Vybírám novou rotační sekačku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?) 
17.7.2017 14:35

V extrémních případech jsem kosil část zahrady s přerostlou trávou tou starou sekačkou bez pojezdu, celkem 70 košů pěkně nacpaných. To už byla celkem fuška. Pojezd a větší koš by se šiknul, traktůrek ještě víc, ale zvládnul jsem to. Kolik to chrastítko váží netuším.

Nyní kosíme trávu teleti a rotačkou kosím jen kolem baráku a míst, kde bubnovka nedokosí.

Jediné co mi vrtá hlavou je manipulace kolem množství keřů, stromů obrubníků atd... tam bych asi viděl problém se sekačkou s pojezdem a větší váhou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 42.239 (?), 17.7.2017 20:01
Stejně laicky jsem uvažoval taky-co nejlehčí.Tak jsem koupil stigu s pojezdem, asi 26kg, b&s,48cm.Dopadla jako špičková elektrická.Dnes je po dvou letech nevyužitá, protože se koupila zmíněná 55-ka.Ano, je těžší, ale copak ji zvedáte nad hlavu?Motor Honda 190ccm se startuje lehčeji než b&s (asi 135ccm).Manipulačně váha při sekání tak znát není s rychlost není jen o záběru, ale i rychlosti pojezdu, totéž platí o kvalitě posekání-pokud sekáte každých 5dní, pak je to jedno.A co se týká záběru, zpravidla se odečítají 2cm, ale celkem.Co se týká záruky, tak tam je za několik stovek uděláno několik úkonů od nabroušení kudly po výměnu oleje.Můžete si to udělat sám za polovinu, s tím že nikomu neplatíte čas, ale záruka je poté jen dvouletá, proklídkou se předchází škodám, proto je tam ta podmínka na 5let, protože i jak bylo napsáno, někdo na ni nekoukne ani 8let.U nových aut si taky platíte garančky, mě to stálo každý rok 6000kč, na prodloužené záruce.3500,- by byla jen výměna oleje.A kde dají levnější garančky, tak to dohání v dílech-např.na Hyundai i30 je filtr pevných částic za bezmála 80tis.,na Škodovku. nebo Ford od 12-20tis.,a kdo má levnější garančky 😇(na první pohled).Stiga má montážní závod na Slovensku na sekačky a sdružený koncern GGP sice dodá mountfieldu barevně odlišnou sekačku, jinak stejnou jako stiga, ale vždy starší modely.Konkrétně tato dvojitá high-tech kudla z twinclipu 55cm stojí asi 550kč, zdá se to někomu hodně?U HQ kupoval známý za 800,-!Tato sekačka neni pro každého, ale jen pro toho, kdo ví co chce a jde po kvalitě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.239 (?), 17.7.2017 20:11
Ještě mi není jasný proč tu řešíme sekačky bez pojezdu, když každá slušná sekačka ho má.To jako kdyby jste měli auto a tlačili ho.Proč?Není důvod.Mě taky netrápí, že se mi zvedla váha auta 😁.(z 600kg postupně na dvojnásobek)😁
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 17.7.2017 21:58

Pojezd bych už chtěl, přecijen nejsem žádný mladík laugh

Koukám a není skladem v blízkém obchodu, tento týden ale pojedu a kouknu u stigy na to co budou mít skladem. Aspoň nějaký nástřel.

Jak je to pak u stigy se zimními slevami? Jsou nějaké? Že bych to letos došolichal a pod pařez si nadělil něco hezkýho devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.239 (?), 18.7.2017 3:26
Zimní plošný slevy nevedou u stigy, na sekačky jen jarní slevy a to jen model od modelu, Např. letos měli pěknou slevu na Combi 55 SVQ H(motor Honda)za 15490,-.Nemá variátor, ale vícerychlostní je a vsadil by jsem se, že ta úžasná dvojitá kudla by tam šla taky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 18.7.2017 8:57

Co se týče hmotnosti, tak pokud někdo seká rovinku, se sekačkou jen vyjede z garáže a nemá žádné záhony, stromky ani keře, tak je hmotnost nepodstatná.

Jenže pokud sekačkou objíždíte spoustu zákoutí kam zajedete pojezdem a zpět sekačku musíte vytlačit a to ještě třeba do kopce a pak máte hodně keřů a stromků, kolem kterých se také musí zatáčet, tak to vše jsou činnosti, kde vysokou hmotnost prostě neokecáte.

Než jsme náš pozemek osázeli, tak sekání byly jen dlouhé rovinky. Teď, když tam stojí dům, je tam spousta záhonů, keřů, stromků a nevím čeho ještě, tak to už taková lahoda na "tempomat" (pojezd) není. A to má sekačka 37 kg, ne 55.

To uvádím jen jako poznatek, který je vhodné brát v úvahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 18.7.2017 9:16

Ano, přesně to jsem měl na mysli. Vůbec mě nenapadlo, že někdo může rotační sekačkou sekat rovné holé louky několik desítek arů. Tam potom snad ano... Já ale zasadil 50 stromů, je to mírná nakloněná rovina, sekačka váží 37kg, ale nedokážu si představit tu dřinu, o kterou by se práce změnila, kdybych neměl pojezd a sekačka byla ještě o 20kg těžší. Proto mě velmi udivilo pánovo prohlášení, že o 20kg těžší je přeci robustnější, lepší a bez pojezdu mu to jde dobře. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.239 (?), 18.7.2017 21:40
Už jsem to našel 😇.Něčí chyba v počtech. 47-37=10kg rozdílu.Ne 20kg rozdílu, takto vznikne fáma, která se táhne celým vláknem 😩😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.7.2017 8:54

Nejlíp je vám se starou. A tady v diskusi, dokud můžete snít. Cokoliv nového pak přivezete domů, po rozbalení zjistíte, že jste měl koupit právě tu druhou, mezi kterými jste se rozhodoval. A budete nešťastnej. Ale smíříte se s tím časem a po těch letech, až bude stará ji zas budete chválit. Tak kartu do kapsy a šup někam do centra. Sezóna je za vrcholem a v říjnu sice budou slevy, ale moc si nezasečete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 18.7.2017 9:16

O slevu mi tak moc nejde, spíš si nejsem jistý a nechci litovat zbrklého rozhodnutí.

Jednu část zahrady mám rovinu (nějaký výmol se občas vyskytne), tam bych s váhou ani šíří sekačky nepřemýšlel. 

Pochybnosti už mám s místy kolem domu, stromů, keřů, zákoutí. Tam si nejsem jistý komfortem sečení s 55kg strojem. Nyní tam sekám bez pojezdu a doslova to tam šmidlám dopředu - dozadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika