Téměř dokonalá? Ibea 55029 H / HQ R 150 SVH / Dolmar PM-4655 S4



host - 158.178 (?)
15.5.2012 0:03

Diky za obsahlou reakci.

Ad Husquarna & "páčky, kterou musíte držet v určité poloze, což je při sekání trvale nemožné dodržet" => byl jsem se na ni v obchode podivat a trochu jsem mel z toho drzeni packy obavy, ze to bude nekomfortni.. vy jste mne v tom ted utvrdil.

Stejny princip/problem asi bude i u Ibei, kde je rizeni rychlosti ala plyn na motorce. Take bude asi nutne trvale v nejake polozie "drzet plyn vytoceny".

Rikal jsem si, ze zmena rychlosti primo pri drzeni madla (HQ i Ibea) muze mit sve kouzlo pri seceni krkolomnych mist - zpomalim/zrychlim bez nutnosti prehmatu na paku rychlostnich stupnu... Ale nevim, nemam zkusenost, jsou to jen domenky.
Nicmene asi to nebude uplne ono, neb jsem se divat na ibea.it a tam ten plyn ala motorka maji pouze dva typy sekacek. A nejnovejsi model 550030 to nema, coz dava tusit, ze se to asi moc neosvedcilo a upustili od toho...

Tzn. domnivam se, ze nastaveni konkretniho rychlostniho stupne na Dolmaru dava jisty pocit volnosti rukou & manipulace pri sekani.

Otazkou je, co ma v realu vetsi hodnotu - jestli klasicky system nastaveni rychlostniho stupne (Dolmar) nebo jestli ovladani "variatoru" primo na na madle (Ibea a HQ).

Ad me zadani - chci se pridrzet motoru Honda, kvuli nizsi hlucnosti. Pak jsem jeste slysel, ze snad motor Hodna je mozne naklopit na pravou stranu. To ale neni podstatne, nechci tuto diskuzi zvrhnout v tema mira & riziko naklapeni toho ci onoho motoru.

ad Ibea & servis - mate pravdu, dnes jsem zjistitl, ze v-garden mam zajistene servisni partnery v kazdem vetsim meste.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 158.178 (?), 14.5.2012 1:24, zobrazeno: 10571x

Zdravim.

Vybiram sekacku, pricemz me pozadavky jsou:
- siroky zaber
- vicerychlostni/variabilni pojezd
- motor Honda
- hlinikove sasi
- sekani az k okraji travniku/zdi
- rychlospojka na hadici
- aby nebyla presprilis tezka
- bezproblemove plneni kose
- cena cca do 17tis

Sekat budu cca 700m2, nesvazite, par stromu a stromku, rekneme kazdy vikend kdyz nebude prset. Chci at sekani odsypa a nechci delat hluk (kvuli sobe i kvuli okoli).

Nasel jsem tyto sekacky:
= Ibea 55029 H
= Husqvarna R 150 SVH
= Dolmar PM-4655 S4

Rozdily:

Ibea 55029 H
- 53cm
- kos 75L
- vaha 39kg
- 5 let zaruka
- 16450,- pricemz v akci by mohla byt za necelych 14tis

Husqvarna R 150 SVH
- 50cm
- kos 60L
- vaha 41,7kg
- 3 roky zaruka
- 16750,-

Dolmar PM-4655 S4
- 48cm
- kos 70L
- vaha 41,8kg
- 2 roky zaruka
- 16640,-

Zatim to u mne vyhrava Ibea, kdy krome nejlepsi ceny mne zaujalo ovladani rychlosti jako na motorce (otakzou jestli v praxi to bude prinos nebo spise komplikace) a lehce nizsi vaha.

Chci se zeptat, jesli s Ibeou pripadne i temi dalsimi sekackami mate nekdo prakticke zkusenosti...?

U te Ibei mam trochu obavu ze servisu - zkousel jsem hledat a nevypada to, ze by byl dostupny v kazdem vetsim ci krajskem meste.
Sekacku budu asi kupovat na dobirku, tzn. prodejce neni za rohem, kam bych to odvezl autem na pripadnou reklamaci... Jeste to budu u prodejce overovat.

Popr. jestli mate nekdo doporuceni na jiny model, ktery splni vsechna vyse uvede kriteria?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.15 (?), 14.5.2012 2:49

 Být vám, zajedu do nejbližšího velkého města a omrknu, co tam prodávají. Dostupnost servisu je například pro mě velmi důležitá, protože jsem měl už hodně různých zahradních a jiných strojů a když se musí nějaká hračka vézt třeba 50 km nebo ještě víc, je to opravdu k vzteku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.205 (?), 14.5.2012 5:35

Z těchto tří jednoznačně Ibeu nebo Husqvarnu. Dolmara ani omylem. To už radši sekačku z Mountfieldu. Sekačky Ibea bych se vůbec nebál a servisu také ne. Dovozcem je společnost V-garden Smiřice. Servis je v každém větším městě, samozřejmě ve všech okresních městech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.14 (?), 14.5.2012 11:33

Někdo chce nový stroj každou sezónu, to byste se načekal. Jinak doporučuji ověřit servis, zkušenosti se zárukou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.218 (?), 14.5.2012 15:59

IBEA - katastrofa v ND, dlouhá čekací doba. Typ 55029 je asi doprodej, na stránkách má Ibea 550030, ale s motorem Briggs 750 DOV, který je stejně dobrý jako Honda. Jinak české údaje lžou, koš má pouze 65 ltr. Sám mám jednoduchou Ibeu 4727SP, tam také na českých stránkách uvádí 65 ltr. a výrobce má 55 ltr. a i o tom bych pochyboval. Z důvodu netypických prvků této sekačky (plasty, páčky, převodovka) ve vztahu k našemu servisu, bych se tomuto typu vyhnul. Typ 4727, který vlastním, je natolik jednoduchý a robustní, že se na něm moc věcí pokazit nedá.

Husqvarna- malý koš 60ltr. Já jsem za roky sekání zjistil, že moje zahrádka produkuje celkem vysokou trávu a víc než záběr bych potřeboval mohutný koš, abych u přerostlé trávy nemusel zastavovat každých 30 m. Navíc má pojezd variátorem - pomocí páčky, kterou musíte držet v určité poloze, což je při sekání trvale nemožné dodržet, takže budete jezdit na plnou rychlost. Variátor je založen nejspíš na prokluzu řemene, což ale nemůžu s jistotou tvrdit. Podobný jsem měl na Snaperu, než jsem ho vrátil.

Dolmar - nemůžu říct nic proti, převodovka s fixními stupni, ruční ovládání otáček - velmi potřebné při přejezdu, nebo při výměně koše, pokud nechcete neustále zastavovat z vysokých otáček a znovu startovat.

Od přípojky na hadici si moc neslibujte, odstraní tak polovinu nánosů. Já po práci sekačku naklopím na madlo a vystříkám spodek poctivě tlakovou myčkou. Řeči o korozi neposlouchejte, jsou to jen keci. Sekačka mnohem více doslova hnije pod nánosel zelené travnaté hmoty plné kyselin. Jen občas ostříknu výstup hřídele ze skříně WDčkem a po umytí na pár minut stroj roztočím.

Podívejte se na Weibang, nemá Hondu, ale nemusí být špatný, je ale v ceně Dolmara. Pokud trváte na svém zadání, vemte Dolmar. Mne by po létech sekání vyhovovala sekačka se silným motorem, velkým košem a hlavně bez pojezdu - zahradu mám členitou a při vzrostlé trávě je ruční regulace pojezdu nejlepší - lépe se reaguje na místa s různou hustotou trávy. Ale bohužel, takové stroje nejsou, vlastně ano, ale až Honda za 22000 tis.Kč s plastovým podvozkem, obrovským košem a motorem 160. To už je příliš peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.178 (?), 15.5.2012 0:03

Diky za obsahlou reakci.

Ad Husquarna & "páčky, kterou musíte držet v určité poloze, což je při sekání trvale nemožné dodržet" => byl jsem se na ni v obchode podivat a trochu jsem mel z toho drzeni packy obavy, ze to bude nekomfortni.. vy jste mne v tom ted utvrdil.

Stejny princip/problem asi bude i u Ibei, kde je rizeni rychlosti ala plyn na motorce. Take bude asi nutne trvale v nejake polozie "drzet plyn vytoceny".

Rikal jsem si, ze zmena rychlosti primo pri drzeni madla (HQ i Ibea) muze mit sve kouzlo pri seceni krkolomnych mist - zpomalim/zrychlim bez nutnosti prehmatu na paku rychlostnich stupnu... Ale nevim, nemam zkusenost, jsou to jen domenky.
Nicmene asi to nebude uplne ono, neb jsem se divat na ibea.it a tam ten plyn ala motorka maji pouze dva typy sekacek. A nejnovejsi model 550030 to nema, coz dava tusit, ze se to asi moc neosvedcilo a upustili od toho...

Tzn. domnivam se, ze nastaveni konkretniho rychlostniho stupne na Dolmaru dava jisty pocit volnosti rukou & manipulace pri sekani.

Otazkou je, co ma v realu vetsi hodnotu - jestli klasicky system nastaveni rychlostniho stupne (Dolmar) nebo jestli ovladani "variatoru" primo na na madle (Ibea a HQ).

Ad me zadani - chci se pridrzet motoru Honda, kvuli nizsi hlucnosti. Pak jsem jeste slysel, ze snad motor Hodna je mozne naklopit na pravou stranu. To ale neni podstatne, nechci tuto diskuzi zvrhnout v tema mira & riziko naklapeni toho ci onoho motoru.

ad Ibea & servis - mate pravdu, dnes jsem zjistitl, ze v-garden mam zajistene servisni partnery v kazdem vetsim meste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.218 (?), 15.5.2012 5:59

Zjistěte si princip "variátoru" u daného modelu, aby to opravdu nebylo jen v řízeném prokluzu klínového řemene. Když vjedu do míst s hustější trávou, tak zkrátka pustím páku pojezdu a rychlost sekačky si řídím ručně, po vyjetí ji opět zapnu a sekačka zrychlí. Ibea má sice servis, ale zeptejte se servisáků na zkušenosti s dodáním ND, i když si myslím, že podobná doba čekání bude u všech značek. Spíš je riziko, jak to bude za 5-10 let. A jestli máte rozlehlou zahradu a trávu budete odnášet trochu dále od místa sekání, doporučuji koupit náhradní koš. Se dvěma koši v rukou je práce efektivnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.178 (?), 15.5.2012 23:49

Takze Ibeu vyrazuji.

Dnes jsem volal distributorovi (v-garden) a ten ukoncuje prodej znacky Ibea kvuli malym obratum. Servis pry jeste bude dale drzet, ale nedelam si iluze, ze by to pokracovalo i po skonceni 5ti lete zaruky..
No a hlinikovou sekacku s honda motorem si urcite nekupuji jen na 5 let.. Nerad bych po uplynuti zaruky zustal sam, bez zazemi servisu.

Dlouha dodaci lhuta ND u Ibei je z toho duvodu, ze distributor vzdy ceka, az se mu sejde vice pozadavku na ND a pak to objedna v jednom baliku.

Libi se mi ten Dolmar, ale jeste jsem ho fyzicky nevidel (zdejsi dodavatel ho nema skladem, pry se temer neprodava). Dle fotek mam ale trochu obavu, ze s nim nepujde sekat az k okraji travniku/zdi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika