Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?



kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?)
10.9.2017 9:23

Můžu se zeptat čím u Gardeny 400C dosekáváte ty široké okraje, které to při sekání u kraje nechává? Mám na většině zahrady plastové obrubníky nebo plot/zídku, takže toho budu mít na dosekávání celkem dost. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 10.9.2017 9:23

Můžu se zeptat čím u Gardeny 400C dosekáváte ty široké okraje, které to při sekání u kraje nechává? Mám na většině zahrady plastové obrubníky nebo plot/zídku, takže toho budu mít na dosekávání celkem dost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 12.9.2017 14:02

používám aku nůžky na trávu, má Gardena Comfort Cut. Nicméně toto je hlavní nevýhoda ruční vřetenovky. Je vhodné pokud plánuji sekat ruční sekačkou i vhodně vyřešit okraje. Nejlepší je okraj z dlažby nebo něčeho po čem se dá jet kolečkem sekačky. Pokud jsou okraje z plastových obrubníků výše než záhon tak je možné sekat na kolmo k okraji a při troše cviku a opatrnosti se objedete bez dosekávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.172 (?), 12.9.2017 21:22

Já používám po své 300C (ten sám problém) aku strunový vyžívač. Je to v akci za 1500,- koupený "šmejd" CMI z OBI a kupodivu se jim tento strojek povedl. Li-ion články jsou orig. SAMSUNG a baterie i stroj drží už 3 sezóny bez zaváhání.

Pokaždé používám nastavitelný sklon hlavy i pootočení držáku na kolmé zasekávání přechodů trávník-dlažba. Po takovém "ošetření" vypadá trávník fakt luxusněwink.

Avšak strunovka má oproti nůžkám nevýhodu v tom, že neřeže, ale trhá a takto posečené okraje mají sklon ke žloutnutí. Takže pokud máte čas a nervy na hraní si s nůžkami, lepší kvality trávníku nedosáhnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 16.9.2017 8:57

Díky za reakci. Asi to spíš vidím na dodělání betonových obrubníků (22x12cm) na úkor trávníku - nyní mám 80% okrajů plastový obrubník a ten má bohužel z vnější strany žebra, takže z této strany obrubník dát nemůžu - zbývá tedy strana vnitřní, tj budu muset ubrat na trávníku. 

Nůžky na trávu dokonce mám z předešlé zahrady (Fieldmann FZN 4001-A), ale nemám k nim tyč, která se už neprodává. Přiznám se, že by mě ale nenapadlo tím objíždět 10cm široký pruh trávy v délce cca 200m a pak řešit, jak tu trávu dostat pryč. Asi jediné schůdné řešení mě napadla nějaká mini aku sekačka (kabel z důvodu členitosti zahrady není možný), ale nic levného pro takovouto mini činnost jsem kromě sekaček s pochybnou kvalitou Greenworks (např. Greenworks G40LM35) nenašel. A investovat větší sumu do takovéto činnosti je asi nesmysl.

Ještě dotaz k první seči při nově založeném trávníku. Předpokládám správní, že vřetenovka bude pro mladičký trávník mnohem méně destruktivní, než 35kg benzínovka s pojezdem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fifin - (7) - 130.41 (?), 6.9.2017 22:07

Nějak mě to nedá, sleduji tady vaši při o broušení, ale když se dívám na složení vašeho trávníku, tak si myslím, že v první řadě bych použil Dicotex, nebo nějaký jiný vhodný herbicid a pak bude výsledek sečení vypadat úplně jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 8.9.2017 10:26

Obávám se, že výsledek sečení bude úplně stejný, pouze složení trávníku bude jiné :-).

Díky za radu, ale není třeba - trávník z fotky slouží jako pochozí komunikace mezi zahrádkami v kolonii, takže se udržuje jak kdy a jak kým a to pouze sečením. Maximálně se občas místy "přihnojí" Roundupem, když má někdo boty od postřiku a projde se po něm, anebo ještě jindy se "kultivuje" rozježděním osobními auty. To je veškerá péče, která se mu věnujelaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika