Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
4.5.2015 8:18

Skoro se bojím odpovědět, aby mně oponent zas nepokáral že moc mluvím. Pevnější je závit válcovaný. Tvářením ze materiál zpevňuje. Má lepší vrubovou houževnatost, vlákna materiálu nejsou přeříznuta, ale tvarována. Není tak přesný, ale to v tomto případě nevadí. (To jen abych popsal skoro všechno). Jinak s tím pootočením matky nemáte až tak pravdu, resp. zkušenosti. Střihnul jsem pojistku u rotavátoru, když byla matka na špatné straně. Tam se ty vůle všech šestihranů sčítají. Zkuste si to najít, je tu o tom krátká zmínka někde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.5.2015 21:39

Popis dvojmontáže tu dával kdysi JS. Má i na youtroube videa. Jemný závit se obvykle nedává na obyčejný bláto, strhnul by se. Ten svorník je buď nějak tepelně "postrašený", nebo z nějakého slušnějšího materiálu (např. bývalá 11523).  Určitě bude vhodnější jemný závit jednak kvůli síle utažení a taky kvůli lepší možnosti najít díru pro závlačku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 2.5.2015 21:50

jj ze slušnějšího materiálu vím - jinak by bylo strašně levné řešení koupit prostě tyč se závitem M16 (s klasicky hrubým stoupáním) a neřezat se se závitem na koncích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.146 (?), 2.5.2015 22:09

Jemný závyt se dělá proto že zabýrá větší plochou (celkovou) obvodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 4.5.2015 6:45

Není jedno kam se dá matka osového svorníku a je to v návodech popsáno. Matice u pravého kola - povoluje se a ta její korunka dokáže i přestřihnout závlačku, po nějaké době provozu, ale co vlastně brání montovat věci tak jak mají být? Zimáky si asi taky nikdo nedá proti šipce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.75 (?), 7.6.2023 14:33

Dobrý den. žádné vidou se mi nepodařilo najít... Existuje ještě? Děkuji Krtek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 12.6.2023 9:56

Já osobně bych to nectěl, ani zadarmo. Stačí porovnat stroje v této kategorii, staré sto let, s tím co nám nabízí Vari. Nemáte takové zázemí, jako má Miloš Genius, ale proti gustu, žádný dišputát. Dítě Miloše Genia, máte, zde: https://moje.vari.cz/41471-dvojmontaz-na-vari/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.73 (?), 12.6.2023 11:44

Asi před 30-ti roky jsem to měl na staré Teře a převodovce T20.Kola původní ale navíc další sada, možná i bez závaží - už si nepamatuji. Potřeboval jsem brzy z jara do kypré půdy aby se kola nebořila.  Použil jsem středový šroub z rotavátoru i rozpěrky z něho. Šroub byl o něco delší, tak jsem doplnil k závitu klasickými plochými podložkami. Osový čep vždy nasouvat zprava ve směru jízdy, pak se nepovoluje a nestříhá závlačky. Nic jsem nevyráběl .   Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 4.5.2015 21:59

Zapomeňte na šroubovici. Šikmý řez vejpůl originálu, dodělat "vpdobném duchu prodloužení, vybrousit pro svár vložit a svařit. Když to budu dělat já, jako největší neuměl, práce na hodinu. Kde kdo šikovnější to zvládá dříve. Fakt to chce jen neke-cat a dělat. Jinak to nebude nikdy. Vy zjevně nevíte, co se tam děje, protože kdyby ano, víte že je samojistná matice k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 4.5.2015 23:35

Tak to jediné je jisté, že prodloužení či zkrácení se svarem v prostřední třetině je nejhorší z možných řešení. Dle libických se svorníky vyrábějí s modulem 3" a také 3" je dlouhá závitová část. Není tedy problém koupit nejbližší delší svorník a až o 2" jej zkrátit a udělat si 2 dírky pro zajišťovací závlačku korunkové matky. Od kolegy dále vím, že se zlomené svorníky neopravují, ale že se vždy nahrazují novým kusem. Takže pánovi xxx.xxx.11.107 děkuji za názor, ale jeho radou se řídit nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika