Výběr křovinořezu na vysokou trávu ve svahu (cca 1700m2)



j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?)
18.7.2011 17:48

Křoviňáky od Sola a Dolmaru neznám ale od Stihlu vezměte v klidu od FS 310 nahoru dle peněženky. Na uvedenou plochu několikrát ročně by byla dostatečná, cokoli silnějšího práci urychlí. Profi mašina, profi šráky, výborná ůroveň vibrací a většinou i s dobrým servisem. V podmínkách podobným těm co jste popsal + maliny a ostružiny s žacím nožem žádné namotávání trávy neznám, seču s fs130. Jen běžná údržba, bez jediného servisního zásahu zatím 4 roky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 59.19 (?), 18.7.2011 15:20, zobrazeno: 15810x

Dobrý den,

potřebuji poradit při výběru křovinořezu do poměrně značně svažitého terénu, kde se seká tráva 2-3x do roka, jsou zde mladé i vzrostlé stromy, vše ve svahu, poměrně častá mraveniště, nálety do průměru cca 3cm a krtiňce.. Ovšem největší problém je vysoká tráva (až 1,5m vysoká, někdy trochu slehlá).

Nyní mám cca 10 let starý "křovinořez" značky oleomac, s žací strunovou hlavou a je možné osadit i 4-zubec.. Stroj má ale nevýhodu v tom, že má pouze jedno úchopné madlo cca v polovině tyče a ovládání plynu je těsně za motorem. Nyní jsem se pokoušel výše uvedeným strojem sekat trávu cca 120cm vysokou a byl to marný boj.. Tráva se na strunový kotouč navinula během cca 10ti sekund a čtyřzubec sice trávu podesknul a dále se nešlo hnout..

Proto nutně potřebuji zakoupit nějaký adekvátní křovinořez, který by si poradil s výše uvedeným terénem a hlavně aby výkonově stačil..

Cenová relace je cca 17tisíc a upřednostňuji značku STIHL (proejce/servis je ve městě)

Předem děkuji za rady a tipy,

s pozdravem JM.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.19 (?), 18.7.2011 15:36

Stávající křovinořez (aůe cca 10-12 let starý) je stejné konstrukce jako Křovinořez Oleo-Mac Sparta 250 S s tím, že se dá hřídel v polovině rozpojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.75 (?), 18.7.2011 17:23
Podle popisu potřebujete lehký a výkonný stroj. Lehčí z důvodu terénu a výkonný co bude sekat. Limit máte rozumný a pokud byste si nevybral u Stihlu, tak jsou další kvalitní značky. Např. kamarád měl dlouho Stihl FS 450 a nyní jej zaujalo Solo 154 za velmi příznivou cenu s vyšším výkonem. Vy ale nejste v pozici, že děláte na výkon, takže si můžete s těžším strojem odpočinout a on Vám to vrátí vyšším výkonem a tím kratší dobou práce a tím menší únavou ze samotné práce. V podstatě máte výběr velký z cca 5 nejznámějších a dalších několika kvalitních značek. Nám stačí stroj pod 10t na cca 600m2 v pravidelné údržbě, to si Vy na několikrát za rok nemůžete dovolit. Výkon nad 1,5 kW a raději blíž ke 2 kW. S tím co máte, to je na dosíkání kolem komplikovaných míst ne, ten stroj netrapte a potom jej na tu jeho parketu využijete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?), 18.7.2011 17:48

Křoviňáky od Sola a Dolmaru neznám ale od Stihlu vezměte v klidu od FS 310 nahoru dle peněženky. Na uvedenou plochu několikrát ročně by byla dostatečná, cokoli silnějšího práci urychlí. Profi mašina, profi šráky, výborná ůroveň vibrací a většinou i s dobrým servisem. V podmínkách podobným těm co jste popsal + maliny a ostružiny s žacím nožem žádné namotávání trávy neznám, seču s fs130. Jen běžná údržba, bez jediného servisního zásahu zatím 4 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.129 (?), 18.7.2011 18:27

Uvažuji o STIHL FS 310 (ale nevím jestli ten výkon 1,4kW bude dostatečný a novinka v podobě 4-MIX? Jedná se o 4-takt? Nikdy jsem se nedočetl oč presně jde..)

Dále se mi celkem líbí FS 260 C-E (jedná se o vrchol v modelové řadě, má slinější motor, ale vibrace jsou úplně někde jinde..)

Zkrátka nedokážu posoudit jestli jít do profi řady 310 ale úplně nejlevnější nebo jít do řady 260 v "plné výbavě"?

Cenově jsou oba stroje srovnatelné, tak nevím co je vhodnějíší..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.51 (?), 18.7.2011 18:58
To už je na tom prodejci, co Vám doporučí a potom si to vyříkejte:). FS 260 má motor 2mix, což je motor s předvýplachem motoru čerstvým vzduchem z důvodu snížení emisí, palivo je směs 1:50. FS 310 má motor s ventily, jako 4 takt, ale palivo je také směs 1:50. Jsou to novinky, z pohledu techniky je 2 mix mladší. Motory mají rozdílné chování 4 mix má i značně jiný zvuk. Já jsem uvedl cca 1,5kW, ale 1,4 kW je dost. Protože nebudete sekat každý den, tak bych já zvolil FS 260, neboť vyšší výkon je víc, než menší vibrace a o něco vyšší hmotnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.0 (?), 18.7.2011 19:04

jděte do 260tky, budete mít převahu výkonu a vibrace jsou pro občasné použití dostačující

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?), 18.7.2011 19:05

STIHL – 4mix

STIHL přichází na trh se zcela novou koncepcí ekologického spalovacího motoru. Ten pracuje na čtyřtaktním režimu, palivem je však směs oleje a benzínu 1:50 používané v dvoutaktních motorech. Motor je kompletně mazán pouze touto směsí, proto nepotřebuje nádrž na olej a je tedy zcela nezávislý na pracovní poloze. Rozvod palivové směsi v motoru zajišťuje patentované řešení s obtokovým kanálem bez dalších ventilů, které je zárukou vysoké spolehlivosti.

Výhody technologie 4-MIX:
- o 80% méně výfukových zplodin než u srovnatelného dvoutaktního motoru.
- vysoký točivý moment, a to v širokém rozsahu otáček
- příjemný zvuk, klidný chod
- snadné startování
- nízká spotřeba
- není nutno doplňovat a měnit olej
- kompaktní a lehká konstrukce

Text jsem si vypůjčil od jednoho z prodejců na síti. Osobně bych s FS310 výkonově vystačil. Konstrukce motoru má proti dnes častěji se vyskytujícím se plným 4 taktům / těm s olejovou vanou/ výhodu možnosti práce a servisních úkonů ve všech polohách stroje.        Dobrou volbu j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.137 (?), 18.7.2011 20:42
Skúste zvažiť husqvarnu 335 RJX. Myslim si, že je to dobrá varianta. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 185.74 (?), 18.7.2011 21:40
Dnes jsem koupil Stihl FS 100, končí na ně akce. Od FS 90 mají pevnou hřídel, ale od FS 100 trojramenný nůž. Předpokládám s ní sekání cca 2500m2 několikrát ročně. Na to se mě zdálo zbytečné kupovat profi stroj. Myslím, že ohledně spolehlivosti a servisu Stihl vede.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika