Výbě benzínu a oleje do Marunaka TH48DX Pro



host - 45.227 (?)
14.3.2008 14:43

Máme několik křovinořezů Marunaka...jak bylo řečeno, prvních pár nádrží 1:25 a potom 1:50 s vysokootáčkovým olejem pro dvoutakty. Benzin natural 95 (v orig. návodu je tuším benz. s vyšším okt. č. než 89 dle US normy což odpovídá...jinak s marunakou nemáme žádné problémy...Zdravím Venca

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Revil - (2) - 243.231 (?), 13.3.2008 15:26, zobrazeno: 6584x

Ahoj,
za pár dní mi dojde křovinořez Marunaka TH48DX Pro. Doufal jsem, že zde najdu nějaké určité vyjádření, čím živit tento křovinořez, ale čím více jsem toho přečetl, tím více jsem byl nerozhodnutý.

Benzín
V Baumaxu (Marunaku kupuji jinde) mi řekli, že se používá Natural 95. Na fóru jsem se někde dočetl, že Special je pro míchání s benzínem lepší. Tak Natural nebo Special?

Olej
Každý tady tvrdí něco jiného. V internetovém obchodě, odkud Marunaku objednávám, doporučují Homelite.

Poměr
Četl jsem, že je doporučené ředění 1:50 a jinde jsem se zase dočetl, že je vhodné 1:25.

Marunaku nemám na profesionální práci, ale když už si kupuji hračku za 12 000 Kč, tak do ní chci dávat kvalitní pohonné hmoty. Je mi jedno, jestli olej bude stát 100 Kč nebo 200 Kč, rád bych si sehnal takový olej, který je do tohoto křovinořezu opravdu vhodný.

Prosím o radu někoho, kdo má s tímto křovinořezem dlouhodobé zkušenosti.


Předem mnohokrát děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.107 (?), 13.3.2008 16:16

Vašim rádcem pro nadcházející dva roky bude návod k použití. Aby jste neřekl, tak já bych tankoval BA 95 natural u pumpy, kde berete třeba do auta a olej bych dával Mogul TSF v poměru 1:25 prvních pár nádtží a pak už 1:50 Tak bych to dělal já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 13.3.2008 16:22

A já bych tam od začátku dával olej stihl nebo hq 1:50 a vůbec bych se toho nebál (benzín natural).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.61 (?), 13.3.2008 18:35

Jaký benzín, olej a v jakém poměru - držel bych se návodu výrobce, a to originálu (v překladech je občas chyba..)   Pokud jsou protichůdné informace, tak upřesnit opět u výrobce. Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.227 (?), 14.3.2008 14:43

Máme několik křovinořezů Marunaka...jak bylo řečeno, prvních pár nádrží 1:25 a potom 1:50 s vysokootáčkovým olejem pro dvoutakty. Benzin natural 95 (v orig. návodu je tuším benz. s vyšším okt. č. než 89 dle US normy což odpovídá...jinak s marunakou nemáme žádné problémy...Zdravím Venca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Revil - (2) - 243.231 (?), 16.3.2008 18:20

Co se týče manuálu, tak jsem právě tady na fóru četl, že manuál k Marunace není dobrý a typ oleje tam není uveden. Proto se ptám :-).

Díky moc za rady. Benzín tam dám Natural 95 a prvních pár nádrží budu pro jistotu dávat 1:25. Jinak co se týče oleje, tak jsem doufal, že tu bude pouze jedna značka, ale nevadí. Hodím si kostkou a koupím Mogul TSF, STIHL nebo HQ.

Mnohokrát děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika