Struny do sekaček



TommyP - (2) - 209.200 (?) 
13.8.2019 10:58, zobrazeno: 2115x

Zdravím, pořídil jsem novou strunovku, ale ta struna co jsem k tomu dostal je poměrně nekvalitní. Jakou bych měl vybrat, pokud ji potřebuji na hustší porost? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 223.69 (?), 13.8.2019 14:29

Já osobně struny nemám rád. Jsou z pevných a odolných plastů, v přírodě v podstatě nerozložitelné, ty drobné kousky struny už napořád zůstanou v půdě. Je to asi jako kdybychom domácí plastový odpad (kelímky, plastové krabičky a igelitové sáčky) nadrobno rozemleli a pak si to sypali doma na zahradu.  Tohle by asi nikoho nenapadlo dělat, ale u křovinořezu to nikomu nevadí, tam nikoho nenapadne to nedělat.  Klidně si sypeme namleté plasty na pozemek a ještě se tváříme spokojeně.

Takže já doporučuju buď kovový nůž, a nebo, když už strunu, tak rozložitelnou, označenou BIO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.51 (?), 13.8.2019 19:10
Nevím jakou máte velikost struny, ale se strunou oregonu nebo stihlu chybu neuděláte -mají výběr strun jak průměrově, tak materiálně nebo i kombistruny-duolinka apod.,taky dobrá.Pak jen záleží na zvoleném materiálu-měkčí a ohebnější by se měli namáčet-uchovávat ve vodě aby se netřepily, tvrdší jdou hůře namotávat, ale mají delší výdrž a větší sekací schopnost, obzvlášť ty hranaté.Takže nevím jaký máte vyžínač, co s ním budete sekat, jak často.Vyžínám travičku po dvou týdnech i po dvou měsících-podle toho použiji strunu, např na půlroční plevel už jen zubatou se speciál hlavou, tam kterákoliv jiná ulítne a bodláky nad 2cm průměru to jiná nedá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika