Strunová kosačka Noell



host - 176.123 (?)
21.6.2008 18:41

a nie je to tak, ze pomer 1:25 uvedeny na stitku je spravny a udaj v navode je zly? pravdepodobnost, ze cinsky vyrobca sa zmylil a uviedol zly pomer je mensia ako ze v hypermarkete doplietli navod... s tym pomerom predajcov inych znaciek neotravujte, chodte do hypermarketu a otravujte ich tam, hadam vedia co predavaju... (u staruckej kosacky mf70 bolo tiez v navode, ze pri zabehu pomer 1:25 alebo 33, uz nepamatam a neskor 1:40, teda mozno cinsky vyrobok sa dostal na uroven taku ako bola "jicinka" v r. 1991) vela oleja tiez nerobi dobre sviecke, to ze dam radsej vela oleja, lepsie bude mazat je skor stara skola, toho oleja tam treba dat presne... ale skutocne hypermarket to riesi, chodte tam a pytajte sa.. bunny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 116.34 (?), 19.6.2008 19:41

Ešte mám nijaké 2 litre benzínu namiešaného v pomere 1:25 tak ho už spálim. Veď to motoru namôže nijako uškodiť, nie? A ešte jedna otázka: ako mám zabehávať tú kosačku? Mám sekať trávu na plný pl yn ako sa píše v návode alebo nijako inak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 21.6.2008 16:21

A môžte mi prosím Vás niekto poradiť ako mám správne zabehávať túto kosačku? Môžem sekať trávnik hneď na plný plyn alebo nijako inak. Preto sa pýtam lebo to v návode nemám napísané. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 21.6.2008 16:39

Sekejte tak, aby motor běžel svižně v otáčkách a nezatěžujte jej nadměrně(např. vysoká tráva, rychlý pohyb v sečení). Chyba je také provozovat stroj na nízké otáčky, protože tyto motory potřebují otáčky, aby měly výkon, jinak je namáhání dílů v motoru velké a to není zejména v záběhu správné. Při nízkých otáčkách se motor také méně chladí a to opět není dobré, v záběhu navíc vznikají vyšším třením vyšší teploty díky menší toleranci součástek v motoru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.123 (?), 21.6.2008 18:41

a nie je to tak, ze pomer 1:25 uvedeny na stitku je spravny a udaj v navode je zly? pravdepodobnost, ze cinsky vyrobca sa zmylil a uviedol zly pomer je mensia ako ze v hypermarkete doplietli navod... s tym pomerom predajcov inych znaciek neotravujte, chodte do hypermarketu a otravujte ich tam, hadam vedia co predavaju... (u staruckej kosacky mf70 bolo tiez v navode, ze pri zabehu pomer 1:25 alebo 33, uz nepamatam a neskor 1:40, teda mozno cinsky vyrobok sa dostal na uroven taku ako bola "jicinka" v r. 1991) vela oleja tiez nerobi dobre sviecke, to ze dam radsej vela oleja, lepsie bude mazat je skor stara skola, toho oleja tam treba dat presne... ale skutocne hypermarket to riesi, chodte tam a pytajte sa.. bunny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 22.6.2008 9:48

Takže mám kosiť menšiu trávu a po 10 nádržiach je stroj zabehnutý. Ďakujem za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.6.2008 9:59

Přesně tak, ty rady jsou pouze jak by to mělo být a ideální stav se mnohdy nedá dodržet. Např. než pořídíte stroj je tráva hodně vysoká, nebo přijedete na vzdálenou chatu, kde máte velkou zahradu, tak prostě spěcháte, aby to bylo za víkend hotovo. Přesto je třeba zohlednit okolnosti a možnosti stroje. Když to rámcově dodržíte, určitě budete spokojen :))). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 22.6.2008 10:19

Naša záhradka má len 3á a z toho len polovička je trávnik. Takže záhradka je malá a aj trávnik je malý, takže stroj nebude moc zaťaený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.71 (?), 21.6.2008 20:28

Pokud jste se byl někdy podívat na stránkách Noellu, jistě jste zjistil jejich tristní stav - nedozvíte se tam NIC. Leda telefonní čísla, na kterých jsem během minulého týdne strávil téměř 2 hodiny, aniž by mi někdo telefon zvedl. Naprostá katastrofa!

Pavel Staněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 21.6.2008 21:29

Prodejce uvedl 1:40, dle návodu - viz odpověď majitele kosačky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.123 (?), 21.6.2008 21:31

pan Sekanina casto mazete po sebe prispevky? tu vetu na konci som si nevsimol, preto som napisal, nech ide otravovat este do Hypernovy... ale vas prispevok, pre chytrejsich som si vsimol... nemate chut niekedy skocit na kavu, niekde na neutralnej pode, aby ste nemali daleko ani vy, ani ja... fajn by sme pokecali a mnoho by sa mozno vyriesilo...

btw. k Noell, je to obchodna spolocnost, nic nevyraba, len kupi a preda a viac nenapisem nic... kto chce, si domysli... (to bolo zadavatelovi temy)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika