Vari - manuály



host - 4.243 (?)
6.4.2011 15:13

Budu se držet jen faktů. Přehodit motor z jedné přvodovky na druhou je otázka vteřin a v případě převodovky s aktivním vývodem minut. Tam je zdržení s páčkou pojezdu. Upřimě nevím o jakých speciálních podložkách píšete.
No a k bodu dvě. To, že nemáte madlo na dvoutaktu není moje chyba a ať ho tam vrátí ten, co ho oddělal. A kdo skutečně chce, koupí si jiné. Běžně v prodeji. Ale musí se fakt chtít mít motor a celkově stroj v pořádku.
Ještě k té zadřené převodovce rotavátoru AKY. V devadesátých letech spíše v první polovině se převodovka DSK 317 prodávala s olejovou náplní, ale převodovka AKY bez náplně, takže jestli se na to někdo vykašlal a podepsal se na ní uživatel ne výrobce. No a vy jste ji výhodně koupil už nalitou a v dobré víře, a vlastně políčil na bratra. Pár jich v té době takto dopadlo, pamatuji si to jako dnes.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 11.107 (?), 28.8.2010 14:46

To je právě to, ne všechny manuály jsou na stránkách Vari a Zrovna to platí o AZS 345. Navíc jsem zjistil, že tam v manuálech píšou různé druhy olejů do převodovak a ne všechny doporučené jsou hypoidní a do převodovek patří jen hypoidní. Na druhé straně se zrovna u té lištovky nedivím, že tam není, protože na to už nemají ani štoubek, tak proč to vystavovat. Co naplat, doba pokročila a tím že se v prodeji oběvila lištovka ESM 120cm je to myslím slušná náhrada a věřím, že se ani tolik třepat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 98.110 (?), 30.3.2011 9:25

Zrovna včera jsem řešil olej do rotavátoru vari T-20. V technickým popisu píšou olej GL-4,GL-5 SAE 90, 80W-90, v textu pro změnu píšou o oleji Hypoidním PP90H- ten je psaný i v návodu pro T-20SA.  V minulosti byl rotovátor už jednou zadřený a nerad bych něco podcenil. Který je podle Vás vhodnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 30.3.2011 12:02

V dřívějších dobách to bylo jednoduchý. Do všech převodovek Vari nebo Terra se psal PP 90 H a byl klid. Lidem to fungovalo monoho let a nikdo nic neřešil. Teď nějakej chytrák napíše specifikaci oleje GL 4 GL5 a vůbec mu nevadí, že to jsou dost rozdíné oleje. Zkrátím to. Do všech šnekových převodovek Vari nebo Terra lejte PP 90 H a je to ten, co tam patří. To H tam není pro nic zanic jak si někteří tvůrci novodobých návodů myslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 30.3.2011 12:51

Děkuji za rázná a pádná slova.Používám Terru 40 let a kromě případu, kdy mně mladí siláci převodovku přetížili a "vyzuli",jsem v pohodě.Dodám jen jedno: do necitlivých rukou citlivé stroje nepatří.To je jako u chirurga místo skalpelu sekyra.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.10 (?), 31.3.2011 0:02

vari neni zadny povedeny skalpel.zadrel se behem 4 hodin prace. ted ma bratr hondu a oprava za 7 tisic ho jeste nepotkala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 31.3.2011 7:33

A já myslel, že vám jde o olej do převodovy. Jo, nemáte zač. Motor Jikov použitý na Vari má svoje mouchy, ale zadřít ho se v drtivé většině podaří jen díky "kvalitě" obsluhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.110 (?), 6.4.2011 13:29

však ano, jedná se o převodovku rotavátoru. převodovka sic asi 15 let stará, ale v provozu za tu dobu max.10 hodin. (znáte to ty výhodné nákupy od lidí, co si celou sadu koupí i když nepotřebují a pak za 15 let prodají)

po výměně oleje (ve starém už bylo vidět železné šupinky) se po pár hodinách zadřela. detail opravy neznám. bratr ji dal do servisu, zaplatil 7 tis. a vrátil mi ju opravenou.Pak si koupil rotavátorek honda. Nic proti vari, ale už při přehazování motoru mě dokáže pěkně vytočit:

1.páčka spojky-spešl podložky si konstruktéři vymysleli snad schválně, aby bylo co hledat v trávě,

2. 2T motor, který není za co chytnout (eště že máme i Tecumsech-ten má držadlo)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 6.4.2011 15:13

Budu se držet jen faktů. Přehodit motor z jedné přvodovky na druhou je otázka vteřin a v případě převodovky s aktivním vývodem minut. Tam je zdržení s páčkou pojezdu. Upřimě nevím o jakých speciálních podložkách píšete.
No a k bodu dvě. To, že nemáte madlo na dvoutaktu není moje chyba a ať ho tam vrátí ten, co ho oddělal. A kdo skutečně chce, koupí si jiné. Běžně v prodeji. Ale musí se fakt chtít mít motor a celkově stroj v pořádku.
Ještě k té zadřené převodovce rotavátoru AKY. V devadesátých letech spíše v první polovině se převodovka DSK 317 prodávala s olejovou náplní, ale převodovka AKY bez náplně, takže jestli se na to někdo vykašlal a podepsal se na ní uživatel ne výrobce. No a vy jste ji výhodně koupil už nalitou a v dobré víře, a vlastně políčil na bratra. Pár jich v té době takto dopadlo, pamatuji si to jako dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 25.4.2012 11:20

Ahoj,

  kde krom eshopů kupujete PP 90 H? dneska jsem vyzkoušel 2x benzinu a 1x auto kelly a ani v jednom se nezadařilo.  Nejspíš už to není běžně prodávaný olej, protože jinak výrobky od parama mají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 25.4.2012 20:12

PP 90H jsem na podzim viděl na Slovnaftu. Ale klidně kupte kterýkoliv s jakostí GL 5. Rozdíl v ceně už není tak velký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika