Výběr profi křovinořezu



nebuď zvědavý - (43)
8.1.2007 20:25
Pane JS s Vaším posledním článkem v celku i souhlasím, až na tuto větu : „Proto jsem chtěl odpověď na to, kde jste zjistil, že tyto údaje jsou při určitých otáčkách ještě vyšší. Protože jste uvedl napřed, že max. jsou 7,5 a potom ještě více někde schované“
 Vypadá to, že jsme si trochu neporozuměli.
Napsal jsem :
„“Tady jde o to, že maximální naměřená hodnota, nemusí a většinou ani není v maximálních otáčkách ba  ani ne v minimálních otáčkách, ale je „schovaná“ někde mezi.““
 Maximální naměřenou hodnotou  jsem měl na mysli přípustnou hraniční hodnotu , která  nemusí být v maximálních otáčkách, ale vlastně v jakýchkoliv. Je potřeba si uvědomit, že přípustná hraniční hodnota  nemusí a většinou ani není v max. otáčkách. O žádném dalším navyšování (ještě vyšší, ještě více) hodnot tam nevidím slůvko.
V tomto případě jsem vycházel z lehce přístupných testů DLG
¨Snad to je srozumitelnější, jestli ne, tak se ozvěte. X.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 213.71 (?), 7.1.2007 19:50
Co jste uvedl mě nějak nesedí - upozorňujete na max. naměřenou hodnotu vibrací  7,5m/s o.k., ale teď uvádíte, že to není max. hodnota vibrací ,ale je schovaná "někde" mezi. Tím chcete naznačit, že to je ještě víc, nebo máte lepší měřidla, než tyto uznávané instituce, nebo je to doměnka? Protože když mají průměr tak nízký, max. je 7,5 poměr volnoběh/pracovní cyklus 1/2 a k tomu někde mezi je tedy podle Vás  např.víc střelím 8,5 - tak z toho vychází ....... st. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nebuď zvědavý - (43), 7.1.2007 22:39
Pane J.S. Zkuste si to ještě jednou pořádně přečíst.
Nebo, asi takto:  dejme tomu že křovinořez „A“ má průměr 1,2  v maximálních otáčkách má 2,5 a v minimálních  má 0,5 ale maximální naměřená hodnota je 7,1 .  Jak to je možné? Asi takto -  měříme vybraci stroje na volnoběh (0,5) začneme plynule pozvolna zdvihat otáčky a snímáme naměřené hodnoty. Dejme tomu, že do 5000 ot/m je odečítaná hodnota od 0,5 postpně se zvyšující na 0,7. v 5000 ot/m. Ale zničeho nic stoupne na 7,1 a v 5200 ot zase klesne na 0,8 a adekvátně stopá na 1,2 při max otáčkách.  Křovinořez „B“ může mít kritický bod vybrací třeba v 3000 ot/m a může trvat až po 4000 ot/m . To záleží na každém modelu. Zvýšil by se jenom průměr.
Vybrace v maximálních otáčkách není to samé jako maximální naměřené vybrace .    Pokud Vám něco ještě není jasné, ptejte se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 8.1.2007 18:06
Toto je mě jasné. že křivka vibrací se mění, ale kde jste vzal hodnoty, že úroveň je jiná než uvádějí testy, tzn. někde vyšší, to jste obešel - uveďte, jak jste zjistil , že hodnoty jsou takové, nebo jiné. Ta poznámka je přeložena: "plný plyn bez zatížení a přípustná hraniční hodnota" což je těch 7,5m/s. A jak se zmiňujete, že některé mají vyšší tuto hodnotu ano, ale je tam uvedena přípustná hraniční hodnota 12, někde 14 m/s. Já si stojím za hodnotami, které se vlastně potvrzují, jak z testů, návodu na obsluhu, tak od praktických profesionálních uživatelů, kteří to za celé dny provozu jednoduše poznají na svých prstech - ovšem to je někdy bolestně vykoupená zkušenost. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nebuď zvědavý - (43), 8.1.2007 18:38
Nevím o jaké hodnoty Vám jde? Než uvádějí testy. Co jsem vlastně obešel? Jaká poznámka je přeložena? Kde jsem uvedl, že některé mají vyšší tuto hodnotu? Rád Vám napíši jak se věci mají..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 8.1.2007 19:40

Tedy já jsem vycházel, že v testu dlg i kwf je u těch vibrací poznámka 1) kterou, jsem na začátku přehlédl a to je ten překlad (plný plyn bez zatížení a přípustná hraniční hodnota" což je těch 7,5m/s). Předpokládal jsem, že údaje berete ze stejného zdroje. Proto jsem chtěl odpověď na to, kde jste zjistil, že tyto údaje jsou při určitých otáčkách ještě vyšší. Protože jste uvedl napřed, že max. jsou 7,5 a potom ještě více někde schované. Doufám, že si rozumíme tzn., že neberete v potaz vliv změny vibrací, jako je nepřípustná délka struny - jistě víte kolik kg působí při obvodové rychlosti 125m/s při změně délky struny o 1 cm. Nevhodný, nebo nepřípustný nástroj, dále je to změna otáček motoru - nastavení jiné než má být způsobuje změnu vibrací, ale také ovlivńuje spotřebu a výkonové parametry - vyšší otáčky = nižší kroutící moment. Měření resp. jeho výsledné hodnoty jsou složitým procesem získané údaje, některé zásadní jsem uvedl a má je pod palcem TUV pro Evropu, tedy my tam taky spadáme . V praxi mnohdy nejsou dodrženy podmínky pro dosažení nízkých vibrací a výhody konstrukce jsou znehodnoceny. Výsledky těchto testů jsou závazné i pro další instituce.  U nás pouze v Brně probíhají tyto testy, cena změření jednoho přístroje jde do desítek tisíc korun. Proto ten dotaz, kde se ptám, jak jste k tomu došel, nebo uveďte zdroj, který to uvedl. Omlouvám se p.181136, který asi čeká rozluštění svého dotazu, ale já si z každé diskuze vybírám to, co pro mě něco pozitivního znamená. V této chvíli to není, co si vyberete,(já to neplatím ani s tím nebudu pracovat a výběr je otázka Vašeho rozhodnutí, přesto rád cokoliv poradím) ale je to problematika vibrací. J.S.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.104 (?), 9.8.2008 10:34

V akom pomere sa riedi benzin s olejom do Homelite HBC 45 SB??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 7.1.2007 18:43
Na této adrese www.kwf-online.de jsou m.j. testy posledních modelů pil  HQ445 a HQ575, MS441 zatím nelze otevřít,  www.dlg-test.de zde jsou křovinořezy i pily přehledněji , ale bez testů posledních modelů (ano  PS4600 a PS5000) . Tabulky naměřených hodnot  křovinořezů Dolmar je zde www.dolmar.de. a je shodná s testy. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 7.1.2007 22:51
Jo, jo, také jsem si všiml, že při pomalém přidávání otáček na křoviňáku se trubka chvěje míň, potom víc a zase méně, někdy i několikrát za sebou než dosáhne maxima otáček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nebuď zvědavý - (43), 8.1.2007 20:25
Pane JS s Vaším posledním článkem v celku i souhlasím, až na tuto větu : „Proto jsem chtěl odpověď na to, kde jste zjistil, že tyto údaje jsou při určitých otáčkách ještě vyšší. Protože jste uvedl napřed, že max. jsou 7,5 a potom ještě více někde schované“
 Vypadá to, že jsme si trochu neporozuměli.
Napsal jsem :
„“Tady jde o to, že maximální naměřená hodnota, nemusí a většinou ani není v maximálních otáčkách ba  ani ne v minimálních otáčkách, ale je „schovaná“ někde mezi.““
 Maximální naměřenou hodnotou  jsem měl na mysli přípustnou hraniční hodnotu , která  nemusí být v maximálních otáčkách, ale vlastně v jakýchkoliv. Je potřeba si uvědomit, že přípustná hraniční hodnota  nemusí a většinou ani není v max. otáčkách. O žádném dalším navyšování (ještě vyšší, ještě více) hodnot tam nevidím slůvko.
V tomto případě jsem vycházel z lehce přístupných testů DLG
¨Snad to je srozumitelnější, jestli ne, tak se ozvěte. X.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 8.1.2007 20:33
To jsme si nerozuměli. Teď je to jasné. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika