Sekání vysoké trávy



Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?)
4.6.2011 13:18
nojo, jenže nejde říct, paušálně, že bubnovka je lepší. Ve vysoký a hustý trávě se může hltit a trávu šmelcovat... Tam je lepší lišta. Pravda je, že je podtstaně náchylnější na otup. Jako kluk jsem asistoval tátovi s MFkou, ale taky mu nikdy nikdo nepomáhal. Jen sem okouněl :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 177.85 (?), 4.6.2011 8:05, zobrazeno: 13577x

Řadu let sekám vysokou trávu lištovou sekačkou Mf-70, šíře lišty 140 cm. Při vysoké a husté trávě musí z každé strany jeden člověk odhrabovat. neboli pomáhat trávě, aby se převalila přes lištu a nepadala před lištu. Bývá i problém, aby prošla tráva i mezi koly a odhrnovacími plechy. Lidé na odhrnování ubývají, tak se rozhlížím kolem po bubnové sekačce k Mf-70. Velké plochy sekám traktorem a Mf vysekávám, kde se traktorem nedostanu. Pod stromy atd. Děkuji za příspěvky a za zkušenosti. Luboš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.145 (?), 4.6.2011 10:54
A na co se tedy ptáte???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.13 (?), 4.6.2011 11:46

mám emefku už od roku 1983 a posekl jsem s ní desítky hektarů různých trav a terénů ale aby mi někdy asistovali ještě dva lidé to je opravdu směšné a byla by to dobrá podívaná jak sečete:-)asi je někde chyba, bud v seřízení sekačky nebo ve vás, to si musíte vyřešit sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 126.9 (?), 4.6.2011 11:53

Zdravím Luboši, řadu let jsem sekal s mfkou a pokud nebyla tráva vyloženě polehlá, tak jsem neměl problém s jejím pokládáním. Nikdy jsem k tomu žádného pomocníka nepotřeboval a tráva na řadech ležela všechna jedním směrem. Zřejmě sekáte malou rychlostí a to je ten problém. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.184 (?), 4.6.2011 12:32

Máme Dakr.Jednoduchá, bezproblémová a lehká bubnovka. Tam odhrnovat nic nemusíte.Jen dodám, že oproti lištám jsou bubnovky mimo jiné imunní proti krtičincům a mraveništím v trávě. Poslední novinkou jsou sekačky diskové.Ty podle mne časem bubnovky úplně vytlačí z trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 4.6.2011 13:18
nojo, jenže nejde říct, paušálně, že bubnovka je lepší. Ve vysoký a hustý trávě se může hltit a trávu šmelcovat... Tam je lepší lišta. Pravda je, že je podtstaně náchylnější na otup. Jako kluk jsem asistoval tátovi s MFkou, ale taky mu nikdy nikdo nepomáhal. Jen sem okouněl :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 4.6.2011 17:41

Tak vysokou trávu, aby s ní měla bubnovka problém,  bych někdy rád viděl. Když se urodí, tak si při sekání koukáme s trávou z očí do očí a nikdy jsem neměl problém. Na dvaceti arech mám vojtěšku a i v prvních letech po výsevu to ohromné množství zelené hmoty bubnovka zvládala na jedničku.  Jediný problém byl, pokud přišly bouřky a vojtěška polehla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.214 (?), 4.6.2011 18:31

Řekl jsre si o to: pokud jste nikdy neviděl trávu, aby s ní měla bubnovka problém tak jste toho zatím viděl dost málo.

Nejde jen o výšku trávy,(když se urodí, mám na louce i vyšší trávu než " z očí do očí") jde hlavně o její hustotu a druhové složení.No a to je už pak problém jako ta polehlá vojtěška. Mimochodem pochechtávat se takovým obavám na příkladu vojtěšky je mimo, vojtěška jsou většinou "klacky" rostlé proti opravdu husté trávě dost nařídko i když z trsů. Ve   s k u t e č n ě h u s t é trávě se s bubnovkou zamotáte a pokud není hnaná přes řemeny s možností prokluzu nebo kardanem s bezpečnostní spojkou tak zastavíte i motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.145 (?), 4.6.2011 20:18
Tak tak, pokud se bavíme o rotačkách od výrobců á la Dakr, Vari atd, které mají k motoru doporučenou velikost bubnovky, mají zcela běžně problém s hustou jemnou trávu. Nevím jaký je to druh traviny, ale mám s ní často problémy při sečení s rotačkou (motor B&S 5,5 HP). Namotává se na buben, které ji nevymete bokem a je tvrdá. Buben se sice nezastaví, ale točí se pomalu a neposeče vůbec nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.145 (?), 4.6.2011 13:47
Diskové sekačky teda ani zdaleka nevytlačí bubnové sekačky z trhu. Jsou sice méně náročné na výkon pohonné jednotky, ale to je při srovnání s bubnem asi tak všechno. Jsou obvykle těžší, mají pro stejný záběr více kotoučů - více pohyblivých částí, jsou dražší (a budou), nezvládnout zanedbané porosty taky dobře jako buben, neskládají trávu do řádku,... Diskové mají výhodu hlavně u velkých mašin, kde má traktor jednu na předním závěsu a druhou nese vzadu. S bubnama by to ne každý motor jen tak zvládal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika