vertikulátor



host - 172.35 (?) 
8.3.2007 14:08, zobrazeno: 22097x
Prosím zda by nešlo nějakým jednoduchým zásahem využít bubnovou sekačku nebo i křovinořez jako veltikulátor.Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 8.3.2007 14:13
Bál bych se toho. Obojí jsou dost silné stroje a zdraví je jen jedno. Křoviňák vůbec, ten nemá oporu o zem ani kolečka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.35 (?), 8.3.2007 14:40
Nešlo by na nože přidělat 2-3 trny?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 8.3.2007 14:46
To byste v ruce asi neudržel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.129 (?), 15.3.2007 19:11
Může mi prosím někdo zkušenější v této diskuzi poradit jaký je rozdíl mezi "vertikutátorem", "provzdušňovačem" a "travní frézou"?  Rád bych pořídil něco, co odstraní zaschlou trávu a mech. Katalogy se hemží těmito třemi typy strojů, které jsou asi velmi podobné, ale rozdíl mezi nimi jsem nikde vysvětlený nenašel. Dík JV.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 15.3.2007 22:00

Berte to bez záruky, je to jen můj názor, ale myslím, že všechny názvy znamenají totéž a jsou jen marketingovým tahem.
   Název vertikutátor je starší, jenže vertikutátory - stroje dražší než sekačky si moc lidí nekupovalo - nevěděli podle názvu, k čemu to slouží.
   Letošní zima všem prodejcům vertikutátorů velmi pomohla. Mnoho lidí si loni koupilo sekačku a až do podzimu sekali, stařinu nebylo třeba hrabat. Po teplé zimě jsou sečené, ale nehnojené trávníky  plné mechu a tak prodejci přišli s novým názvem travní fréza - provzdušňovač, odstraňovač mechů. A ejhle! Zájemci se jen hrnou!
  V jednom katalogu nazývali motorové stroje  vertikutátorem, elektrické travní frézoui. Některé stroje mají na výměnu frézovací nožové i provzdušňovací drátěné kotouče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 16.3.2007 7:26
Podle mě travní fréza je uplmá blbost. To mohl vymyslet fakt jen nějaký marketing. manažer. Vertikutátor prořezává trávník ocelovými noži. Provzdušňovač pracuje s drátěnými prvky. Také si myslím, že vertikutace a provzdušnění není totéž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.179 (?), 4.4.2007 21:41
Vertikulátor prořezává celistvý půdní kryt ve velmi malé hloubce, nejvýše 3 mm, aby nedošlo k poškození kořenů trávy. Tím se mohou ke kořenům dostat lépe vláha a hnojiva. Provzdušňovač odstraňuje mech, zaschlou trávu a pod. V podstatě to, co provádíte hráběmi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 8.4.2007 23:42
Tam skutočne nie je principiálny rozdiel - ide hlavne o marketing.
Sekačka reže trávu horizontálne, vertikutátor vertikálne.
Drotené vertikutátory sú viac-menej na nič. Pre riadne ošetrenie je nutný nožový. Ak máte väčší trávnik, tak asi aj motorový.
Mám elektrický WolfGarten, dnes by som volil motorový. Nie je problém s výkonom, ale s káblom - je to dosť nepraktické.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 9.4.2007 9:44
Mám úplně stejnou zkušenost. Nejspíš ale asi ještě chvíli budu za sebou tahat ten kábl, přece jen "nekutám" každý týden.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika