Strunová kosačka Noell



host - 54.112 (?)
16.6.2008 22:14

o tom to prave je, dajte dotaz kde ste to kupili, na dovozcu, vyrobcu. Preto je to take lacne, to este uvidite, nahradne diely nedrzi nik, to znamena, ziadne financovanie zasob, predajom konci starostlivost predajcu.A budete sa cudovat ze vas vsetci znackovi servisaci vyzenu s tym, ze chodte tam kde ste si to kupili. Mne uz sa to stalo, -opravujem len to co predavam a co som predal.Aj take byva ze kupia v sieti a s krabicou pridu za odbornikom na uvedenie do prevadzky.Ti maju potom radost, a znovu chodte si tam kde ste si to kupili. Preco sem chodite po rozumy, na to je predsa predajca.Ten ma byt najvacsi odbornik na to co predava. Keby ste mali problemy uz v pouzivani viem pochopit ze potrebujete radu a tu aj asi dostanete aj tu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 116.34 (?), 15.6.2008 20:55, zobrazeno: 49929x

Zdravím Vás. Chcel by som sa opýtať aké máte skúsenosti s touto značkou ktorá sa predáva v Hypernove. Majú tam vo výpredaji strunovú benzínovú kosačku noell a neviem či sa mi ju oplatí kúpiť.  Poradte.  A keď niekto má s touto kosačkou skúsenosti tak nech napíše. Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.112 (?), 15.6.2008 21:05

Su aspon uprimni, maju na obale, vyrobene v Cine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.34 (?), 16.6.2008 21:48

To mi nevadí, že je vyrobená v Číne. Dnes som túto kosačku kúpil a cez víkend ju pôjdem vyskúšať ako sa s ňou kosí. Kúpil som ju vo výpredaji a stála 1900 Sk, čiže bola veľmi lacná. A ešte jedna otázka: V návode je písané miešať olej a benzín v pomere 1:40 a na kosačke je napísané že sa má miešať 1:25. Tak teraz ako mám miešať palivo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 16.6.2008 22:00

Zjistěte si u prodejce jaký olej a v jakém poměru, nebo pokud prodejce nic neví, tak se zeptejte přímo výrobce. Pokud výrobce umí jen čínsky, tak to jde odhadnout podle konstrukce motoru - max. otáčky, povrch a rozměry válce/ pístu atd.

Pokud nevíte, tak oleje radši víc (málo oleje = zadření; moc oleje = karbony a malý výkon).   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.34 (?), 16.6.2008 22:06

Olej by som používal stihl alebo husqvarna. Ale potom dám radšej ten pomer 1:25. Radšej nech troška viac dymí akoby som ho mal zadreť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.112 (?), 16.6.2008 22:14

o tom to prave je, dajte dotaz kde ste to kupili, na dovozcu, vyrobcu. Preto je to take lacne, to este uvidite, nahradne diely nedrzi nik, to znamena, ziadne financovanie zasob, predajom konci starostlivost predajcu.A budete sa cudovat ze vas vsetci znackovi servisaci vyzenu s tym, ze chodte tam kde ste si to kupili. Mne uz sa to stalo, -opravujem len to co predavam a co som predal.Aj take byva ze kupia v sieti a s krabicou pridu za odbornikom na uvedenie do prevadzky.Ti maju potom radost, a znovu chodte si tam kde ste si to kupili. Preco sem chodite po rozumy, na to je predsa predajca.Ten ma byt najvacsi odbornik na to co predava. Keby ste mali problemy uz v pouzivani viem pochopit ze potrebujete radu a tu aj asi dostanete aj tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.34 (?), 16.6.2008 22:48

Kosačku som kúpil v Hypernove a to len na dokosenie tam kde sa nedostanem s rotačnou kosačkou. Mám aj elektrický vyzínač, ale ten kábel stále ťahať za sebou mi ide na nervy. A keď sa opýtam v hypernove ten olej a benzín tak tie predavačky čo sú tam len na mňa pozerajú že čo chcem. Takže oni mi nepomôžu. Preto sa pýtam že ako to mám miešať. Možno už niekto má túto kosačku doma a mohol by sa podeliť so skúsenosťami s nimi. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.188 (?), 17.6.2008 1:03

Jak už bylo řečeno, lijte tam toho oleje víc - poměrem 1:25 nemůžete nic zkazit. Nelijte tam ale olej M2T, ten se hodí do Trabanta nebo Jawy 20, ne do vysokootáčkové zahradní techniky.

Pokud nastane problém, běžte to reklamovat k prodejci, uvidíte - podle mé zkušenosti dívenky na informacích reklamace u levného nářadí nejraději vyřizují výměnou, je to pro ně nejméně práce.

Plků pána nahoře si nevšímejte, ten neradí, jen prudí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.34 (?), 17.6.2008 8:09

Ja ešte mám jeden takýto dvojtaktný stroj a do toho používam olej husqvarna alebo stihl a preto aj do tejto kosačky Noell budem používať jeden z týchto olejov. Ďakujem za radu. Tak tam budem dávať ten pomer 1:25. Už som raz skúsil v tom mojom druhom stroji olej M2T (lebo iný som vtedy nemal) v pomere 1:20 a nikdy ho tam už nedám. Tak to dymí, že sa z toho udusím a z výfuku tiekol olej. Takže M2T tam už nikdy nedám. Ale ten olej husqvarna alebo stihl by mal byť dobrý, nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 17.6.2008 8:06

Skočte ještě do té Hypernovy a zeptejte se znova. Když to nebude vědět prodavačka, tak to řešte s vedoucím - ať obvolá dodavatele/ výrobce a zjistí to - pokud to prodává, tak musí taky umět poradit s provozem. Zajděte tam už kvůli výchově obchodníků - pokud je zákazníci nebudou tlačit ke kvalitě, tak se nic nezlepší ;-)

Lít tam pro jistotu víc oleje je jen nouzovka...

Jakýkoli značkový servis by vám s tím měl taky poradit - je to jeho práce. Poradí, prodá vám olej, strunu, přetáhne Hypernově zákazníka atd... - to odkopnutí opravdu nechápu "Spravuju jen to co se koupilo u mne" - vžtyť tím je jen sám proti sobě :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika