Vyber postrekovaca



host - 180.2 (?)
17.1.2012 14:20

Jsem profesionální ovocnář a také se zabývám okrasnými zahradami, takže jsem přesvědčený o tom, že o postřikovačích i rosičích něco vím, protože je dlouhé roky používám. I přez to zůstanu u svých pohodových strojů z Číny, protože jsem až dosud nezaznamenal nějak moc velký rozdíl v jejich používání od jiných výrobků.  A že jsem jich už docela dost vyzkoušel za svoji praxi. O dávkování chemie možná taky něco vím, mám z toho zkoušku na zahradnické fakultě. Ale to už je z jiného soudku. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 161.45 (?), 17.1.2012 13:41

Nie, nemusite pan Stanislaw... tym bolo myslene ze pri profesionalnom pouziti, t.j. dennodenom minani chemie ide predovsetkym o kvalitu postreku a tym aj usporu chemie... ti deratizeri potrebuju spolahlive stroje ktore pri praci nezlyhaju a hlavne im ide o peniaze  na chemiu co tvori 99% materialovych nakladov ich prace. Profesional vie ake trysky a kedy pouzit... bezny uzivatel - zahradkar neuvazuje a asi ani nema moznost takejto volby pri lacnych strojoch... a v tom spociva aj ich cenovy rozdiel. Samozrejme ze na par hodin v roku pozitia nie je az tak potrebne sa zaoberat nakladovou castou na postrek, ale v rozsahu ako vy mate by som rozhodne mal mat prehlad o minutovych mnozstvach postrekovej latky. Ak vam nezalezi na tom kolko vas stoji chemia tak mate stastie. A este je aj vo fyzickej namahe rozdiel... ci vytvaram tlak v celom objeme nadrze alebo len v pracovnom valci... Dalsi podstatny rozdiel je aj v tom ci si viem nastavit / regulovat / trvaly pracovny tlak... pri rozdielnom..klesajucom od 3 - 0,1 atm tak aj vyzera podoba postreku... ak sa to vobec da postrekovanie nazvat..myslim tym rovnomernost nanasania postrekovej latky. Viete preco rosic Stihl alebo Solo setri pri roseni az 40% chemie oproti klasickemu postreku... lebo rosi a nie kvapkami nerovnomerne pokryva rastlinu... preto aj v postrekovac so 6 atm dosiahne inu kvalitu postreku a aj usporu chemie ako 3 atmosferovy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 17.1.2012 14:20

Jsem profesionální ovocnář a také se zabývám okrasnými zahradami, takže jsem přesvědčený o tom, že o postřikovačích i rosičích něco vím, protože je dlouhé roky používám. I přez to zůstanu u svých pohodových strojů z Číny, protože jsem až dosud nezaznamenal nějak moc velký rozdíl v jejich používání od jiných výrobků.  A že jsem jich už docela dost vyzkoušel za svoji praxi. O dávkování chemie možná taky něco vím, mám z toho zkoušku na zahradnické fakultě. Ale to už je z jiného soudku. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.45 (?), 17.1.2012 14:58

ale to co pisete nevylucuje ze mam pravdu... alebo snad nie? ste sa len predstavil..ak vam staci akupostrekovac max 2atm a 500 stromov, je vasa vec... ja osobne som si kupil aj na krajanie masa profesionalny noz Fiskars / mozno pre kuchara a masara to este profi ani nebude/ aj ked som amater... nechapal som masarov preco nekupia od romov pred Tescom cinske plagiaty / ved tiez rezu /...a zistil som ked sa pri krajani masa netrapim ako som s nozom mal problem cele roky... cize vyhodil som co som mal... a obnovil som nastroje... aj ked s cinou tiez sa da krajat maso... a nieco o tom tiez viem lebo casto si robim zabijacku.  Viete pan Stanislaw..je predsa logicke ze kazdy ma ine naroky a aj financne moznosti, tak ak vam vyhovuje cina tak ju pouzivajte... ja som si urobil prehlad dostupnosti na trhu podla mne hodiacemu sa pouzitiu a tak prezentujem moj nazor.   Ono co je nepoznane sa lahko hodnoti, podla toho vyzera aj zastavanie si toho co prave vlastnim. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.128 (?), 17.1.2012 23:08
mam asi tri roky hecht -takovy ten co se nosi na zadech. letos ho budu nahrazovat, protoze zacaly protekat tesneni -takze kdyz s tim postrikuji, tak mi chemikalie tecou po rukach... byla to koupe asi za 700 kc, a uz bych do nej nesla. nicmene moahu vam ho venovat, pokud si muzete prijet na prahu 4.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.1.2012 8:05

Víte přátelé já bych to až tak nehrotil. Ono to je stejné jako v tom mně nejbližším ranku, pilách. Je to především v rukách majitele. Standowi, možná právě proto že je profík, stačí ty Číny, někomu ani SOLO a Hardi nebudou dost. Často vidím a slyším "nářky" majitelů "ono mi to teče, prasklo tam a tam a když se zajímám třeba o zimní uskladnění postřikovače, zjistím že má studený odchov jako v lednici a nejlépe ještě za oknem té dřevěné zahradní boudy. Vždyť je to PLAST! Takže vliv změny okolní teploty, osvícení UV paprsky, přetlakovávání modelu stavěného na úplně jiný tlak, to jsou běžné chyby majitelů. Jistě, že do 15 litrového dostanu litrů 17, jenže na těch 17 stavěný není. Stalo se mi také, že jsem dostal k opravě postřikovač kde ještě v únoru byl zbytek vody po výplachu a postřikovač v netopené garáži! SOLO je špička, proč by také jinak ty Hechty a další rádoby "značky" byly na první pohled tak podobné (nechci napsat identické). Jenže jako všechno potřebuje i postřikovač péči, zacházení a údržbu odpovídající použitému materiálu. Čekat až mi přestane zarostlá tryska propouštět postřik, to je hrob na pistoli, pumpu. Prostě to není o tom postříkat, možná vypláchnout a zahodit někam mezi vidle, lopaty a hrábě až zase přijde doba postřiků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.213 (?), 19.1.2012 1:47

Používám několik let polský postřikovač Marolex, k plné spokojenosti. Není mu co vytknout. Se sadou trysek a poštovným vyšel asi na 1200kč, koupil jsem ho přes internet. Nechal jsem si vysoustružit ze silonu nový střed, místo pumpy. V něm mám našroubovaný starý ventilek a k tlakování používám kompresor v garáži, s běžným nástavcem na pneumatiky.  Zahradu mám vedle. Jde samozřejmě používat i originál pumpu, jen s menším pohodlím. Velikost ideální, mám asi 25 mladých stromků a trochu zeleniny. Je v nabídce stále, vyhledejte na internetu. Tento můžu doporučit, proti modré krabici hecht na zádech, s pákou pod paží je tento za odměnu. Pokud by bylo třeba něco přetěsnit, všude jsou obyčejné O kroužky, --korunové položky, zakoupitelné kdekoliv.    Rosťa


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 19.1.2012 7:37

Dobrý den. Jestli tomu správně rozumím, tak si mám dle Vás koupit postřikovač, vyhodit z něj pumpičku, nechat něco přesoustružit, potom ještě koupit kompresor s hadicí a budu vesele postřikovat. A při každé potřebě natlakovat jej musím sundat ze zad. Tak to za poloviční cenu jenom toho Vašeho postřikovače budu mít postřikovač Hecht pohodlně na zádech, pumpovat jednou rukou a druhou směrovat postřik. Žádné sundávání ze zad, protože tlak dělám sám. Objem zcela stejný. Těsnění samozřejmě rovněž stejná. Případnou záruku uplatňuji v obchodě, kde jsem jej koupil. Kde je teda problém?  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.45 (?), 19.1.2012 10:05

No vidite pan Rosta..presne takymto vyrobkom sa vyhybam a to z jedneho dovodu. Na prvy pohlad je tam nehorazne klamstvo... velky nalevaci otvor... viete co je velky nalevaci otvor??? mensi som na postrekovacoch este nevidel... ako potom mam verit aj inym udajom??? verili by ste kedy Merkelova mala oznacenie..nadherna zena???  cize uz oči nepustia pri takomto klamstve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.1.2012 9:45

Prakticky stejný postřikovač jako výše zmíněný polsko-čínský stroj dostanete v každém hobbymarketu za tři stovky.
Když ho naplníte a natlakujete (příliš moc to nejde, pojistný ventilek upustí) můžete stříkat chvíli. Jak obsahu trochu ubude, logicky klesne i tlak a tedy rozstřik. Pak musíte dotlakovat.  Taková lahvička stačí na pár menších broskvoní, které se stříkají malým objemem a v jinou dobu.  Na obyčejnou zahradu střední velikosti se stromy to není. Tam je opravdu metodou volby nádoba na záda s pákou (pro fajnšmekry s motorem či akumutátorem, pro profíky rosič).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.92 (?), 22.3.2012 21:51

Používám taky postřikovač marolex, a nalévací otvor je opravdu dostatečný, protože v balení je trychtýř s filtrem.Koupil jsem si jej taky přes internet, a jsem s ním fakt spokojený.Rozhodně to není žádný čínský šunt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika