovou predni napravu, silejnejsi motor (Briggs) vetsi nadrz a v neposledni rade vysku sekzani az 12 cm, coz je dulezitejsi, nez se zda, hlavne u prerostlych porostu je ten rozdil oproti 8-10 cm, kde konci vetsina trakktoru, skutecne znat. Kolecka ma pro Vas klid i vepredu :) a s vyssim modelem teto rady mam jen ty nejlepsi zkusenosti (lisi se jen hydroprevodovkou a motorem Kawasaki). Navic: nNejsou tam nepotrebnosti typu elektromagnetickeho zapinani sekacky nebo podobne potencialne poruchove zalezitosti. Momentalni cena v MTF je opravdu dobra, doporucuju zajet se tam podivat a osahat si ho a pak se rozhdnout. Z tech dvou ostatnich bych se klonil spis k MTD, pokud Vam nezalzi an vyrobci motoru.

Vic Vam k tomu uz neporadim, preju stastnou ruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.76 (?), 5.10.2014 21:02
Je těžké radit někomu, kdo má cenový limit "sekačky "a chce profi traktor.Na 50000,- teprve traktory s hydrem začinaji, ale koupíte za ty peníze zachovalo hondu tuším 2417-na bazoši, že nikdo nepozná, že je jetá.S novým to bude řada kompromisů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
chladin - (9) - 209.98 (?), 6.10.2014 9:33

Tento traktor stiga 3084 vlastním. Nestalo se mi, že bych někdy třeba jen pocítil, že vypadnu ze sedačky, ten pán se asi jedině rozjede a pak strhne řízení :) Signál naplnění koše je hlasitý, ale když mám plný koš, tak vypnu sečení, pískání ustane a jedu vysypat (hlava mi z toho netřeští). Počítadlo motohodin jsem si zakoupil na internetu za 300 z čajny na aukru. Tunel se ucpe většinou, když chci dosekat kousek s plným košem a pískající indikací nebo když vjedu do husté přerostlé trávy (kousek rukou vyndám a zbytek vystrčím latí z tunelu). Mám hydrostatickou převodovku a tahám za ní vozík, možná ten hydrostat pokouším, ale zbytečně nepřetěžuji, ikdyž 2-3 kolečka hlíny jsou možná dost :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 6.10.2014 9:50

takže by jsi mi doporučil Stigu, já čeho se bojím je jestli to vyjede kopec (poseče)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
chladin - (9) - 209.98 (?), 6.10.2014 15:12

No záleží na tom, co je u tebe kopec :) mám udělaný nájezdy pro udržbu a případný servis traktoru, sklon cca 20 st. a vyjedu tam bez problému, to samé třeba na vozejk za auto. Ale stejně se s ním může jezdit jen do sklonu 15 st. pak by se nemusel mazat motor jak má. Se zapnutým sečením jsem zkoušel sekat na kopečku cca 10 st. Jinak jsem s ním spokojenej, lepší než běhat za sekačkou :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 6.10.2014 15:52

u recenze tohoto traktoru stiga 3084 píšou že se hodí jen na rovinatý povrch, že ma slabý motor, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.175 (?), 6.10.2014 20:45

Ještě jsem ze stigy nevypadnul, signalizace je hlasitá a při vypnutí sečení se vypne taky a já do koše seču jen dvorek, pozemky jsem mulčoval, nyní seču jen s dokoupeným deflektorem. Mírný svah není problém. Stiga má slušnou výbavu. Pan tazatel chce hodně muziky za málo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika