Sekačky Oleo-Mac, motory Emak



host - 9.6 (?)
4.5.2017 12:38

Tak ono v číně můžete vyrobit jak laciný šmejd, tak prvotřídní kvalitu. Jde o to, co si odběratel nasmlouvá. Pochybuju o tom, že takové značky jako je AL-KO nebo STIGA (ta k nám tyto motory ale dováží max. na traktorech, sekačky s Lonciny se k nám nedováží) by si chtěli úmyslně kazit jméno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 8.80 (?), 30.4.2017 14:04, zobrazeno: 22319x

Dobrý den, chci si pořídit novou sekačku s pojezdem, váhám nad novými motory Emak OHV.. Zajímaly by mne zkušenosti uživatelů sekaček s těmito motory, v poslední době jich přibývá, jsou na sekačkách Oleo-Mac, tuším také na Dolmarech a jiných.Zda se vyrovnají motorům Briggs a Stratton, spolehlivost, poruchovost atd.Díky.Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.127 (?), 1.5.2017 10:17

Měl jsem sekačku Olej Mac s tím motorem a už bych ho nikdy nechtěl. Od začátku problém nastartovat jak teplý tak i studený cca na 6 zatažení. Pravidelně měněn olej a motor vydržel 4 roky pak jsem ho jednou už vůbec nenastartoval. Teď mám brixe ještě i s pumpičkou a to je úplně jiná kvalita. Startuje max na 2 zatažení a je to nezmar, takže vemte sekačku s brixem a budete spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.179 (?), 1.5.2017 18:27
Emak vyrábí Oleo-mac, tak proč by tam svoje motory nedával.To že se objevují i v jiných značkách, to mi asi uniklo, ale pochybuju v masové rozšíření, spíše se bude jednat o levnější variantu vůči briksům.Alko si taky nechá dělat motory pro levnější modely by-Alko někým kdesi na Dálném východě.Ale do TOP modelů si je nedá ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.218 (?), 2.5.2017 15:45

To jsou ale nesmysly co tu píšete. AL-KO používá motory Loncin i na modelech SOLO. Emak to taky bere od Loncinu, je to největší výrobce motorů v Číně. Ty motory jsou velmi povedené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.197 (?), 3.5.2017 6:43

Nesmysly??? Není tak těžké si to ověřitwink

Benzínová sekačka solo by AL-KO 5375 VS Alu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.210 (?), 3.5.2017 7:46

Je to úplně jedno, protože nikdo z vás neví, kde se co a na co vyrobilo do čeho se to strčilo, to vědí jen fuzisti a globalisti, kteří znají dokonale cestičky k nejvyšším ziskům a mají jundu z toho, jak se pár rádoby znalých dohaduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.8 (?), 3.5.2017 23:58
Jaképak nesmysly, já se nepouštěl do hlubších spekulací, Dálný východ odpovídá též Číně a je mi jedno zda to dělá Loncin, nebo si to někde Loncin dává dělat, tak nebo tak briks to není.Měl jsem skútra Hondu s výrobou na Taiwanu-potvrzeno v TP, ale byla to kvalita Hondy, neměla startovací páku, protože měla kvalitní startér, která jezdila za 1.8 l/100km v obsahu 110ccm s maximálkou 105km.Když to samé koupíte od např.Loncinu, který montuje čínskou produkci, tak spotřeba je dvojnásobná a kvalita odpovídá ceně/první odejde startér(to nevadí-má páku, pak odejde přepínač bliken-to nevadí, ukazuje se ručně, pak vyteče tlumič pérování-v jednom to nevadí, jen to houpe, ale byl za méně než polovinu oproti Hondě.To samé je u sekaček-která značka se chce zvýhodnit a neubrat si z marže, tak musí dodat něco levnějšího s odpovídající "levnou"kvalitou.Jsou značky, které nemají už co ztratit.A pak vysvětlujte evropskému zákazníkovi, že co by chtěl za ty peníze.A je to tak, mohl si koupit motor z brikse či Hondy -každého volba.Ale obhajovat čínskou kvalitu velikosti produkce?Určitě tudy cesta nevede.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 4.5.2017 12:38

Tak ono v číně můžete vyrobit jak laciný šmejd, tak prvotřídní kvalitu. Jde o to, co si odběratel nasmlouvá. Pochybuju o tom, že takové značky jako je AL-KO nebo STIGA (ta k nám tyto motory ale dováží max. na traktorech, sekačky s Lonciny se k nám nedováží) by si chtěli úmyslně kazit jméno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.54 (?), 4.5.2017 18:40

Motory Al-ko  = Loncin, motory Vari = Loncin V oboch prípadoch sa jedná o najpredávanejšie modely.Okrem toho sa montuje ešte do ďalších10 značiek. Pokiaľ si naozaj myslíte že sa sem v kosačkách nedovážajú potom radím vyhľadať odbornú pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.8 (?), 4.5.2017 22:05
Určitě bylo myšleno, že stiga nemá zapotřebí montovat a dovážet lonciny :) v sekačkách.Těch dalších 10 značek nebude určitě problém vyjmenovat.Alko se v Čechách prodává po hobby marketech či železářstvích jako doplňkové zboží, a to jak známo, musí zaujmout především cenou.Ale jejich TOP model není snad takový, aby musel být takto degradován, ale cestu si takto nastavili a tak to je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika