Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Zahradní technika > Struny do sekaček

Struny do sekaček

TommyP (2) - xxx.xxx.209.200 (?)
13.8.2019 10:58
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím, pořídil jsem novou strunovku, ale ta struna co jsem k tomu dostal je poměrně nekvalitní. Jakou bych měl vybrat, pokud ji potřebuji na hustší porost? Díky

Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Struny do sekaček

host - xxx.xxx.223.69 (?), 13.8.2019 14:29
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já osobně struny nemám rád. Jsou z pevných a odolných plastů, v přírodě v podstatě nerozložitelné, ty drobné kousky struny už napořád zůstanou v půdě. Je to asi jako kdybychom domácí plastový odpad (kelímky, plastové krabičky a igelitové sáčky) nadrobno rozemleli a pak si to sypali doma na zahradu.  Tohle by asi nikoho nenapadlo dělat, ale u křovinořezu to nikomu nevadí, tam nikoho nenapadne to nedělat.  Klidně si sypeme namleté plasty na pozemek a ještě se tváříme spokojeně.

Takže já doporučuju buď kovový nůž, a nebo, když už strunu, tak rozložitelnou, označenou BIO.

Připojit reakci

Struny do sekaček

Petr z H (694) - xxx.xxx.189.109 (?), 13.8.2019 15:07

A což třeba takové sklo, to je ale prevít. To se taky nikdy nerozloží, přesto se sype v tunách na skládky, přesto jej stále lidé odhazují v přírodě, přesto se používá u všech aut v desítkách kil, a při bouračkách se sype všude kolem silnic, najdete ho při každé zemní práci... myslíte si, že se škodlivost strun dá třeba se sklem vůbec srovnávat, když jím je příroda zamořena o několik desítek řádů více?

Připojit reakci

Struny do sekaček

host - xxx.xxx.35.51 (?), 13.8.2019 19:10
Nevím jakou máte velikost struny, ale se strunou oregonu nebo stihlu chybu neuděláte -mají výběr strun jak průměrově, tak materiálně nebo i kombistruny-duolinka apod.,taky dobrá.Pak jen záleží na zvoleném materiálu-měkčí a ohebnější by se měli namáčet-uchovávat ve vodě aby se netřepily, tvrdší jdou hůře namotávat, ale mají delší výdrž a větší sekací schopnost, obzvlášť ty hranaté.Takže nevím jaký máte vyžínač, co s ním budete sekat, jak často.Vyžínám travičku po dvou týdnech i po dvou měsících-podle toho použiji strunu, např na půlroční plevel už jen zubatou se speciál hlavou, tam kterákoliv jiná ulítne a bodláky nad 2cm průměru to jiná nedá.
Připojit reakci
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Dolmar PS55027.5.2020
Ostřička pilových řetězú do 2500,-27.5.2020
Ostřička pilových řetězú do 2500,-27.5.2020
Náhradní kolečka k posouvacím dveřím26.5.2020
Jak najdu, kde je septik?26.5.2020
Vyschlá studna26.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů