Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?



kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?)
16.9.2017 8:57

Díky za reakci. Asi to spíš vidím na dodělání betonových obrubníků (22x12cm) na úkor trávníku - nyní mám 80% okrajů plastový obrubník a ten má bohužel z vnější strany žebra, takže z této strany obrubník dát nemůžu - zbývá tedy strana vnitřní, tj budu muset ubrat na trávníku. 

Nůžky na trávu dokonce mám z předešlé zahrady (Fieldmann FZN 4001-A), ale nemám k nim tyč, která se už neprodává. Přiznám se, že by mě ale nenapadlo tím objíždět 10cm široký pruh trávy v délce cca 200m a pak řešit, jak tu trávu dostat pryč. Asi jediné schůdné řešení mě napadla nějaká mini aku sekačka (kabel z důvodu členitosti zahrady není možný), ale nic levného pro takovouto mini činnost jsem kromě sekaček s pochybnou kvalitou Greenworks (např. Greenworks G40LM35) nenašel. A investovat větší sumu do takovéto činnosti je asi nesmysl.

Ještě dotaz k první seči při nově založeném trávníku. Předpokládám správní, že vřetenovka bude pro mladičký trávník mnohem méně destruktivní, než 35kg benzínovka s pojezdem? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 10.9.2017 9:23

Můžu se zeptat čím u Gardeny 400C dosekáváte ty široké okraje, které to při sekání u kraje nechává? Mám na většině zahrady plastové obrubníky nebo plot/zídku, takže toho budu mít na dosekávání celkem dost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 12.9.2017 14:02

používám aku nůžky na trávu, má Gardena Comfort Cut. Nicméně toto je hlavní nevýhoda ruční vřetenovky. Je vhodné pokud plánuji sekat ruční sekačkou i vhodně vyřešit okraje. Nejlepší je okraj z dlažby nebo něčeho po čem se dá jet kolečkem sekačky. Pokud jsou okraje z plastových obrubníků výše než záhon tak je možné sekat na kolmo k okraji a při troše cviku a opatrnosti se objedete bez dosekávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.172 (?), 12.9.2017 21:22

Já používám po své 300C (ten sám problém) aku strunový vyžívač. Je to v akci za 1500,- koupený "šmejd" CMI z OBI a kupodivu se jim tento strojek povedl. Li-ion články jsou orig. SAMSUNG a baterie i stroj drží už 3 sezóny bez zaváhání.

Pokaždé používám nastavitelný sklon hlavy i pootočení držáku na kolmé zasekávání přechodů trávník-dlažba. Po takovém "ošetření" vypadá trávník fakt luxusněwink.

Avšak strunovka má oproti nůžkám nevýhodu v tom, že neřeže, ale trhá a takto posečené okraje mají sklon ke žloutnutí. Takže pokud máte čas a nervy na hraní si s nůžkami, lepší kvality trávníku nedosáhnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 16.9.2017 8:57

Díky za reakci. Asi to spíš vidím na dodělání betonových obrubníků (22x12cm) na úkor trávníku - nyní mám 80% okrajů plastový obrubník a ten má bohužel z vnější strany žebra, takže z této strany obrubník dát nemůžu - zbývá tedy strana vnitřní, tj budu muset ubrat na trávníku. 

Nůžky na trávu dokonce mám z předešlé zahrady (Fieldmann FZN 4001-A), ale nemám k nim tyč, která se už neprodává. Přiznám se, že by mě ale nenapadlo tím objíždět 10cm široký pruh trávy v délce cca 200m a pak řešit, jak tu trávu dostat pryč. Asi jediné schůdné řešení mě napadla nějaká mini aku sekačka (kabel z důvodu členitosti zahrady není možný), ale nic levného pro takovouto mini činnost jsem kromě sekaček s pochybnou kvalitou Greenworks (např. Greenworks G40LM35) nenašel. A investovat větší sumu do takovéto činnosti je asi nesmysl.

Ještě dotaz k první seči při nově založeném trávníku. Předpokládám správní, že vřetenovka bude pro mladičký trávník mnohem méně destruktivní, než 35kg benzínovka s pojezdem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fifin - (7) - 130.41 (?), 6.9.2017 22:07

Nějak mě to nedá, sleduji tady vaši při o broušení, ale když se dívám na složení vašeho trávníku, tak si myslím, že v první řadě bych použil Dicotex, nebo nějaký jiný vhodný herbicid a pak bude výsledek sečení vypadat úplně jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 8.9.2017 10:26

Obávám se, že výsledek sečení bude úplně stejný, pouze složení trávníku bude jiné :-).

Díky za radu, ale není třeba - trávník z fotky slouží jako pochozí komunikace mezi zahrádkami v kolonii, takže se udržuje jak kdy a jak kým a to pouze sečením. Maximálně se občas místy "přihnojí" Roundupem, když má někdo boty od postřiku a projde se po něm, anebo ještě jindy se "kultivuje" rozježděním osobními auty. To je veškerá péče, která se mu věnujelaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika