Vari - jak vytvořit rychle dvojmontáž TN



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?) 
2.5.2015 21:27

Ano, M16 v obou případech, ale jestli je nutná korunková matice s jemným stoupáním (1,5 mm) nebo s hrubým (normální nebo běžná 2 mm) a v provedení se silikonovým kroužkem  ("samojistná" matka).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 105.167 (?), 2.5.2015 21:36
Korunková s jemným stoupáním a zajistit pojistkou do matky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 2.5.2015 21:41

A proč je toto řešení vhodnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 2.5.2015 21:55
Protože závit o malém stoupání stáhne nápravu, nože rotavátoru víc a matice potom nestřihne pojistku. Udrží utažená zajištěná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 2.5.2015 22:03

Já myslel, že závlačka se dává kvůli tomu, jak při vibracích nelze použít pérovou nebo vějířovou podložku + matku jištěnou kontramatkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 2.5.2015 22:15
Náprava je velmi zatížená část malotraktoru, proto je svorník dotažený jemným závitem s korunkovou maticí a zajištěný pojistkou, kterou matice neuvolní. Podložky a kontramatka není jistota zajištění nápravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 2.5.2015 23:10

Do SZ jsem dostal informaci, že standardní délka svorníku pro širší rozchod je 697 mm a pro prodloužení starým provedením rozpěrky AKY je potřebná délka svorníku 967 mm což je o pouhé 3 mm kratší než svorník AKY358 a jeho druhou nedelší šířku 970 mm (objednací číslo 121512). Může mi to někdo ověřit?

Jenže já bych radši to ušší provedení, kde je standardní svorník jednoduché nápravy délky 570 mm a tedy potřebná prodloužená délka na dvoumontáž je 841 mm. Odpovédá tomu svorník od AKY357 nebo jiný? Dejte objednací číslo, pokud se jedná o některou ze standardních délek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.144 (?), 3.5.2015 10:29

Jemný závit se užívá z mnoha důvodů. V případě osového čepu, kde máme závit M16×1,5, je to metrický závit řady B. Podstatné je, že se jemností závitu dociluje většího průřezu jádra šroubu. V tomto případě je to 165mm², kdežto šroub základní řady A má jen 141mm². Rozdíl činí 24mm² a o kolik unese víc si může každý jednoduše spočítat. A přestože je nosná hloubka závitu u řady B menší, než u řady A, tak víc unese. Pod korunkovou matici, která se jistí závlačkou, se dává max podložka obyč. a neni tam k vůli nějakých vibrací. Když budete jezdit jen dopředu a budete mít matici na levé straně, to je na té, kde je šaltrpáka, tak jistit nic nemusíte. Vyčerpávající návod na výrobu monstra, po kterém toužíte, je v tématu „Úprava Vari“, hned v počátku vlákna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.5.2015 10:49

94.144: Jemný závit se užívá z mnoha důvodů. A dosahuje se menšího posuvu na otáčku a dosáhne se větší osová síla, už jsem pochlapenej, vy vševěde?  A není potřeba je všechny vypisovat, ostatně ani vy jste to neudělal. Tak to triko nechte klidně nevytažený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 3.5.2015 22:47

Protože je osa tvořena 6hranem, je jedno kam dáte matku, ani v jednom případě se Vám nebude dotahovat. Vždy když ji některá z vibrací mírně povolí, zpátky se nedostane (i proto prý silikonové aj. smojištění není vhodné).

Ale jsem rád, že konečně nekritizujete jen konstruktéry z Libic a de facto jim použití příslušného závitu schvalujete. Zrovna dneska jsem měl pár čepů v ruce a je zajímavé, že originál libické mají vždy závit válcovaný, zatímco "náhradní díly" mají závit řezaný. Když bych tedy scháněl čep, je jedno jestli bude závit řezaný závitníkem (příp soustružený) nebo je lépe si tak dvě pětky připlatit za čep se závitem válcovaným?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika